Судове рішення #18381054

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

________________________________________________________________________________

УХВАЛА

про затвердження ліквідаційного балансу

"11" жовтня 2011 р.                                                             Справа № Б-24/24-10

вх. № 1878/2-24

Суддя господарського суду Дзюба О.А.

при секретарі судового засідання Шаповалов О.В.

За участю:

Представника кредитра - ОСОБА_2 довіреність №1-11-17614 від 15.08.2011р. ( ПАТ КБ "Надра" )  

Представника кредитора - ОСОБА_1 довіреність від 06.09.11р. ( ТОВ АГРОФІРМА " ЖНИВА " )

Представника кредитора - Дідик С.Є. №02-07/818 від 18.04.11 р. (ПАТ" Укрсоцбанк " )

Ліквідатора - арбітражний керуючий Севастьянов Є.В. ліцензія серія НОМЕР_1

По справі  за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Тавріка ЛТД", м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Тавріка ЛТД", м. Харків

про визнання банкрутом  

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 31 серпня 2011року призначено до слухання звіт ліквідатора про завершення ліквідаційної процедури на 27 вересня 2011 року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 27 вересня 2011року, з метою ознайомлення з наданими суду документами, а саме з наданим ПАТ "Укрсоцбанк" клопотанням (вх№18366 від 27.09.11р.) про припинення провадження у справі, згідно п. 7 ст. 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та п.1-1 ст. 80 ГПК України; а також за усним клопотанням представника кредитора – ПАТ  “Укрсоцбанк” розгляд справи відкладався на 11 жовтня 2011року.     

До канцелярії суду від кредитора - ПАТ  “Укрсоцбанк” надійшло клопотання (вх№31765 від 11.10.11р.) про відкладення розгляду справи, з метою зобов’язання ліквідатора здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності банкрута.

В судовому засіданні голова комітету кредиторів - ТОВ АГРОФІРМА " ЖНИВА " підтримав своє клопотання (вх№30768 від 26.09.11р.) про затвердження ліквідаційного звіту та ліквідаційного балансу, та про затвердження оплати послуг та відшкодування витрат ліквідатора.

Ліквідатор в засіданні суду просив затвердити наданий суду ліквідаційний звіт, ліквідаційний баланс та звіт про затвердження оплати послуг та відшкодування витрат ліквідатора.

В судовому засіданні представник ПАТ КБ "Надра" заперечував проти затвердження ліквідаційного звіту, однак ніяких обґрунтувань своїх заперечень суду не надав.

Представник ПАТ “Укрсоцбанк” підтримав надане клопотання про відкладення розгляду справи, з метою зобов’язання ліквідатора здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності банкрута.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши учасників процесу, суд дійшов висновку залишити без розгляду клопотання ПАТ  “Укрсоцбанк” про припинення провадження у справі, згідно п. 7 ст. 40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та п.1-1 ст. 80 ГПК України, у зв’язку з розглядом клопотання ПАТ  “Укрсоцбанк” про відкладення розгляду справи.

Розглянувши клопотання ПАТ  “Укрсоцбанк” про відкладення розгляду справи, з метою зобов’язання ліквідатора здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності банкрута, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні зазначеного клопотання з наступних підстав.

В матеріалах справи є в наявності аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД», який надавався боржником. Згідно аудиторського висновку, проведеного з метою здійснення аналізу фінансово-господарського стану та платоспроможності підприємства за період з 01.01.09р. по 31.12.09р., ознаки фінансового стану підприємства свідчили про надкритичну неплатоспроможність боржника, внаслідок якої погашення кредиторської заборгованості підприємства поза межами судових процедур банкрутства є неможливим.

У зв’язку  з чим,  згідно ч. 5 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” підприємство звернулось до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство, тобто, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання його грошових зобов'язань в повному обсязі перед іншими кредиторами.

Беручи до уваги зазначене, суд вважає, що проводити аналіз фінансово-господарської діяльності банкрута повторно є недоцільним.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження  у  справах  про  банкрутство  регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України,  іншими законодавчими актами України.

Відповідно  ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно ст. 77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.

В даному разі, на думку суду, обставини справи свідчать про наявність підстав  для розгляду справи по суті.. Крім того, суд приймає до уваги, що  учасникам процесу були створені належні умови для надання усіх необхідних доказів (надано достатньо часу для підготовки до судового засідання,). Проте, нових доказів учасниками процесу не надано та про можливість їх надання в майбутньому в клопотанні кредитора про відкладення справи не зазначено.

Суд також зазначає, що згідно ч.3 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи. Подача клопотань спрямованих на штучне затягування судового процесу, суперечить, зокрема, вимогам статті 6 Конвенції про захист праві людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування та надання доказів покладений на сторони.  Однак кредитор не надав суду докази в обґрунтування свого клопотання про відкладення розгляду справи, в зв’язку з чим суд відмовляє в задоволенні клопотання ПАТ  “Укрсоцбанк” про відкладення розгляду справи, з метою зобов’язання ліквідатора здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності банкрута.

Розглянувши наданий суду звіт про виконану роботу по ліквідації банкрута і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, клопотання ліквідатора та комітету кредиторів, вислухавши пояснення ліквідатора та інших учасників процесу, суд встановив наступне.

Постановою господарського суду Харківської області від 10 червня 2010 р. ТОВ “АПК “ТАВРІКА ЛТД”було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Паркулаба В.Г., зобов’язавши його виконати ліквідаційну процедуру.

На виконання постанови господарського суду ліквідатором – Паркулабом В.Г. здійсненні наступні заходи з ліквідації банкрута.

В офіційному друкованому органі – газеті “Голос України”опубліковано оголошення про визнання ТОВ “АПК “ТАВРІКА ЛТД”банкрутом.

Згідно з даними інвентаризації, активи боржника складаються виключно з прав вимоги до дебіторів.

Частина дебіторської заборгованості була погашена шляхом сплати коштів на поточний рахунок банкрута, таким чином дебіторська заборгованість ДСП “Миколаївська птахофабрика”з 16199,88 грн. до 5 301,76 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України “Про заставу”при одержанні від свого боржника в рахунок виконання зобов'язання грошових сум заставодавець зобов'язаний за вимогою заставодержателя перерахувати відповідні суми в рахунок виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, якщо інше не встановлено договором застави. Аналогічний припис міститься в договорі застави з ТОВ АА “Агросвіт”.

Згідно ч. 2 ст. 26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” майно банкрута, що є предметом застави, включається до складу ліквідаційної маси, але використовується виключно для першочергового задоволення вимог заставодержателя.

Оскільки право вимоги до дебітора знаходилося в заставі у ТОВ АА “Агросвіт”, то  кошти були перераховані заставодержателю.

Ліквідатором в ході ліквідаційної процедури встановлено, що банкрут має права вимоги до дебіторів на загальну суму 949244,46 грн.: ТОВ “Агробізнесінвест”- 29998,10 грн., ТОВ “Альвін Буд”- 909417,00 грн., ДСП “Миколаївська птахофабрика”- 5301,76 грн., ФО-П ОСОБА_6 - 4527,60 грн.

Вищезазначені права вимоги знаходились в заставі у ТОВ АА “Агросвіт”.

Підприємство мало залишок коштів на ліквідаційному рахунку в сумі 28017,26 грн.

Інші рахунки банкрута, окрім рахунків в АКБ “Укрсоцбанк”та ВАТ КБ “Надра”, закриті, залишок коштів перераховано на ліквідаційний рахунок.

Ліквідатором надано докази звернення до банківських установ із пропозицією про закриття рахунків у зв’язку з банкрутством підприємства з відмітками про те, що вони були отримані АКБ “Укрсоцбанк”та ВАТ КБ “Надра”07.06.2010 р.

АКБ “Укрсоцбанк”та ВАТ КБ “Надра”повідомили ліквідатора про відмову у закритті поточних рахунків банкрута, мотивуючи це тим, що банкрут має кредитні зобов’язання перед банками. Залишок коштів на цих поточних рахунках відсутній.

З метою виявлення іншого майна та майнових прав підприємства до органів, що здійснюють його реєстрацію та облік, а саме до БТІ та органів ДАІ, органів ДЗК, а також до Фрунзенського відділу ДВС ХМУЮ направлено запити про наявність зареєстрованого за підприємством майна.

Ліквідатором отримано відповіді, що свідчать про відсутність будь-які активи, окрім тих, які були виявлені під час інвентаризації.

Колишнім керівником банкрута передано ліквідатору документацію банкрута не в повному обсязі, внаслідок її часткової втрати, що підтверджується копією постанови про відмову в порушенні кримінальної справи.

З метою відновлення стану взаєморозрахунків з контрагентами та виявлення прав вимоги до дебіторів ліквідатором отримано інформацію щодо обігу коштів за поточними рахунками банкрута та направлено запити особам, які отримували кошти від банкрута, для отримання підтверджуючих документів та виявлення сум дебіторської заборгованості.

Дебіторська заборгованість не виявлена.

Ліквідатором направлені запити щодо виявлення заставного майна і майнових прав, якими було забезпечено вимоги АКБ “Укрсоцбанк”та ВАТ КБ “Надра”.

Однак з отриманих відповідей вбачається, що заставлене майно та майнові права у банкрута на даний час відсутні.

Наявні у банкрута права вимоги та залишок коштів на ліквідаційному рахунку банкрута згідно з рішенням комітету кредиторів були включені до складу ліквідаційної маси.

Ліквідатором направлено заяву до правоохоронних органів щодо проведення перевірки діяльності колишнього керівника підприємства, однак в установлені КПК України строки відповідь на зазначену заяву не отримана.

Наявні у банкрута права вимоги були відступлені за 100% від їх суми на умовах, встановлених рішенням комітету кредиторів.

Отримані від зазначеного відступлення кошти були перераховані кредитору, в заставі у якого такі права вимоги знаходилися, а саме ТОВ АА “Агросвіт”.

Кошти, які були отримані в ході здійснення ліквідаційної процедури, витрачалися виключно на погашення вимог кредиторів, відшкодування витрат, пов’язаних з провадженням у справі про банкрутство, ліквідацію банкрута у відповідності з вимогами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”та рішеннями комітету кредиторів.

Мета використання коштів підтверджується довідками про рух коштів.

Під час здійснення ліквідаційної процедури надійшли заяви з грошовими вимогами до банкрута від таких поточних кредиторів: 1) заява вих. № 11554/9/10-006 від 30.06.2010 р. ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області з поточними вимогами в сумі 60857,43 грн. (59237,58 грн. –ПДВ, 477,00 грн. –податок на прибуток, 1142,85 грн. - податок з доходів найманих працівників), які були визнані в повному обсязі.

До архівних установ передані документи банкрута, які підлягають довгостроковому зберіганню.

Ліквідаційний рахунок банкрута закрито.

Витрати арбітражного керуючого та вартість його послуг оплачені частково у зв’язку з недостатністю коштів.

Кредиторам відшкодовані зазначені в реєстрі витрати, пов’язані з провадженням у справі про банкрутство. Ліквідатором складено реєстр погашених вимог кредиторів.

Інші вимоги кредиторів залишилися непогашеними у зв’язку з недостатністю майна банкрута.

Печатка банкрута була передана органам МВС для знищення.

Органам ДПС України, органам Пенсійного фонду і фондів соціального страхування направлено повідомлення про завершення ліквідаційної процедури.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 13 грудня 2010року по справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Тавріка ЛТД", м. Харків, затверджено ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс, ліквідовано юридичну особу -  Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Тавріка ЛТД", код 35898840, провадження у справі Б-24/24-10 припинено.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 09 лютого 2011року ухвалу  господарського суду Харківської області від 13 грудня 2010року по справі Б-24/24-10 залишено без змін

Постановою Вищого господарського суду України від 27 квітня 2011року касаційну скаргу скаржника задоволено; ухвалу  господарського суду Харківської області від 13 грудня 2010року та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 09 лютого 2011року у справі Б-24/24-10 скасовано; та справу передано на новий розгляд до господарського суду Харківської області на стадію ліквідації.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 27 травня 2011року розгляд справи призначено на 21 червня 2011року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 21 червня 2011року продовжено строк ліквідаційної процедури, арбітражного керуючого Паркулаба В.Г. звільнено від виконання обов’язків ліквідатора  ТОВ "АПК Тавріка ЛТД", призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Севастьянова Євгена Вікторовича, якого зобов’язано виконати ліквідаційну процедуру в повному обсязі з урахуванням вимог постанови Вищого господарського суду України від 27 квітня 2011року, надати суду звіт ліквідатора про виконану роботу та всі документи, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури.

На виконання вимог Постанови Вищого господарського суду України від 27 квітня 2011року, ліквідатором Севостьяновим Є.В. додатково, з метою розшуку майна банкрута здійснені запити щодо наявності у банкрута майна за його первинним місцем реєстрації – в Овідіопольському р-ні Одеської обл.  та отримані відповіді від ГУ УМВС України в Одеській обл. (№710-7172 від 25.08.11р.),  Інспекції держтехнагляду Одеської обл. (№11-0963 від 27.07.11р.), КП «Овідіопольського РБТІ» (№2197 від 22.08.11р.), Держкомзему в Овідіопольському р-ні (№18-18-38/1347 від 12.08.11р.), ДВС Овідіопольського р-ну (9234 від 22.08.11р.). В результаті зроблених запитів та отриманих відповідей додаткового майна не виявлено.

Крім того, ліквідатором отримано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно якого на запит станом на 29.08.2011 р. відповідно до наступних критеріїв пошуку: «Ідентифікаційний код юридичної особи - засновника (учасника) юридичної особи: 35898840» - в ЄДР записів не знайдено. Зміст зазначеного витягу свідчить про те, що банкрут, ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД», код 35898840, не є засновником (учасником) будь-яких інших юридичних осіб, тобто не має корпоративних прав, які можуть бути включені до ліквідаційної маси.

Згідно листа ДПІ у Овідіопольському р-ні Одеської обл. (№10257/9/29-044) банкрут має відкритий рахунок в ПАТ «КБ «Надра».

Ліквідатором Паркулабом В.Г. надавались докази звернення до банківських установ із пропозицією про закриття рахунків у зв’язку з банкрутством підприємства з відмітками про те, що вони були отримані АКБ “Укрсоцбанк” та ВАТ КБ “Надра”07.06.2010 р.

АКБ “Укрсоцбанк” та ВАТ КБ “Надра” повідомили ліквідатора про відмову у закритті поточних рахунків банкрута, мотивуючи це тим, що банкрут має кредитні зобов’язання перед банками. Залишок коштів на цих поточних рахунках відсутній.

В абз. 7 п. 20.1 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, яка затверджена постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 р. № 492, банк закриває поточний рахунок юридичної особи на підставі документа, виданого державним реєстратором в порядку, установленому законодавством України, який підтверджує державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Таким чином, поточний рахунок банкрута –ТОВ “АПК “ТАВРІКА ЛТД” в ПАТ КБ “Надра” підлягає закриттю після державної реєстрації припинення банкрута на підставі абз. 7 п. 20.1 вказаної Інструкції.

Стосовно дебіторської заборгованості, яка була передана боржником у заставу ПАТ «Укрсоцбанк», у переліку виявлених ліквідатором активів боржника, слід зазначити наступне.

З матеріалів справи вбачається, що між боржником та АКБСР «Укрсоцбанк» укладався Договір кредиту за овердрафтом № 660-08/061-531 від 29.09.2008 р. (далі - Договір кредиту).На забезпечення виконання боржником зобов'язань за Договором кредиту між ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД» та АКБСР «Укрсоцбанк» укладено Договір застави майнових прав № 06-09/2114 від 29.09.2008 р. (далі - Договір застави).

Згідно з п. 1.1 Договору застави, боржник передав в заставу банку майнові права вимоги отримання грошових коштів за Договором купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12 серпня 2008 р. (з врахуванням усіх додаткових угод до нього), укладеним між ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД» та ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ», згідно якого ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» зобов'язане здійснити оплату сільськогосподарської продукції на загальну суму 32030000,00 грн. згідно рахунків на користь ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД».

Як вбачається із копії Договору купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р. (є в матеріалах справи), його пунктом 1.1 передбачено, що ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД» (в договорі - Продавець) зобов'язується поставити ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» (в договорі - Покупець) сільськогосподарську продукцію українського походження врожаю 2008 року, а ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» - прийняти і оплатити цей товар.

Згідно з п. 3.4 Договору купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р. (в редакції додаткової угоди від 29.08.2008 р.), у випадку прострочення Продавцем поставки Товару

більше ніж на сім календарних днів, Покупець має право в односторонньому порядку і без отримання згоди Продавця відмовитись від зобов'язань за даним Договором.

Зазначеним пунктом також передбачено, що у разі направлення покупцем продавцю заяви про відмову від договору, зобов'язання, які виникли на підставі даного договору -припиняються.

ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» листом № 117 від 22.06.2009 р. повідомило боржника, ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД» про наступне:

          що згідно із додатковими угодами № 1-5 до Договору купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р., строк поставки товару -до 01 червня 2009 р.;

          станом на 22 червня 2009 р. будь-який товар за вищезазначеним договором на адресу ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» з боку ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД» - не постачався;

          враховуючи викладене та керуючись пунктом 3.4 Договору купівлі-продажу №12/08/02-сх від 12.08.2008 р. (з урахуванням змін, внесених додатковою угодою від29.08.2008 р.), ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» відмовляється від зобов'язань за цим договором;

          усі зобов'язання, які виникли на підставі Договору купівлі-продажу № 12/08/02-схвід12.08.2008 р., є припиненими.

Слід окремо зазначити, що документами бухгалтерського обліку та фінансової звітності боржника, які є в матеріалах справи, факт виконання ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД» своїх зобов'язань щодо поставки товару за Договором купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р. також не підтверджується, а дебіторська заборгованість з боку ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» в них не відображена.

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема - припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.

Згідно ст. 615 ЦК України, у разі порушення зобов'язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом. Внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання частково або у повному обсязі відповідно змінюються умови зобов'язання або воно припиняється.

Відповідно до ч. З ст. 651 ЦК України, у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Як вже зазначалося вище, пунктом 3.4 Договору купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р. передбачено право покупця на відмову від договору у разі порушення продавцем строків поставки, а також правові наслідки такої відмови - припинення зобов'язань, які виникли на підставі зазначеного договору.

Право сторін включити таку умову до договору прямо передбачене статтями 525, 611, 615, 651 Цивільного кодексу України.

Отже відмовляючись від Договору купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р., ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» реалізувало своє право, надане законом та Договором купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р.

Таким чином, усі зобов'язання, що випливали із Договору купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р., у тому числі право вимоги отримання грошових коштів від ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» на загальну суму 32030000,00 грн., яке було предметом застави за Договором застави, - припинилися відповідно до умов самого Договору купівлі-продажу № 12/08/02-сх від 12.08.2008 р. та згідно ст.ст. 525, 611, 615, 651 Цивільного кодексу України ще до порушення провадження по справі про банкрутство № Б-24/24-10.

За таких обставин дебіторська заборгованість ТОВ «ХЛІБЕКСПОРТ» перед ТОВ «АПК «Тавріка ЛТД» відсутня, що підтверджується документами, наявними в матеріалах справи.

Через відсутність зазначеної дебіторської заборгованості її не було включено попереднім ліквідатором до складу виявлених активів боржника.

Ліквідатором складено реєстр погашених вимог кредиторів.

До непогашених у зв’язку з недостатністю майна банкрута відносяться, зокрема, такі вимоги конкурсних і поточних кредиторів, а саме: Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма “Жнива” - 5398434,58 грн.; Приватного підприємства агропромислової фірми "Т.В.К." - 1269875,00 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 - 983107,04 грн.; Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-Сервіс" - 881679,00 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_9 - 764875,12 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_10 - 735262,14 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_11 - 682359,05 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_12 - 590588,90 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_13 - 384264,50 грн.; ТОВ агропромислова асоціація "Агросвіт" - 2592215,23 грн.; АКБ СР “Укрсоцбанк”в особі Одеської обласної філії - 3876009,22 грн.; ВАТ КБ “Надра”в особі філії Одеське регіональне управління - 2150234,26 грн.; ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області з поточними вимогами в сумі 60857,43 грн.

Відповідно до ч. 6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”вважаються погашеними вимоги, не задоволені за недостатністю майна банкрута.

Органам ДПС України, органам Пенсійного фонду і фондів соціального страхування направлено повідомлення про завершення ліквідаційної процедури.

Таким чином, за результатами роботи проведеної ліквідатором, здійснені всі заходи щодо  завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі.

Ліквідатором надано звіт про оплату послуг та відшкодування витрат пов’язаних з проведенням ліквідаційної процедури в сумі 4914,84грн. Витрати ліквідатора та вартість його послуг не погашались у зв’язку з відсутністю коштів.

Відповідно до п.10 ст.3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”(далі - Закон), оплата послуг,   відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому  цим  Законом, за  рахунок  коштів, одержаних  від продажу  майна боржника,  або  за  рахунок  коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Відповідно до п.12 ст.3-1 Закону, оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого  санацією,  ліквідатора)  за кожен місяць здійснення ним своїх  повноважень  встановлюється  та  виплачується  в   розмірі, встановленому комітетом  кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом,  але не  менше  двох мінімальних   заробітних  плат   та  не  більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять  місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до  п. 14.ст.3-1 Закону,  звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів  та  ухвалою господарського  суду.

Комітетом кредиторів на засіданні 06  вересня 2011року прийняті наступні рішення: схвалити звіт про оплату послуг і відшкодування витрат арбітражному керуючому Севостьянову Є.В. на загальну суму 4914,84 грн., які за згодою арбітражного керуючого Севостьянова Є.В. не підлягають оплаті; не задоволені за недостатністю майна банкрута вимоги кредиторів вважати погашеними; схвалити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, визнати роботи ліквідатора задовільною; та завернутись до господарського суду з клопотанням про затвердження ліквідаційного звіту та ліквідаційного балансу.

Враховуючи, що ліквідатор здійснив всі заходи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури, у тому числі, ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю в зв'язку з відсутністю активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, суд вважає за необхідне затвердити звіт про оплату послуг і відшкодування витрат арбітражного керуючого Севостьянову Є.В., затвердити звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, визнати погашеними вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна банкрута,  припинити провадження по справі і сповістити державні органи про ліквідацію банкрута.

Керуючись ст. ст. 3-1, 31, 32, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні клопотання ПАТ «Укрсоцбанк» в особі Одеської обласної філії про відкладення розгляду справи.

2. Затвердити реєстр з непогашеною кредиторською заборгованістю на  загальну суму грошових вимог 20308904,04 грн., а саме: Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма “Жнива” - 5398434,58 грн.; Приватного підприємства агропромислової фірми "Т.В.К." - 1269875,00 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 - 983107,04 грн.; Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-Сервіс" - 881679,00 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_9 - 764875,12 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_10 - 735262,14 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_11 - 682359,05 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_12 - 590588,90 грн.; фізичної особи-підприємця ОСОБА_13 - 384264,50 грн.; ТОВ агропромислова асоціація "Агросвіт" - 2592215,23 грн.; АКБ СР “Укрсоцбанк”в особі Одеської обласної філії - 3876009,22 грн.; ВАТ КБ “Надра”в особі філії Одеське регіональне управління - 2150234,26 грн.; ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області з поточними вимогами в сумі 60857,43 грн.

3. Визнати вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна банкрута, погашеними.

4. Затвердити звіт про оплату послуг та відшкодування витрат в загальній сумі 4914,84грн.

5. Затвердити наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс.

6. Ліквідувати юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю “АПК “ТАВРІКА ЛТД”, м. Харків, код ЄДРПОУ 35898840, зареєстроване 04.06.2010 р. Овідіопольською районною державною адміністрацією Одеської області, реєстраційний номер юридичної особи ЄДР 10035682769, місцезнаходження: 61037, Харківська обл., місто Харків, Фрунзенський район, проспект Московський, будинок 199А.

7. Зобов'язати державного реєстратора провести державну реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення для знаття юридичної особи з обліку.

8. Зобов’язати Відкрите акціонерне товариство комерційний банк “Надра”(04053, м. Київ вул. Артема, 15; ІК 20025456) в особі філії Одеського регіонального управління (65078, м. Одеса, вул. Космонавтів, 36, код ЄДРПОУ 20986167) закрити поточний рахунок банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю “АПК “ТАВРІКА ЛТД”, ІК 35898840, місцезнаходження: 61037, Харківська обл., м. Харків, Фрунзенський район, пр. Московський, будинок 199А.

9. Зобов'язати державні органи, в яких знаходився на обліку банкрут, зняти з обліку Товариство з обмеженою відповідальністю “АПК “ТАВРІКА ЛТД”, м. Харків, код ЄДРПОУ 35898840.

10. Провадження по справі №Б-24/24-10 припинити.

11. Ухвалу направити ліквідатору, комітету кредиторів, Харківському обласному управлінню державної статистики, управлінню з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства, державному реєстратору.


Суддя                                                                                            Дзюба О.А. 

< Текст >

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація