Справа № 3-2245/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.09.2009 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого: Ключкович В.Ю., при секретарі: Казимірська Н.В. з участю прокурора Бровді І.А., перекладача ОСОБА_1.,
особи, притягуваної до адмінвідповідальності: ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Виноградові подання Виноградівської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянки Угорщини
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканку Угорщини, АДРЕСА_1 працівниця сільської ради с.Тісабеч за ст.339 Митного кодексу України,
ВСТАНОВИВ:
Гр.Угорщини ОСОБА_2 30.08.2009 року о 09-15 годині під час перетину митного кордону України через м/п Вилок у напрямку із Угорщини в Україну в якості пасажирки на автомобілі марки «Ніссан Прімера» р.н. НОМЕР_1, обравши спрощену форму митного контролю, переміщала медпрепарат іноземного виробництва «FRONTIN»(Alprazolamum) у кількості 35 таблеток, які було виявлено у сумочці для особистих речей, яка лежала на задньому сидінні салону легкового автомобіля, без ознак приховування. Дозвільні документи відсутні.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вину в скоєному правопорушенні визнала повністю, щиро розкаялася, обіцяла в подальшому не допускати ніяких правопорушень.
Перевіривши матеріали справи (протокол № 0647/302000046/09 від 30.08.2009 року, письмові пояснення ОСОБА_2, їх переклад, опис предметів, Акт огляду транспортного засобу, висновок експерта від 04.09.2009 року та ін.), оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає вину ОСОБА_2 у порушенні встановленого відповідно до Митного кодексу України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто наявності під час проведення митного контролю в нього предметів обмежених до переміщення через митний кордон України, доведеною, а кваліфікацію її дій за ст.339 МК України - правильною. Враховуючи обставини справи, суддя вважає за доцільне обрати до правопорушниці стягнення за ст.339 МКУ у вигляді конфіскації переміщуваних товарів.
Вирішуючи питання, порушене у поданні, про стягнення із гр.ОСОБА_2 витрат за зберігання майна, суддя приходить до висновку, що в цій частині підстави для задоволення подання відсутні, виходячи із наступного.
Плата за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів запроваджена Постановою КМУ від 11.06.2008 року №533, чинною із 15.07.2008 року. Порядок справляння плати за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів (далі-Порядок справляння плати) затверджено Наказом ДМСУ від 29.07.2008 року, чинний із 01.09.2008 року. Механізм проведення розрахунків врегульовано відповідним Порядком (далі Порядок проведення розрахунків), затвердженим Наказом ДМСУ від 15.06.2009 року, чинним із 07.09.2009 року.
Порядок справляння плати, зокрема, встановлює особливості справляння плати за зберігання товарів і транспортних засобів, вилучених за справою про порушення митних правил: Розділ 3.
У відповідності до п.1 Розділу 3 Порядку справляння плати, плата за зберігання товарів і транспортних засобів, вилучених за справою про порушення митних правил, на складах митних органів справляється, якщо згідно із судовим рішенням порушника визнано винним, а вилучені за справою товари та транспортні засоби підлягають поверненню власнику. Із встановленого даним пунктом випливає, що при обранні до правопорушника стягнення у вигляді конфіскації вилучених товарів і транспортних засобів плата за їх зберігання не справляється.
Крім того, п.2 Розділу 3 Порядку справляння плати, яким у відповідності до п.6 Порядку проведення розрахунків слід керуватися при обрахуванні витрат на зберігання, встановлено, що розрахунковий строк зберігання для нарахування плати в такому випадку обраховується, починаючи з одинадцятого дня з дня набрання законної сили судовим рішенням за справою про порушення митних правил, і закінчується датою видачі товарів і транспортних засобів власнику або вповноваженій ним особі.
Таким чином, в даному випадку плата за зберігання майна, вилученого у справах про порушення митних правил, на складі митного органу нараховується із одинадцятого дня з дня набрання даним судовим рішенням законної сили.
Натомість, в поданні Виноградівської митниці поставлено вимогу про стягнення витрат за зберігання майна за період із 31.08.2009 року по день розгляду справи у суді та на обґрунтування вимоги до матеріалів додано Довідку про витрати, згідно з якою розрахунок витрат за зберігання майна зроблено із 31.08.2009 року (розгляд справи призначено на 30.09.2009 року). Даний обрахунок зроблено в порушення правил, встановлених п.6 Порядку проведення розрахунків та без урахування положень Розділу 3 Порядку справляння плати, тому вимога про стягнення витрат на зберігання майна заявлена всупереч порядку та механізму справляння та розрахунків такої плати і задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, ст. 391 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити частково.
Гр. ОСОБА_2 визнати винною в скоєнні правопорушення, передбаченого ст.339 МК України та піддати її адміністративному стягненню у вигляді конфіскації медичного препарату іноземного виробництва «FRONTIN»(Alprazolamum) у кількості 33 таблеток овальної форми світло-бежевого кольору загальною вагою 0, 5 гр. загальною вартістю 16, 50 грн - в дохід держави.
В частині стягнення із ОСОБА_2 витрат на зберігання вилучених товарів - в задоволенні відмовити.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до апеляційного суду Закарпатської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, через даний місцевий суд.