АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
____________________ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ_____________________
Справа № 22-Ц-1698-Ф/06 Головуючий суду першої інстанції Котова І.Я.
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції . Ломанова Л.О.
УХВАЛА
про залишення без розгляду, апеляційної скарги
15 серпня 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі:
головуючого - судді Ломанової Л.О.,
суддів Соболюка М.М.,
Мамасуєвої Л.О.
при секретарі Березовському М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження рішення Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 7 листопада 2005 року у справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення матеріальної і моральної шкоди, завданої злочином,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 7 листопада 2005 року у справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення матеріальної і моральної шкоди, завданої злочином, частково задоволені позовні вимоги - з відповідача на користь ОСОБА_1 стягнуто 3177 грн. матеріальної та 5 000 грн. моральної шкоди.
17 липня 2006 року ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати і ухвалити нове - про повне задоволення позову. Одночасно ОСОБА_1 звернулася із клопотанням про поновлення строку апеляційного оскарження зазначеного рішення суду.
Перевіривши матеріали справи колегія суддів приходить до висновку про необхідність залишення без задоволення клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, а апеляційної скарги - без розгляду.
Відповідно до вимог частини 1 статті 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з частиною 3 статті 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подає, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
На підставі частини 1 статті 73 Цивільного процесуального кодексу України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Колегією суддів не знайдено поважних причин пропуску ОСОБА_1 строку апеляційного оскарження рішення Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 7 листопада 2005 року.
Такі колегія суддів не може взяти до уваги посилання ОСОБА_1 на отримання копії оскаржуваного рішення суду із запізненням, а також перебування на тривалому стаціонарному та санаторному лікуванні її доньки - ОСОБА_2 як на підставу для визнання причин пропуску строку апеляційного оскарження поважними, з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачка і її законний представник -ОСОБА_1 були присутніми в судовому засіданні 7 листопада 2005 року при проголошенні оскаржуваного рішення суду (а.с. 38), а копію рішення суду отримала 30 листопада 2003 року (інформаційний а.с), тому видачі копії рішення суду із запізненням, як про це зазначає ОСОБА_1 в клопотанні про поновлення строку оскарження (а.с. 44), колегією суддів не вбачається. Отримання законним представником позивачки копії рішення суду поза строком подання заяви про апеляційного оскарження, за відсутності в цьому вини суду першої інстанції, не є поважною причиною пропуску строку його оскарження.
Перебування у тяжкому психологічному стані законного представника і тривале лікування самої позивачки в присутності її матері - ОСОБА_1, на підтвердження якого були надані: копія виписки із медичної карти, відповідно до якої ОСОБА_2 знаходилася на лікуванні з 30 жовтня 2004 року до 30 листопада 2004 року (а.с. 48); довідки Республіканського реабілітаційного центру для дітей с органічним ураженням нервової системи «Чайка», відповідно до якої ОСОБА_2 з 18 жовтня 2005 року до 6 листопада 2005 року перебувала у зазначеному закладі (а.с. 49); копії путівки, відповідно до якої ОСОБА_2 направлена без супроводження до Республіканського реабілітаційного центру для дітей с органічним ураженням нервової системи «Чайка» з 18 жовтня 2005 року до 6 листопада 2005 року (а.с. 50); також не можуть бути визнані обставинами, які перешкоджали позивачці та її законній представниці звернутися із апеляційною скаргою до 17 липня 2006 року. Крім того, наведені обставини не стали перешкодою для звернення ОСОБА_1 30 листопада 2005 року до суду із заявою про видачу виконавчого листа і отримання виконавчого листа нею того ж дня (а.с. 43).
Зазначені обставини не свідчать про пропуск ОСОБА_1 строку апеляційного оскарження рішення Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 7 листопада 2005 року з поважних причин.
Враховуючи наведене, керуючись частинами 2 і 3 .статті 294 Цивільного процесуального кодексу України,
УХВАЛИЛА:
Клопотання ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 7 листопада 2005 року залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена до суду касаційної інстанції шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили.