Судове рішення #18240999

Справа №2-а-949/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

          05 вересня 2011 року суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області про визнання незаконними дій управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі щодо нарахування та виплати додаткової пенсії, за шкоду заподіяну здоров'ю та щомісячної доплати, як непрацюючому пенсіонеру,

в с т а н о в и в:

          Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає в ненарахуванні та не виплаті їй доплати до пенсії в розмірі двох мінімальних заробітних плат та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров"ю, у розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст.ст.39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

          Крім того просить, зобов'язати відповідача нарахувати і виплатити йому пенсію відповідно до ст.ст.39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 22.05.2008 року у розмірі двох мінімальних заробітних плат та додаткову пенсію у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком.

          Відповідач надав до суду заперечення на позов, в задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі.

          Відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України справа розглядається в порядку скороченого провадження одноособово суддею без проведення судового засідання та виклику сторін.

          Оцінивши повідомлені сторонами обставини та давши їм належну юридичну оцінку, суд вважає, що позов в частині вимог за період з 15 січня 2011 року по 15 липня 2011 року.

          Відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, а згідно з ч.1 ст. 39 цього Закону громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата до пенсії в таких розмірах: - у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати; - у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати; - у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

          Судом також встановлено, що обчислення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров"ю, позивачці здійснювалось управлінням ПФУ в Дубровицькому районі Рівненської області на підставі ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  (в редакції Закону України від 28.12.2007 року №107-VІ) та постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530, виходячи з 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

          Як встановлено з посвідчення серії НОМЕР_1 (а.с.8), позивачка  має статус особи, яка проживає на території зони гарантованого добровільного відселення  (категорія 3), є пенсіонером, що підтверджується довідкою управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області (а.с.16).

          Дія ст.39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в частині підвищення розмірів доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, була зупинена на 2007 рік Законом України “Про державний бюджет України на 2007 рік”.

          В подальшому рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року таке зупинення дії ст.39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” було визнано неконституційним.

          Законом України “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року, зокрема, були внесенні зміни до ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, згідно з якою громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

          Однак, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року зазначені зміни були визнані неконституційними і втратили чинність. У зв'язку з цим продовжує діяти попередня редакція ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

          Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 зміни, що були внесені до ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Законом України від 28.12.2007 року були визнані неконституційними.          

          За таких обставин позивачка має право на підвищення (доплату) до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, що проживає в зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі двох мінімальних заробітних плат та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров"ю, у розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком .

          Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу. При розгляді даної справи, суд взяв до уваги принцип верховенства права, передбачений ст.8 Конституції України.

Таким чином, з урахуванням викладеного вище, відмова відповідача у здійсненні перерахунку позивачці  підвищення (доплати) до пенсіїі та додаткової пенсії, є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 14.06.2011»внесено зміни до Прикінцевих положень. Зокрема останні доповненні пунктом 4 в якому зазначено, що у 2011 році норми і положення статей  39, 50,  51,  52,  54  Закону  України "Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи" застосовуються  у порядку  та  розмірах,  встановлених  Кабінетом  Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету  Пенсійного  фонду України на 2011 рік".

Вищезазначені зміни набрали чинності 19 червня 2011 року.

Однак, на момент набрання чинності Законом України від 14.06.2011 ««Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», Кабінетом Міністрів України не встановлено нового порядку та розміру виплат окремим категоріям громадян.

На виконання  пункту  7  Закону України від 14 червня 2011 р. N 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" 06.07.2011 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», якою встановлено новий порядок та розмір виплат окремим категоріям громадян.

Дана постанова набрала чинності лише 23 липня 2011 року.

Беручи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України, прийнятої на виконання вимог пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»,  при вирішені питання про виплату мені доплати до пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяної здоров’ю повинні застосовуватись положення ст.39 та ст.51 Закону  України "Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи".

Відповідно до абзацу 9 ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідача слід зобов’язати здійснити перерахунок пенсії позивачці з 15 січня 2011 року по 15 липня 2011 року, у відповідності до ст.99 КАС України.

На підставі ст. 19 Конституції України, ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 та від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, керуючись ч. 4 ст. 9, ст. ст. 94, 99-100, 158-163, 183-2, 186, 256 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

  

          Визнати протиправними дії управління Пенсійного Фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області щодо не нарахування і невиплати ОСОБА_1 передбачених ст.39, ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі двох мінімальних заробітних плат та доплати до пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком, як особі, віднесеній до 3 категорії  за період з 15 січня 2011 року по 15 липня 2011 року.

Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 доплату до пенсії в розмірі двох мінімальних заробітних плат та додаткову пенсію в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком за шкоду заподіяну здоров'ю, як особі, віднесеній до категорії 3 згідно з  ст. 39,  ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 15 січня 2011 року по 15 липня 2011 року за виключенням фактично виплачених сум.

          Постанова суду, винесена в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню.

          Звільнити позивачку від сплати держмита відповідно до п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито".

          Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.




          Суддя:   підпис.

          З оригіналом згідно.

          Суддя Дубровицького

          районного суду                                                                                          Отупор К.М.

  • Номер: 2-а/2303/600/11
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-949/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: відмовлено у відкритті провадження
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.02.2011
  • Дата етапу: 22.05.2012
  • Номер: 2-а/1506/2284/11
  • Опис: Про визнання відмови відповідача безпідставною та зобов*язання нарахути та виплатити підвищення до пенсії як "Дитині війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-949/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.06.2011
  • Дата етапу: 01.08.2011
  • Номер: 2-а-949/11
  • Опис: про стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-949/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.03.2011
  • Дата етапу: 08.04.2011
  • Номер: 2-а/538/11
  • Опис: визнання протиправною і скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-949/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.03.2011
  • Дата етапу: 14.04.2011
  • Номер: 2-а/372/11
  • Опис: про зобов"язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії дитині війни у передбаченому законі розмірі
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-949/11
  • Суд: Старосинявський районний суд Хмельницької області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.06.2011
  • Дата етапу: 01.07.2011
  • Номер: 2-а/1714/1378/11
  • Опис: про визнання дій протиправними та зобовязання субєкта владних повноважень здійснити перерахунок пенсії за віком
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-949/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.09.2011
  • Дата етапу: 24.11.2011
  • Номер:
  • Опис: про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-949/11
  • Суд: Сквирський районний суд Київської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.03.2011
  • Дата етапу: 21.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація