Судове рішення #1830630
УКРАЇНА

 

УКРАЇНА

Господарський суд

Чернігівської області

14000, м.Чернігів, пр.Миру, 20, тел. 698-166

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

 

07 березня 2008 р.

 

За позовом Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1

 

Представник позивача: Всеукраїнська незалежна профспілка „Трудящі”, 14000, м. Чернігів, вул. Стахановців, 9, кв. 98

 

Відповідач: Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

 

14000, м. Чернігів, вул. Музична, 1-а

 

про  скасування рішення

                                                                                     Суддя  А.С. Сидоренко

ВСТАНОВИВ:

 

Суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ОСОБА_1 заявлено адміністративний позов до Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення від 12.12.2007р. № 1137, яким не прийнято до зарахування витрати на суму 31368,96 грн., а також застосовані штрафні санкції в сумі 15685,92 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків та порушення порядку витрачання коштів.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після отримання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Пунктом 3 розділу VІІ „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору:

1) судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита;

2) розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту;

3) розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.

В позовній заяві законний представник позивача -Всеукраїнська незалежна профспілка „Трудящі” (в особі її голови М.С. Коношевича), членом якої являється СПД ОСОБА_1., зазначає, що судовий збір не сплачувався на підставі п. 10 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито".

Відповідно до цієї правової норми, від сплати державного мита звільняються державні і громадські органи, підприємства, установи, організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених чинним законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі -за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Згідно ч. 4 ст. 19 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, профспілки, їх об'єднання мають право представляти інтереси своїх членів при реалізації ними конституційного права на звернення за захистом своїх прав до судових органів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також міжнародних судових установ.

Таким чином, законом не надано права професійним спілкам безпосередньо звертатися до суду з позовом щодо захисту прав та інтересів своїх членів, профспілки мають право лише представляти їх інтерси в суді (в т.ч. з правом подання позову).

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без  руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи, що до позовної заяви не додано документа про сплату судового збору, вона має бути залишена без руху.

          Керуючись ст. ст. 106 -108, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

 

1.Позовну заяву залишити без руху.

2.Представнику позивача до 14.03.2008р. включно надати з супровідним листом документ про сплату судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі.

3.Попередити представника позивача, що в разі не усунення недоліків у визначений в п. 2 ухвали термін, позовна заява буде повернута йому, згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4.Дана ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів  оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження  обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

5.Дана ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Суддя                                      (підпис)                              А.С.Сидоренко

 

  • Номер:
  • Опис: визнання договору дійсним та визнання права власності
  • Тип справи: Позовна заява(звичайна)
  • Номер справи: 18/129
  • Суд: Господарський суд міста Києва
  • Суддя: Сидоренко А.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.03.2010
  • Дата етапу: 11.05.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація