Справа № 22-а-570/11 Головуючий у 1 інстанції: Гінда О. М.
Категорія: - 10.3.1 Доповідач в 2-й інстанції: Кіт І. Н.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: Кота І.Н.
суддів: Каблака П.І., Крайник Н.П.
при секретарі: Стасів М.І.
відповідно до Закону України «Про внесення змін до розділу Х11 «Прикінцеві положення «Закону України «Про судоустрій і статус суддів «щодо передачі справ, пов»язаних із соціальними виплатами «від 02.12.2010р. № 2748-V1, розглянула у відкритому судовому засіданні у місті Львові адміністративну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова на постанову Франківського районного суду м. Львова від 17 серпня 2009 року.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, та перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, колегія суддів, -
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Франківського районного суду м.Львова від 17 серпня 2009р. частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова . Визнано неравомірними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії й зобов»язано відповідача нарахувати та виплатити позивачеві , який має статус «Дитина війни», надбавку до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, починаючи із 09.07.07р. по 31.12.07р. та з 22.05.08р. по 31.12.08р. включно, з урахуванням вже раніше проведених виплат. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постанову районного суду оскаржив відповідач. В апеляційній скарзі покликається на її незаконність, зокрема невідповідність такої вимогам матеріального закону, а саме ст.6,19 Конституції України та ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування «.
Зазначає, що законодавством досі не визначено правове поняття «мінімальна пенсія за віком», як розрахуної величини для підвищення пенсії згідно із ст.6 Закону № 2195-1V від 18.11.04р. Крім того, з часу ухвалення рішень Конституційного Суду України про невідповідність вимогам Конституції України законодавства, що обмежувало встановлені соціальні гарантії для дітей війни, відповідних коштів для погашення заборгованості, яка виникла у 2007-08р.р. державою так і не виділено. Управління Пенсійного фонду не має повноважень для здійснення будь-яких виплат не визначених бюджетом Пенсійного фонду України.
Просить постанову районного суду скасувати й прийняти у справі нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному його обсязі.
Перевіривши у межах доводів апеляційної скарги та пред»явлених позовних вимог законність і обгрунтованість постанови суду першої інстанції колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи із наступного.
Беззаперечно встановивлено, що позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с.5-6) є дитиною війни в розумінні ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни «, а тому має право на одержання визначеної ним державної соціальної підтримки гарантованої ст.46 Конституції України, у вигляді підвищення пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.
В цьому зв»язку районний суд при ухваленні свого рішення належно врахував, що норми Закону України «Про Державний бюджет України на 2007рік »й «Про Державний бюджет України на 2008 рік.»та про внесення змін до деяких законодавчих актів України «, які обмежували соціальні гарантії дітей війни прийнятими 09.11.07р. та 22.05.08р. Констуційним Судом України рішеннями за № 6-рп/2007 та № 10-рп/2008 визнано неконституційними й такими, що втратили свою чинність й відповідно задоволив позов.
Доводи апеляційної скарги про неврегульованість механізму реалізації положень ст.6 Закону «Про соціальний захист дітей війни «не заслуговують на увагу, оскільки на час виникнення спірних правовідносин розмір мінімальної пенсії за віком визначався ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»й згідно із цією нормою мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність. Встановлений законом прожитковий мінімум застосовується для визначення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком й визначення розміру її підвищення згідно із ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни«.
Безпідставними є також покликання апелянта на відсутність коштів для здійснення доплат до пенсії, бо вони спростовуються, як матеріалами адміністративної справи, так і існуючою судовою практикою Європейського суду з прав людини в ухвалених ним рішеннях щодо України, за якими відсутність у держави необхідних фінансових коштів не може бути перешкодою для невиконання прийнятих рішень про виплату боргу заявникам ( рішення від 30.11.04р. у справі «Михайленки та інші проти України « , рішення від 27.07.04р. у справі «Ромашов проти України «).
Зазначені рішення згідно із положеннями ст.9 Конституції України та ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини «від 23.02.06р.. № 3477 –V1 є джерелом права і обов»язковими для застосування у судовій практиці.
Відповідно до положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.07р. № 1261 та з урахуванням Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженими постановами правління Пенсійного фонду України від 30.04.02р. № 8-2 ( з відповідними змінами ) , управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає ( здійснює перерахунок) і виплачає пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства, отже є належним відповідачем у справах щодо здійснення перерахунку підвищення пенсій за відповідними позовами.
Враховуючи наведене та керуючись Законом України № 2748-V1 від 02.12.10р. , ст.ст . 195,198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова залишити без задоволення, а постанову Франківського районного суду м. Львова від 17 серпня 2009 року без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20-ти днів з часу отримання сторонами її копії , шляхом подання на неї касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий :
Судді :