Справа № 2-69/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2008 року Семенівський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого - судді Гнипа О. І.,
при секретарі Бородіній В. В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Семенівка Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Миколаївської сільської ради Семенівського району Чернігівської області про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом до відповідача, виконавчого комітету Миколаївської сільської ради Семенівського району Чернігівської області, в якому просить визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви в Семенівську районну державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, тобто грошових вкладів, які знаходяться в філії Ощадбанку № 3053/030, розташованій в с. Миколаївка Семенівського району, права на земельну частку і іншого майна, вказаного в заповіті, і яке до смерті належало ОСОБА_2. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач у позові зазначив, що його родичка ОСОБА_2 мешкала АДРЕСА_1. 12 грудня 2000 року вона склала заповіт на його ім”я про те, що після її смерті він успадковує все належне їй майно, в тому числі і грошові вклади, які знаходяться в філії Ощадного банку 3053/030, розташованої в с. Миколаївка Семенівського району, право на земельну частку, а також на все майно, яке перебувало в її власності на день її смерті.ІНФОРМАЦІЯ_1 його родичка ОСОБА_2 померла. Він як спідкоємець за заповітом фактично прийняв спадщину, вказану у заповіті, але нотаріально з часу відкриття спадщини в строк, передбачений ст. 1270 Цивільного кодексу України він не переоформив на своє ім”я, так як у передбачений строк 6 місяців він не подав заяви до нотаріальної контори. Це сталося з тих причин, що на той час коли відкрилася спадщина в Семенівському районі не було державного нотаріуса. Він двічи їздив в м. Новгород-Сіверський до державного нотаріуса з метою оформити спадщину, але не єдиного разу з-за великої черги не зміг попасти до нотаріуса на прийом. Коли в Семенівці з”явився державний нотаріус, то на той час строк в 6 місяців, передбачений для надання заяви для вступу в спадщину, вже був пропущений.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав повністю, просив його задовольнити, та пояснив, що йому необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за обставин, вказаних ним у позовній заяві.
В судове засідання представник відповідача в особі Миколаївського сільського голови Балута С.М. не з'явився, але надав до суду письмову заяву, згідно даних якої просить розглянути справу без його участі, у задоволенні позову не заперечує.
Третя особа на стророні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, державний нотаріус Семенівської районної державної нотаріальної контори Доля Н. М., у судове засідання не з”явилася, але письмово повідомила, що спадкові справи після померлої ОСОБА_2 Семенівською районною державною нотаріальною конторою не заводились. Просила розглянути цивільну справу без її участі на розсуд суду.
Суд, вислухавши позивача , вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити за слідуючих підстав.
По справі встановлено, що родичка позивача ОСОБА_2 мешкала АДРЕСА_1. 12 грудня 2000 року вона склала заповіт на ім”я позивача про те, що після її смерті він успадковує все належне їй майно, в тому числі і грошові вклади, які знаходяться в філії Ощадного банку 3053/030, яка розташована в с. Миколаївка Семенівського району, право на земельну частку, а також на все майно, яке перебувало в її власності на день її смерті. ІНФОРМАЦІЯ_1 родичка позивача ОСОБА_2 померла. Він як спідкоємець за заповітом фактично прийняв спадщину, вказану у заповіті, але нотаріально з часу відкриття спадщини в строк, передбачений ст. 1270 Цивільного кодексу України не переоформив на своє ім”я, так як у передбачений строк 6 місяців не подав заяви до нотаріальної контори. Це сталося з тих причин, що на той час коли відкрилася спадщина в Семенівському районі не було державного нотаріуса. Позивач двічи їздив в м. Новгород-Сіверський до державного нотаріуса з метою оформити спадщину, але не єдиного разу з-за великої черги не зміг попасти до нотаріуса на прийом. Коли в Семенівці з”явився державний нотаріус, то на той час строк в 6 місяців, передбачений для подання заяви для вступу в спадщину, позивачем вже був пропущений.
Суд вважає, що причини, зазначені позивачем, є поважними для того щоб надати позивачу додатковий строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 3 ст. 1272 ЦК України, ст. 3, 10, 60, 215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Миколаївської сільської ради Семенівського району Чернігівської області про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк, достатній для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_1, - 4 (чотири) місяці з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернігівської області через Семенівський районний суд Чернігівської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: О. І. Гнип