ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
28.02.08 Справа№ 18/26А
Господарський суд Львівської області в складі головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі судового засідання Колтун Ю.М.
у відкритому судовому засіданні у м.Львові
розглянуши справу за позовом | Прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” (надалі ДП „НЕК „Укренерго”) в особі ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні” |
до | Закритого акціонерного товариства (надалі ЗАТ) “Львівсистеменерго” |
про | стягнення штрафних санкцій |
з участю прокурор: Кульчицький О.С.
представників
від позивача – Борщевський Н.Р. –юрисконсульт (довіреність 16.01.2008 року);
від відповідача –Кріль Н.Г. –заступник генерального директора (довіреність за №213 від 02.01.2008 року),
В С Т А Н О В И В :
що Прокурор Галицького району м. Львова звернувся в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики ДП „НЕК „Укренерго” в особі ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні” з позовом в господарський суд про стягнення з ЗАТ „Львівсистеменерго” штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
Прокурор в судове засідання не з‘явився, подав суду заяву в якій просить закрити провадження у справі на підставі п.2 ст.157 КАС України.
Представник позивача в судове засідання з‘явився, проти закриття провадження у справі не заперечує.
Представники відповідача в судове засідання з‘явився, подав суду докази в підтвердження обставин сплати суми штрафу.
Дослідивши наявні докази, вивчивши матеріали справи, заслухавши прокурора та представників сторін Господарський суд Львівської області виходив з наступного.
27.09.2007 року була проведена перевірка виконання ЗАТ „Львівсистеменерго” припису Державної інспекції енергетичного нагляду №453 від 22.05.2007 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що був складений відповідний акт.
08.10.2007 року було винесено постанову №48 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 3009 грн. 00 коп. за невиконання припису №453 від 22.05.2007 року.
Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачена ст.27 Закону України „Про електроенергетику” і Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.1999 року „Про затвердження про положення про порядок накладення на суб‘єктів господарської діяльності штрафів з порушення законодавства про електроенергетику”.
Частиною 3 ст.27 згаданого Закону передбачено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до згаданої постанови Кабінету Міністрів України, суб‘єкт підприємницької діяльності зобов‘язаний сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Відповідач в судове засідання представив докази –платіжне доручення за №1710 від 19.02.2008 року, в підтвердження обставин сплати суми штрафу в розмірі 3009 грн. 00 коп., у зв‘язку з чим прокурором подано клопотання про закриття провадження у справі, яке підтримано представником позивача.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2, 3 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, п.2 ч.1 ст. 157, 158, 160, 163, 165, 258 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі закрити.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мартинюк В.Я.