Справа №2о-112/11
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
13 жовтня 2011 року м. Фастів
Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Бартко В.М.,
при секретарі - Лисовець В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Фастові цивільну справу за заявою ОСОБА_1; зацікавлена особа: Публічне акціонерне товариство Виробниче Об”єднання “Автотранспортник” про встановлення факту виконання робіт в зоні відчуження,-
в с т а н о в и в:
Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту виконання робіт в 1986 році, в зоні відчуження, а саме: з 23 по 31 травня року, у перевезенні з сел..Гребінки гранвідсіву для будівництва нового покриття автодоріг сполученням Чорнобиль-Прип»ять та Чорнобиль-Зелений мис на польові склади, розташовані поблизу м.Чорнобиль та сіл Дитятки та Копачі, посилаючись не те, що він являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 2 - категорії. В період ліквідації наслідків аварії на Чонобильській АЕС в 1986 році він працював водієм в Фастівському АТП -13265. Він має право на призначення пільгової пенсії, однак в пакеті документів які необхідно подати до пенсійного фонду відсутня довідка, форма якої затверджена постановою Державного Комітету по праці та соціальних питаннях СРСР №122 від 09.03.1988 року, з котрої видно скільки саме днів і коли він працював в зоні відчуження. При зверненні до АТ “Автотранспортник йому відмовили у видачі такої довідки, посилаючись на відсутність первинних документів на підприємстві щодо участі його працівників в ліквідації наслідків аварії.
В судовому засіданні заявник заяву підтримав, просив її задовольнити, так як не встановлення факту перебування його в зоні відчуження позбавляє його права на призначення йому пільгової пенсії.
Представник зацікавленої особи в судовому засіданні заяву визнав та пояснив, що у підприємства відсутні первинні документи, на підставі яких можливо було б видати необхідну заявнику довідку. Вислухавши пояснення заявника, зацікавленої особи, опитавши свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Судом встановлено, заявник працював водієм АТП-13265 з 19.01.1983 року по 01.10.1993 року. Після аварії на ЧАЕС він неодноразово направлявся адміністрацією АТП в зону відчуження ЧАЕС для виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків цієї аварії.
Зокрема, згідно наказу по підприємству він № 31 від 21.04.1986 р він був направлений у відрядження строком на один місяць, а саме - з 18 квітня по 18 травня 1986 року, в розпорядження Житомирського ДБУ-19 для перевезення вантажів – сипучих будівельних матеріалів на будівництво та ремонт автомобільних доріг в Житомирській області. Після аварії на ЧАЕС було змінено пункт відрядження, водії були направлені в підпорядкування Іванківського ДБУ-39, в складі якого стали возити з м.Малина та з сел..Бехи Коростенського району Житомирської області щебінь та гранвідсів на будівництво автодороги Чорнобиль-Прип»ять, а потім – автодороги Чорнобиль-Зелений мис. Будматеріали, які доставляли, складувались спочатку в полі неподалік від м.Прип»ять, а потім - в районі сіл Орани та Леліїв.
Як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС заявнику у встановленому законом порядку було надано статус ліквідатора 2-ї категорії, що підтверджується посвідченням серії А № 200808, виданим Київською облдержадміністрацією 13 березня 2007 року. Законом встановлено, що для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які в 1986 році пропрацювали в зоні відчуження ЧАЕС не менше 5-ти календарних днів, встановлено зменшення пенсійного віку на 10-ть років. Заявник звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові з приводу оформлення такої пенсії, однак йому було відмовлено в її нарахуванні в зв»язку з відсутністю у заявника довідки форми № 122, якою підтверджується час та місце участі в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Участь в зоні відчуження завника в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з травня по липень 1986 р., крім посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 р. /категорія 2/, підтверджується також: виписками з наказів по Фастівському АТП-11066 від 21.04.1986 року № 31, від 12.05.1986 року № 37 про відрядження заявника, виписками з його особового рахунку нарахування зарплати за травень та червень 1986 р., листом АТ «Автотранспортник» від 22.07.2011 року № 321, яким не заперечується факт його участі в травні та червні 1986 року в роботах в зоні відчуження ЧАЕС по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Разом з тим заявнику для одержання пенсії із зменшенням пенсійного віку, необхідно надати до управління пенсійного фонду довідку Ф.122 про період ( періоди ) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена Постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року №122. Зазначена довідка видається на підставі первинних документів лише тими підприємствами, установами, організаціями, в складі яких працівник безпосередньо виконував роботи по ліквідації наслідків аварії.
На звернення заявника до Київського обласного управління в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, яке готувало в 2007 році документи для видачі мені посвідчення ліквідатора 2-ї категорії А № 200808 від 13.03.2007 р., де заявнику відмовились видати копії документів з його особової справи, однак дали можливість ознайомитись в архіві особових справ з матеріалами цієї справи, в якій знаходиться довідка форми № 122, де зазначено, що я він залучений до робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 23 по 31 травня 1986 на перевезення вантажів /гранвідсів та щебінь/ по маршруту Гребінки – Дитятки, Гребінки – Копачі.
Підприємство в якому працював заявник в 1986 році Фастівське АТП з того часу було вже декілька разів перейменовано, що підтверджується довідкою підписаною головою Правління АТ “Автотранспортник”.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.
Оскільки АТ “Автотранспортник” відмовляється видати заявнику зазначену довідку, посилаючись на те, що у них відсутні первинні документи, а іншого способу крім встановлення такого факту у заявника немає, а також у зв”язку з наведеним суд вважає, що в судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_1 Приймав участь у перевезенні з сел..Гребінки гранвідсіву для будівництва нового покриття автодоріг сполученням Чорнобиль-Прип»ять та Чорнобиль-Зелений мис на польові склади, розташовані поблизу м.Чорнобиль та сіл Дитятки та Копачі в період з 23 по 31 травня року, що є зоною відчуження.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 256, 259 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, приймав участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме – у перевезенні з сел..Гребінки гранвідсіву для будівництва нового покриття автодоріг сполученням Чорнобиль-Прип»ять та Чорнобиль-Зелений мис на польові склади, розташовані поблизу м.Чорнобиль та сіл Дитятки та Копачі в період з 23 по 31 травня року, тобто, не менше 5-ти календарних днів.
Зобов’язати Публічне акціонерне товариство Виробниче Об”єднання “Автотранспортник” видати ОСОБА_1, довідку про період його роботи в зоні відчуження за формою, затвердженою Постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 р. № 122, в якій зазначити час перебування в зоні відчуження на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - в період з 23 по 31 травня1986 року та вказати місце виконання цих робіт, а саме в м.Чорнобиль та в селах Дитятки та Копачі Чорнобильського району, Київської області.
Допустити негайне виконання рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом 10 днів шляхом подачі апеляційної скарги.
СУДДЯ