Справа № 22-ц-1308/11 Головуючий у 1 інстанції: Павлів
Доповідач в 2-й інстанції: Федоришин А. В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2011 року м. Львів
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Львівської області у складі:
головуючого - Богонюка М.Я.,
суддів : Приколоти Т.І., Федоришина А.В.
при секретарі - Качмар М.Я.,
з участю: ОСОБА_2, адвоката ОСОБА_3
розглядаючи у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 4 листопада 2010 року,-
в с т а н о в и л а :
оскаржуваною ухвалою визнано мирову угоду між сторонами.
Ухвалу оскаржив ОСОБА_2, просить її скасувати і направити справу до того ж суду для продовження розгляду. Зазначає, що однією із умов мирової угоди була відмова позивача, як спадкоємця після смерті батька, на його користь від 1/3 ідеальної частки у житловому будинку по вул.. Перемоги, 3 в с. Опарі. Так як в порушення умови цієї угоди ОСОБА_4 оформив свої спадкові права, то він відмовляється від взятих на себе зобов’язань і просить повернути справу для розгляду її по суті вимог.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_2 на підтримання скарги, дослідивши матеріали справи, межі і доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є обгрунтованою.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов’язків сторін та предмета позову.
З матеріалів справи вбачається, а також з оскаржуваної ухвали, що Дрогобицька районна державна адміністрація була залучена до участі в справі в якості третьої особи.
При укладенні мирової угоди, така була підписана третьою особою, яка не є стороною у справі.
Так як мирова угода укладається сторонами і може стосуватися лише сторін та їх спірних правовідносин, то підписана Дрогобицькою районною державною адміністрацією мирова угода, зміст якої в наступному може впливати на її права та обов’язки, судом не може бути визнана.
З огляду на вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку, що ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, а тому апеляційну скаргу слід задовольнити, ухвалу скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі наведеного, керуючись п. 4 ч. 1 ст. 307, п. 3 ч. 1 ст. 312, ст. 317 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 4 листопада 2010 року скасувати та передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий:
Судді: