Судове рішення #1835455
Справа № 2-908/2007

Справа № 2-908/2007

 

ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

06 липня 2007 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі:

Головуючого - судді Рєзнікової С. С.

при секретарі судових засідань - Кураксіной О.І.,  Стаднік І.С,  розглянувши у    відкритому   заочному судовому засіданні у місті Чугуїві цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Міністерства оборони України,  треті особи: приватний нотаріус ОСОБА_3та ОСОБА_4 про визнання договору недійсним,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 та Міністерства оборони України,  треті особи: приватний нотаріус ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання договору купівлі - продажу недійсним.

В обґрунтування вимог позивач зазначав,  що в грудні 2006 року він уклав договір комісії з ОСОБА_2 на продаж квартири АДРЕСА_1,  яка належала йому та членам його сім*ї на підставі свідоцтва про право власності на житло від 23.01.2001 року. Згідно договору комісії позивач доручив ОСОБА_2 продати вищевказану квартиру Міністерству Оборони України. Комісіонер ОСОБА_2. уклав договір купівлі - продажу 19.01.2007 року з Міністерством Оборони України та продав вищевказану квартиру. Розрахунок за продану квартиру не отримав,  змінивши умови розрахунку за купівлю - продаж квартири,  оговоривши термін розрахунку - 2007 рік.

В ході судового розгляду позивач змінив свої позовні вимоги та просив суд розірвати договір комісії від 06.12.2006 року укладений з ОСОБА_2 на підставі порушення Комісіонер п.5.2 умов договору та визнати недійсним договір купівлі - продажу квартири укладений між ОСОБА_2 та представником Міністерства Оборони України ОСОБА_4,  так як він не був уповноважений на такий обсяг дій по договору комісії та укладення договору на таких умовах суперечить його інтересам.

Відповідач ОСОБА_2. та представник відповідача Міністерства ооброни України у судове засідання не з'явились,  про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином,  про причини неявки суд не повідомили. За таких обставин на підставі ч. 4  ст.  169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановлює заочне рішення).

В судовому засіданні позивач підтримав свої змінені позовні вимоги та пояснив,  що при укладенні договору комісії від 06.12.2006 року ОСОБА_2. брав на себе забов'язання продати квартиру та розрахуватися через п'ять днів після укладення договору,  але не виконав це забов'язання,  так як,  з ним не розрахувалося Міністерство Оборони України. Крім того,  ОСОБА_2. порушивши взяті на себе забов'язання. при укладенні договору комісії,  змінив порядок розрахунків по договору купівлі - продажу погодившись на умову,  щодо оплати по договору - у 2007 році. Данна умова оплати протиречить його інтерсам тому,  що вартість нерухомості постійно підвищується,  це позбавляє позивача можливості придбати інше житло замість проданої квартири.

Суд,  заслухавши пояснення позивача,  представника позивача,  вивчивши матеріали справи,  давши добутому правової оцінки,  встановив такі факти та відповідні їм правовідносини:

06.12.2006 року позивачОСОБА_1 уклав договір комісії з ОСОБА_2 на продаж квартири 4 в будинку 143 в міркорайоні "Авіатор" в м.  Чугуїві.

 

Згідно договору комісії позивач доручив ОСОБА_2 укласти від свого імені та за свій рахунок договір купівлі - продажу вищевказаної квартири.

На виконання договору комісії ОСОБА_2. уклав договір купівлі - продажу 19.01.2007 року.

Як вважає позивач ОСОБА_1.,  при виконанні договору комісії ОСОБА_2. порушив умову,  яку вони обговорили у п.5.2. договору комісії від 06.12.2007 року -розрахунок з позивачом протягом п'яти банківських днів з моменту укаладення договору,  що є істотною умовою данного договору.

Відповідно до  ст.  651 ЦК України договір може бути змінено чи розірвано за рішенням суду на вимогу однієї з сторін у разі істотного порушення договору другою стороною.

При таких обставинах,  суд вважає,  що ОСОБА_2. порушив істотну умову договору коміссії від 06.12.2007 року та данний договір підлягає розірванню.

При укладанні договору кіпівлі - продажу на умовах розрахунку в 2007 році ОСОБА_2. порушив майнові права позивача ОСОБА_1.

Згідно  ст.  228 ЦК України угоди,  які порушують права та свободи людини і громадянина вважаються такими,  що порушують публічний порядок,  правочин,  який порушує публічний порядок,  є некчемним.

Відповідно до  ст.  203 ч.1 ЦК України зміст правочину не може суперечити цивільному Кодексу України,  іншим актам цивільного законодавства,  а також моральним засадам суспільства.

Договір купівлі продажу від 19.01.2007 року,  укладений ОСОБА_2 з Міністерством Оборони України протиречить інтересам позивача,  він виконаний комісіонером ОСОБА_2 на невигідних умовах для позивача (комітента),  тому не відповідає вимогам  ст.  1014 ЦК України.

З змісту  ст.  215 ЦК України вбачається,  що підставою для недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину норм Цивільного Кодексу України,  інших актів цивільного законодавства,  а також моральних засад суспільства.

Враховуючи наведене,  суд вважає можливим визнати договір купівлі - продажу квартири АДРЕСА_1 укладеним між ОСОБА_2 та Міністерством оборони України в особі ОСОБА_4 недійсним.

Керуючись  ст.  ст.  203, 215, 228, 651, 1014 ЦК Кодексу України,   ст.  ст.  208, 209, 212-215 ЦПК України,  суд -

 

ВИРІШИВ :

 

ПозовОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Міністерства Оборони України про розірвання договору комісії від 06.12.2007 року та визнання недійсним договору купівлі продажу від 19.01.2007 року - задовольнити.

Розірвати договір комісії укладений ОСОБА_2 та ОСОБА_1 06.12.2007 року ,  посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_3,  зареєстрованого у реєстрі за № 2736.

Визнати недійсним договір купівлі - продажу квартири АДРЕСА_1,  укладений між ОСОБА_2 та Міністерством оборони України в особі начальника Східного управління капітального будівництва Міністерства оборони України ОСОБА_4 від 19.01.2007 року,  посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_3,  зареєстрованного у реєстрі за № 47.

Рішення може бути оскаржено до судової палати апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області шляхом подачі у 10-ти денний

 

термін,  починаючи з наступного дня після його проголошення,  заяви про апеляційне оскарження та подачі апеляційної скарги у 20-ти денний термін після подачі заяви або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом,  що його ухвалив,  за письмовою заявою відповідача,  поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація