Судове рішення #18323410

29.06.2011

Справа № 5326

2011 рік

У Х В А Л А

29 червня 2011 року суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Бойко О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення матеріальної шкоди.

В заяві про забезпечення позову позивач ОСОБА_1 просить постановити ухвалу про забезпечення позову та в порядку забезпечення позову накласти арешт на: земельну ділянку, яка розташована у АДРЕСА_1; приватний будинок, якій розташований у АДРЕСА_1; частку 39/100 у домоволодінні розташованому за адресою: АДРЕСА_2; домоволодіння за адресою: АДРЕСА_3, які належать на праві сумісної власності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2 виданий 06.10.1997) та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (паспорт серії НОМЕР_3 виданий 03.03.1998).

Дослідивши матеріали позовної заяви та заяву про забезпечення позову вважаю, що заява позивача про забезпечення позову підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно постанови про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2 від 17 грудня 2010 року старший слідчий прокуратури Красногвардійського району міста Дніпропетровська Тімошенко В.В., розглянувши матеріали кримінальної справи № 99096302 –визнав, що ОСОБА_2 заподіяв матеріальну шкоду ОСОБА_1 у розмірі 552 000,00 гривень.

          Відповідно до ч. 1 ст. 60 Сімейного кодексу України: «Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності».          

Відповідно до ч. 2 ст. 60 Сімейного кодексу України: «Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя».

          Відповідно до ч. 5 ст. 61 Сімейного кодексу України: «Об'єктом  права спільної  сумісної  власності подружжя є житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної  власності, у тому числі приватизації».

Відповідно до ч. 3 ст. 73 Сімейного кодексу України: «При відшкодуванні шкоди, завданої злочином одного з подружжя, стягнення може бути накладено на майно, набуте за час шлюбу».

Відповідно до ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується зокрема накладенням арешту на майно, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.

Оскільки ОСОБА_2 в досудовому порядку не здійснює жодних дій стосовно компенсування матеріальної шкоди завданої злочинним шляхом ОСОБА_1, враховуючи те, що ОСОБА_2 перебуває у шлюбі з громадянкою України ОСОБА_3, яка володіє всім майном, набутим у шлюбі на праві спільної сумісної власності подружжя разом з ОСОБА_2, то, приймаючи до уваги вищевикладене, з метою запобігання в подальшому відчуження зазначеного майна, що може призвести до порушення прав позивача, а також дає підстави припускати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливими виконання рішення суду, вважаю необхідним накласти арешт на вищезазначене майно до вирішення спору по суті.

Враховуючи суму предя`явленого позову та вартість майна на яке позивач просить накласти арешт, суд вважає за наобхідне задовольнити клопотання про забезпечення позову частково, наклавши арешт на будинок АДРЕСА_1.

Керуючись ст..ст.151-153 ЦПК України, -

у х в а л и в:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову –задовольнити.

Накласти арешт на: приватний будинок, якій розташований у АДРЕСА_1, які належать на праві сумісної власності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2 виданий 06.10.1997) та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (паспорт серії НОМЕР_3 виданий 03.03.1998).

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Строк пред’явлення до виконання –три роки з дня постановлення ухвали суду.

Копію ухвали направити для виконання начальнику відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського районного управління юстиції, начальнику Комунального підприємства дніпропетровського району «Бюро технічної інвентаризації».

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Суддя                                                                                 Бойко О.М.          

  • Номер: 2-5326/11
  • Опис: стягнення аліментів
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-5326/11
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Бойко О.М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.07.2011
  • Дата етапу: 05.09.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація