Справа №2-401
2007р.
Рішення
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
« 29 » травня 2007 р. м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області В складі: головуючого - судді Стефурака Є.М.
Суддів
Секретаря Козаченко Л.Д.
З участю прокурора
Адвоката (адвокатів) розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом ОСОБА_1до Тишківської сільської ради про визнання права власності на земельну частку (пай), -
ВСТАНОВИВ:
В заявленому позові позивачка просить визнати за нею право власності на земельну частку (пай), що належала ОСОБА_2в розмірі 93, 272 у.к.о.
Позов мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла її мама ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_2помер її чоловік ОСОБА_2, її вітчим. Разом вони проживали з 1979 року у цивільному шлюбі, а в 1985 році офіційно зареєстрували шлюб. Після їх смерті вступила у володіння їх майном.
Після смерті вітчима Камінського залишився його земельний пай в розмірі 93, 272 у.к.о.
Просить позов задовільнити, визнати її власником земельного паю. Справу просить розглянути у її відсутності.
Відповідач позов визнав.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка вступила у володіння майном померлої матері ОСОБА_3та вітчима ОСОБА_2, якому належала земельна часка (пай) в розмірі 93, 272 у.к.о., відповідно до сертифікату серія 1 Ф № НОМЕР_1.
Після смерті вітчима позивачка вступила в управління та володіння його майном, однак не може одержати свідоцтва про право власності на земельний пай.
Згідно ст. 2 Закону України "Про власність", право власності - це врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння , користування і розпорядження майном.
2
Судом встановлено, що позивачка фактично володіє та користується майном на протязі тривалого часу, стала його власником.
Згідно ст. 49 Закону, володіння майном вважається правомірним, якщо інше не буде встановлено судом.
Інших осіб, а також організацій які б оспорювали вказане право в судовому засіданні не встановлено, а тому суд вважає, що позивачка володіє майном правомірно.
Згідно ст. 10 вказаного Закону власник вправі вимагати усунення будь яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, захист його права здійснюється судом, а тому позивачка підставно звернулася за захистом своїх прав.
Продовжувати строк для прийняття спадщине не має потреби так-як позивачка вступила у володіння майном померлих.
На підставі ст. ст. 2, 10, 48, 49, 53 Закону України "Про власність", керуючись ст. ст. 209, 214-215, 294 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визнати ОСОБА_1власником земельної частки (паю), що належала ОСОБА_2, відповідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серія 1- Ф № НОМЕР_1 виданого 27.12.1999 року.
Стягнути з ОСОБА_128, 50 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення:державний бюджет 22050000, розрахунковий рахунок 31216259700121. код ЗКПО 20568978, МФО 836014, банк ГУДК в Івано-Франківській області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.