Судове рішення #1835754
Справа № 2-1664/2007 p

Справа № 2-1664/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

 (заочне)

25 квітня 2007 р.                                                                                               м.Макіївка

Гірницький районний суд м.Макіївки Донецької області в складі:

Головуючого - судді Юрченко В.П.

При секретарі - Коробка М.В. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, діючого в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління містобудівництва та архітектури Макіївської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

02.04. 2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд в інтересах ОСОБА_2 з позовом до Голсуного управління містобудівництва і архітектури Макіївської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і показав суду, що ОСОБА_2 на праві власності належить квартира 4, розташована за адресою: АДРЕСА_1 на підставі договору дарування. З метою покращення умов проживання він самовільно на подвір*ї побудував сарай. Після звернення до відповідача про оформлення належним чином права власності на новостворене нерухоме майно він отримав відмову. Позивач вважає такі дії відповідача неправомірними і просить суд визнати за ОСОБА_2 право власності на нерухоме майно, а саме: сарай.

Представник відповідача в судове засідання не з*явився з невідомих суду причин. Про час і місце судового засідання відповідач повідомлявся у встановленому законом порядку, про що підтверджують поштові розписки про вручення судових повісток. Заява про поважні причини неявки відповідача в судове засідання суду не надійшла. У відповідності з вимогами ч.4 ст.169 ЦПК України, суд вважає необхідним розглянути справу за наявними в ній доказами у відсутності відповідача і постановити заочне рішення.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи вважає, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно договору дарування від 11 червня 1996 року, вбачається, що ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_1 (а.с.5).

Згідно листа КП "БТІ м.Макіївка" від 14.11.2006 року № 1/35-834, вбачається, що за вказаною адресою самовільно побудований сарай - літ. 31. (а.с.9).

Відповідно до ст.377 ЦК України, до власника житлового будинку переходить право власності на земельну ділянку, яка зайнята житловим будинком, будівлею чи спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.

Відповідно до ст. 375 ч.1 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі, споруди, здійснювати перебудову та ін.

У відповідності зі ст. 376 ч.5 ЦК України, на вимогу власника (користувача) земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

 

Суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, побудувавши сарай на земельній ділянці на якій розташований  власна квартира, ніяким чином не порушив права інших осіб.

На підставі викладеного, суд вважає позов обгрунтованим і необхідно визнати, що ОСОБА_2 є власником новоствореного нерухомого майна у вигляді сараю, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, ст.ст. 375, 376, 377 ЦК України, керуючись ст.ст. 6, 8, 10, 57, 208 ЦПК України,

Вирішив:

Позов ОСОБА_1, діючого в інтересах ОСОБА_2 до Головного управління містобудівництва та архітектури Макіївської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно - задовольнити в повному обсягу.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на господарську будівлю - сарай (літ.31), побудований за адресою: АДРЕСА_1.

Зобов*язати комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації м.Макіївка": здійснити державну реєстрацію нерухомого майна: літ. 31- сарай, побудованого за адресок): АДРЕСА_1, і внести відповідні зміни в реєстраційні документи.

Рішення суду вступає в закону силу після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.

Рішення суду вступає в закону силу після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.

Заочне рішення суду може бути переглянуто, судом який прийняв рішення по письмовій заяві відповідача, яка подається на протязі десяти днів з дня отримання його копії.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація