Судове рішення #18203149

Справа № 2-5298 2008 p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2008 р.

Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:

головуючого судді Мірошниченка М.А.

при секретарі Коротич Г.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївки цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: КП «Житловик-3», про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3, третя особа: КП «Житловик-3», про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, зазначивши, що з відповідачем ОСОБА_3 була одружена, шлюб був зареєстрований 29 липня 1988 року у Макіївському міському відділі реєстрації актів цивільного стану Донецького обласного управління юстиції, актовий запис № 1984.

Від спільного життя в є син ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

25 березня 1983 року на підставі рішення виконкому Кіровської районної Ради народних депутатів м. Макіївки № 369/1 від 08 вересня 1982 року, ордера № 2325 ОСОБА_1 одержала однокімнатну квартиру житловою площею - 17, 8 кв.м, загальною площею - 35, 48 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1, у яку 29 листопада 1988 року був прописаний відповідач ОСОБА_3.

До червня 1993 року разом позивачі з відповідачем ОСОБА_3 проживали однією родиною по вищевказаній адресі, потім чоловік залишив родину, забравши всі належні йому речі і пішов з дому.

Із серпня 1997 року ніяких відомостей про відповідача ОСОБА_3 не має, у зв’язку з чим 22 травня 2003 року рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки відповідач ОСОБА_3 був визнаний безвісно відсутнім.

У зв’язку з підвищенням тарифів на квартирну плату й оплату комунальних послуг, та важким матеріальним становищем не можуть оплачувати послуги з урахуванням відповідача, що без поважних причин не проживає в спірній квартирі, за рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки від 22 травня 2003 року визнаний безвісно відсутнім.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала навівши ті ж обставини, що і в позовній заяві.

Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, заяви про розгляд справи у його відсутності не подавав.

Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з’явився, будучи належним чином повідомленим про час і місце судового засідання, причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи у відсутності відповідача не подавав.

Представник третьої особи КП «Житловик-3» направили до суду заяву з проханням розглянути справу у їх відсутності, позов про визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право користування житловим приміщенням визнали.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що на підставі рішення виконкому Кіровської районної Ради народних депутатів м. Макіївки № 369/1 від 08 вересня 1982 року, ордера № 2325 ОСОБА_1 одержала однокімнатну квартиру житловою площею -17, 8 кв.м, загальною площею - 35, 48 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1, згідно особового рахунку 29 листопада 1988 року був прописаний відповідач ОСОБА_3 /а.с.8-9/.

Рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки від 22 травня 2003 року відповідач ОСОБА_3 був визнаний безвісно відсутнім /а.с.11/.

Відповідно до акту від 15.10.2008 р. відповідач ОСОБА_3 не мешкає у квартирі АДРЕСА_1, з 1988 р. /а.с.5/, це підтверджує, що відповідач без поважних причин не проживає в спірній квартирі більше шести місяців.

Суд, вислухавши пояснення позивачки ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, і вважає що позовна заява підлягає задоволенню, оскільки підтверджена матеріалами справи:

Копією особового рахунку, довідки виданої КП «Житловик-3», копією рішення Гірницького районного суду м. Макіївки від 22.05.2003 p., поясненнями позивачки ОСОБА_1, підтвердивши суду, що відповідач без поважних причин не проживає в спірній квартирі більш шести місяців.

Згіднб ст.ст.71, 72 ЖК України: «При тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору — судом».

«Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку».

Таким чином, сукупність, досліджених в судовому засіданні доказів приводить суд до висновку про те, що відповідач, у квартирі АДРЕСА_1, не проживає без поважних причин більше шести місяців, втратив інтерес до цієї квартири, оплату за квартиру і за комунальні послуги не проводить, а тому втратив право користування житловим приміщенням у вказаній квартирі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: КП «Житловик-3», про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, втратившим право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація