ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
про затвердження ліквідаційного балансу
"17" жовтня 2011 р. Справа № 5023/5141/11
вх. № 5141/11
Суддя господарського суду Міньковський С.В.
при секретарі судового засідання Шаршакова Н.А.
За участю представників сторін:
Ліквідатора - представ. ліквідатора ОСОБА_1, дор. від 01. 08.2011р.
ДПІ у Орджонікідзевському районі, м. Харкова - пред. ОСОБА_2, дор. № 1337/9/1013 від 11.04.2011р
По справі за заявою Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „ Торговий дім «РМК», м. Харків
до ТОВ "Торговий дім "РМК", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 16.08.2011 року суд призначив на 22.09.2011 року розгляд звіту ліквідатора.
В судовому засіданні 22.09.2011 року було оголошено перерву до 04.10.2011 року та з 04.10.2011р. по 17.10.2011р. Далі засідання суду було продовжено.
В судовому засіданні представник ДПІ надав суду письмові пояснення на письмові пояснення ліквідатора , в яких було викладено правова позиція ліквідатора щодо відсутності у ДПІ підстав проведення документальної виїзної позапланової перевірки банкрута. В письмових поясненнях ДПІ стверджує про те, що норми Податкового кодексу України не містять жодних приписів щодо неможливості або неправомірності проведення податкової перевірки ДПІ боржника, визнаного банкрутом, в зв’язку з чим представник ДПІ підтримує клопотання ДПІ про зупинення провадження у справі до завершення проведення перевірки і встановлення фактичних обставин справи.
Розглянувши наданий суду повний звіт про роботу ліквідатора і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури по банкруту, вислухавши пояснення ліквідатора, представника ДПІ суд встановив, що постановою господарського суду Харківської області від 22.07.2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю „ Торговий дім «РМК», м. Харків було визнано банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії Семеняк Є.І.
Ліквідатором у відповідності до ст.ст.22-34, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство ) були виконані всі необхідні дії та заходи по ліквідації банкрута.
Так, на виконання вищезазначеної постанови суду в газеті „Голос України” № 39-40(5139-5140) від 30.07.2001 року ліквідатором було надруковане оголошення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „ Торговий дім «РМК»” м. Харків банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
В подальшому з метою виявлення у банкрута майнових активів ліквідатором було направлено відповідні запити до КП „Харківське БТІ” (отримано відповідь № 2391828 від 11.08.2011 року про те, що право власності на об'єкти нерухомого майна за банкрутом не зареєстровано); до Головного управління держкомзему у Харківський області (отримано відповідь №13-09-34/7647 від 01.08.2011року про те, що право власності чи користування землею за банкрутом не зареєстровано); до Управління ДАІ УМВС України у Харківській області (отримано відповідь № 5683 від 03.08.2011р., що за банкрутом зареєстровані транспортні засоби не значаться), інспекції Держтехнагляду ( отримана відповідь № 439 від 04.08.11р. про відсутність зареєстрованої техніки за банкрутом). Ліквідатором не було проведено повторну інвентаризацію майнових активів банкрута, оскільки будь-яке майно у банкрута було відсутнє.
Після публікації оголошення про визнання боржника банкрутом з претензією вимогою до ліквідатора звернулась ПП «Сконто»,м. Харків на суму 91382, 20 грн., яку ліквідатором визнано та включено до реєстру вимог кредиторів (повідомлення від 05.08.2011р.).
Ліквідатором у відповідності до приписів ст..34 Закону про банкрутство передано на зберігання документи довгострокового зберігання до Харківського народного архіву (довідка №109 від 02.08.2011 року), печатку та штамп банкрута знешкоджені (протокол № 3/Л від 12.08.2011р.).
Ліквідатор виконав інші заходи по ліквідації банкрута, а саме: визначив, що р/р банкрута є закритим, сповіщено відповідні державні органи про закінчення ліквідаційної процедури по банкруту, а саме: ДПІ у Орджонікідзевському районі, м. Харкова, Управління Пенсійного Фонду України у Орджонікідзевському районі Дзержинському районі, Харківський міський центр зайнятості (листи - відповіді у матеріалах справи (том. 1 , арк. справи 110-116)).
Судом уважно було розглянуто клопотання ДПІ про зупинення провадження у справі до завершення проведення перевірки і встановлення фактичних обставин справи та надані сторонами письмові пояснення. На думку суду клопотання ДПІ у Орджонікідзевському районі, м. Харкова не підлягає судом задоволенню з огляду на наступне.
- Згідно ст. 79 ГПК України визначено, що господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, за клопотання сторін чи за своєю ініціативою у випадках призначення господарським судом судової експертизи, надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів.
Проте ДПІ у Орджонікідзевському районі, м. Харкова просить суд зупинити провадження у справі до завершення проведення податкової перевірки та встановлення всіх фактичних обставин по справі. Однак такі вимоги не узгоджуються та не відповідають приписам ст. 79 ГПК України, які визначають підстави для господарського суду щодо зупинення провадження у справі.
- Щодо проведення податкової перевірки банкрута.
Згідно з ст..6 Конституції України визначено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Ст..78 Податкового кодексу України визначений порядок проведення документальних позапланових перевірок. Зокрема документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Аналогічна норма міститься у пункті 11.2. «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом № 979 Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року (далі - Порядок) у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури, передбачені розділом XI.
Порядок зняття з обліку платників податків в органах державної податкової служби у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей) є: 1) заява за формою № 8-ОПП від платника податків, 2) відомості державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи, 3) відомості з Єдиного державного реєстру чи з ЄДРПОУ про повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу, наявність судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру чи іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом рішення про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Згідно з пунктом 11.3. Порядку у разі отримання вищезазначених документів від платника податків ДПІ приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Перевірка призначається та відповідні підрозділи ДПІ розпочинають протягом місяця після одержання вищезазначених документів, що надійшли до органу державної податкової служби першим.
Матеріали справи свідчать, що 21 березня 2011 р. учасником ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "РМК" було прийняте рішення про припинення товариства шляхом ліквідації. Вказане рішення про ліквідацію з документами було подано у відповідності до вимог ст. 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб га фізичних осіб-підприємців" державному реєстратору, яким було внесено відомості до ЄДР про прийняття засновниками (учасниками) рішення щодо припинення юридичної особи.
Згідно з частиною ч.1. статті 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор зобов’язаний у день надходження документів про прийняття рішенні про припинення товариства внести до ЄДР таки відомості та в той же день повідомити органі статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України про внесення такого запису.
Тобто, ще з кінця березня 2011р. ДПІ повинна була згідно з вимогами податкового законодавства розпочати перевірку боржника протягом місяця. Проте, таких відомостей суду о проведенні податкової перевірки ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "РМК" чи намаганні її здійснити представник ДПІ суду не надав.
21.07.2011 року господарським судом Харківської області у справі № 5023/5141/1 1 було винесено постанову про визнання ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "РМК" банкрутом. На виконання вищевказаної постанови в офіційному друкованому органі газеті "Голос України" за № 39-40 (5139-5140) від 30.07.2011 року було опубліковано оголошення про визнання ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "РМК" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з частиною ч.1 статті 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор зобов’язаний у не пізніше наступного робочого дня з дати винесення постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури внести до ЄДР запис про таке рішення та в той же день повідомити органі статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України про внесення до ЄДР такого запису.
У відповідності до приписів ч.3 ст. 51 Закону про банкрутство строк для звернення кредиторів до банкрута складає один місяць з дня опублікування оголошення про відкриття ліквідаційної процедури. Місячний строк, для подання претензій кредиторів до банкрута сплинув 01. 09. 2011 року.
Пунктом 11.2.2. Порядку обліку платників податків і зборів чітко встановлено, що при проведенні заходів, пов'язаних з припиненням платника податків, органи державної податкової служби організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлений кредиторами своїх вимог.
З грошовими вимогами до банкрута ДПІ не зверталася та актуальні відомості звернення у матеріалах справи відсутні. Вказане свідчить проте, що ДПІ не є кредитором або учасником провадження у справі про банкрутство.
Крім того, в судовому засіданні представником ДПІ на надано документів, які свідчать, що банкрут є боржником з неоплачених до бюджету України податків, зборів (обов’язкових платежах).
Проте ліквідатором у відповідності до приписів ст.. 32 Закону про банкрутство додано суду повний звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та інші документи, що свідчать о проведенні ліквідаційної процедури по банкруту у повному обсязі.
Крім того положення ст. 22-32 Закону про банкрутство не забороняють затверджувати звіт ліквідатора, якщо у банкрута не проведена податкова перевірка органом стягнення.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що ліквідатор виконав всі роботи по ліквідації банкрута, суду надані документи, які свідчать про ліквідацію банкрута, у тому числі ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю на загальну суму 91 382, грн., в зв’язку з відсутністю у банкрута будь-яких активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, при таких обставинах суд вважає за необхідне затвердити ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора та припинити провадження по справі і сповістити державні органи про ліквідацію банкрута.
Керуючись ст.ст. 22-32, п.6 ст.40, ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України,-
УХВАЛИВ:
1. У задоволення клопотання про зупинення провадження у справі відмовити.
2 Затвердити наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс.
3. Ліквідувати юридичну особу -Товариство з обмеженою відповідальністю „ Торговий Дім «РМК», м. Харків, зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради, номер запису про реєстрацію №14801020000045975 від 05.02.2010р., код 36816067, адреса: 61172, м. Харків, вул.. Роганська,буд.151.
4. Провадження по справі припинити.
5. Зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про проведення державної реєстрації ТОВ„ Торговий Дім «РМК», м. Харків та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
6. Ухвалу направити ліквідатору, кредиторам у справі, Державному органу з питань банкрутства, ДВС , державному реєстратору, ДПІ у Орджонікідзевському районі, м. Харків.
Суддя Міньковський С.В.
Ухвала підписана 19.10.2011р.
- Номер:
- Опис: визнання банкрутом
- Тип справи: Про визнання банкрутом
- Номер справи: 5023/5141/11
- Суд: Господарський суд Харківської області
- Суддя: Міньковський С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Закрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.06.2011
- Дата етапу: 17.10.2011