Судове рішення #1836113
Справа №2-1494/2007

Справа №2-1494/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2007 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області

у складі: судді Захарової В.В. при секретарі ІванчукА.М. з участі позивача ОСОБА_1розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом  ОСОБА_1 яка  діє   в   інтерсах     ОСОБА_2  до   ОСОБА_3 про стягнення аліментів,

встановив:

У червні 2007 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3про стягнення аліментів, посилаючись на те, що з 1999 року шлюб з відповідачем розірвано, від якого мають доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Домовленості щодо утримання доньки після досягнення повноліття з відповідачем не має.

З 03.08.2006 року ОСОБА_2 навчається в училищі Культури м Херсона. Навчання стаціонарне, термін закінчення - 30 червня 2009 року.

Таким чином, в зв'язку з навчанням донька потребує матеріальної допомоги. Вважає, що батько дитини має можливість надати матеріальну допомогу, оскільки він має роботу. Просила стягнути на її користь з відповідача аліменти на період навчання доньки у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Позивачка в судовому засіданні на позовних вимогах наполягала в повному обсязі.

Відповідач до суду не з'явився, надавши письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, з позовом згодний.

Між сторонами склалися цивільні правовідносини, урегульовані ст. 199,200 СК України.

У відповідності до вимог ст.199 СК України якщо повнолітні донька, син продовжують навчання і у в зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Ст.200 СК України передбачає, що при визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Судом встановлено, що відповідач дійсно є батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.4), яка навчається в училищі Культури м Херсона. Навчання стаціонарне, термін закінчення - 30 червня 2009 року.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачка потребує матеріальної допомоги, а відповідач, з врахуванням матеріального положення, стану здоров'я має можливість надавати матеріальну допомогу у розмірі 1/4 частини від доходу.

Керуючись ст.ст.10, 11,60,64, 88,212 ЦПК України, ст. 191,199,200 СК України,

 

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Ірпінь Київської області аліменти на користь ОСОБА_1на утримання доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 до завершення навчання в училищі Культури м Херсона - 30.06.2009 року, у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів), але не менше ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 22.06.2007 року і за умови її навчання в навчальному закладі.

Стягнути з ОСОБА_3на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_3на користь держави витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 7,50 грн.

Згідно зі ст.294 ЦПК У

раїни заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд.

Відповідно до ч.4 ст.295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація