Шевченківський районний суд міста Києва
Справа № 1-1759/11
П О С Т А Н О В А
03 жовтня 2011 року м. Київ
Суддя Шевченківського районного суду міста Києва Бугіль В.В., розглянувши матеріали заяви громадянки ОСОБА_1 щодо нанесення їй тілесних ушкоджень, -
В С Т А Н О В И В:
21 вересня 2011 року з Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві на розгляд судді поступили матеріали заяви громадянки ОСОБА_1 з приводу спричинення їй тілесних ушкоджень її сином ОСОБА_2, нанесених останній під час сварки, вчиненої на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин та побутових проблем.
Як вбачається з вказаних матеріалів, у ході перевірки зазначеної заяви, відповідною службовою особою Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві було встановлено, що в діях ОСОБА_2 по відношенню до своєї матері ОСОБА_1 вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 125 КК України.
Згідно вимог ст. 27 КПК України, справи про злочини, передбачені ст. 125 КК України порушуються не інакше як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі підтримувати обвинувачення. Крім того, згідно вимог ст. 251 КПК України, скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку (ст. ст. 223, 224 КПК України).
Разом з тим, матеріали заяви ОСОБА_1 не містять відповідної скарги, а сама заява останньої не може прирівнюватись до такої, так як за своїм змістом і оформленням не відповідає визначеним законодавством вимогам, які пред’являються до обвинувального висновку. Так, у вказаній скарзі мають бути чітко викладені підстави для порушення справи, час, місце, мотиви, наслідки вчинення злочину, його юридична кваліфікація, відповідні докази, дані про особу, яка підозрюється у вчиненні злочину та прохання про притягнення особи до кримінальної відповідальності, інші, визначені законом відомості, що в даному конкретному випадку дотримано не було.
За таких обставин, правової можливості щодо вирішення питання про порушення кримінальної справи чи відмову в її порушенні у суду немає, тому заяву ОСОБА_1 слід залишити без розгляду.
Разом з тим, відповідно до діючого законодавства, після усунення згаданих недоліків скарги, особа може звернутися до суду зі скаргою в межах строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 251 КПК України,
П О С Т А Н О В И В
Матеріали по заяві ОСОБА_1 від 12 вересня 2011 року щодо спричинення їй тілесних ушкоджень – залишити без розгляду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Бугіль