Справа № 2-1997/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2009 року
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого судді Бейка М.А.
при секретарі Баран В.В.
за участю позивачки: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Калуші справу за позовом ОСОБА_1 до Добровлянської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно та самочинну будову, суд -
ВСТАНОВИВ:
Що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивачки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року - чоловік позивачки ОСОБА_4.Після смерті спадкодавців відкрилася спадщина на спадкове майно на 2/3 частини будинковолодіння АДРЕСА_1, яке складається згідно технічного паспорту на садибний (індивідуальний) будинок з житлового будинку зазначеного літерою «А», літньої кухні під літерою «Б», сараю під літерою «В2», сараю під літерою «В3», сараю під літерою «В», погребу під літерою «Г», вбиральні під літерою «Д», сараю під літерою «Ж», криниці під №1, воріт під №2, огорожі під №З.Крім того на території даного будинковолодіння є самочинна прибудова зазначена під літерою «Б1». В 2009 р. позивачка звернулася до державної нотаріальної контори про отримання свідоцтва про право на спадщину, однак їй було відмовлено з тих підстав, що в свідоцтві про право власності на жилий будинок відсутня печатка Підмихайлівської сільської ради народних депутатів та підпис голови виконкому даної сільської ради, а також, що оскільки в свідоцтві зазначено, що
будинок з приналежними до нього будівлями та спорудами належить членам колгоспного двору, головою якого є ОСОБА_3, слід визначити частки кожного члена колгоспного двору та визнання права власності на майно.Позивачка після смерті спадкодавців залишилась проживати в даному будинковолодінні, доглядає за господарством, тому звернулася до суду та просить визнати за нею право власності на на будинковолодіння АДРЕСА_1 та самочинну прибудову в даному будинковолодінні.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги й просить позов задовольнити.
Представник відповідача Добровлянської сільської ради в судове засідання не зявилася, однак подала суду заяву в якій вказує, що позов визнає, не заперечує щодо його задоволення та просить розглядати справу у її відсутності.
Суд, заслухавши позивачку, дослідивши письмові докази вважає, що позов підставний і належний до задоволення виходячи із слідуючих підстав.
В судовому засіданні з’ясовано, що як вбачається із свідоцтв про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивачки - ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_2 року - чоловік позивачки ОСОБА_4 (а.с.6).
Згідно свідоцтва про народження матірю позивачки записана ОСОБА_3(а.с.7).
Як вбачається з свідоцтва про одруження позивачка зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 04.07.1965 року(а.с.8).
В 2009 році позивачка звернулася до державної нотаріальної контори про отримання свідоцтва про право на спадщину, однак їй було відмовлено з тих підстав, що в свідоцтві про право власності на жилий будинок відсутня печатка Підмихайлівської сільської ради народних депутатів та підпис голови виконкому даної сільської ради, а також, що оскільки в свідоцтві зазначено, що будинок з
приналежними до нього будівлями та спорудами належить членам колгоспного двору, головою якого є ОСОБА_3, слід визначити частки кожного члена колгоспного двору та визнання права власності на майно (а.с.5).
Відповідно до свідоцтва про право власності на житловий будинок від 01.03.1989 р. в АДРЕСА_1 належить членам колгоспного двору, головою якого є ОСОБА_3(а.с. 16).
Згідно технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок будинкаволодіння, яке знаходиться в по АДРЕСА_1 складається житлового будинку зазначеного літерою «А», літньої кухні під літерою «Б», прибудови під літерою «Б1», сараю під літерою «В2», сараю під літерою «В3», сараю під літерою «В», погребу під літерою «Г», вбиральні під літерою «Д», сараю під літерою «Ж», криниці під №1, воріт під №2, огорожі під №3 загальною вартістю 105188 грн..Крім того на території даного будинковолодіння є самочинна прибудова зазначена під літерою «Б1». (а.с. 17-19).
Згідно виписки з рішення виконкому Добровлянської сільської ради від 30.07.2009 року оформлено право власності на домоволодіння в АДРЕСА_1 за громадянами, які в ньому проживали в долях-1/3 кожному(а.с.Ю).
Згідно довідки Добровлянської сільської ради від 05.08.2009 року, за ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, проживала і була зареєстрована в АДРЕСА_1 числиться 1/3 будиковолодіння по вказаній адресі розташованого на 0, 25 га приватизованої земельної ділянки(а.с. 14).
Згідно довідки Добровлянської сільської ради від 05.08.2009 року, за ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, проживав і був зареєстрований в АДРЕСА_1 числиться 1/3 будиковолодіння по вказаній адресі розташованого на 0, 25 га приватизованої земельної ділянки(а.с. 15).
При таких обставинах суд вважає, що слід визнати за позивачкою ОСОБА_1, право власності на будинковолодіння в АДРЕСА_1.
Оскільки ОСОБА_1, будучи власником 1/3 в будинковолодінні АДРЕСА_1, самочинно побудувала прибудову на приватизованій земельній ділянці, то при таких обставинах суд вважає, що слід визнати право власності на самочинну прибудову.
На підставі викладеного й керуючись ст.ст. 328, 376, 392, 1220, 1268 ЦК України та ст.ст. 130, 208, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
РІШИВ:
позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1, включивши 2/3 частини спадкового майна після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що складається з житлового будинку зазначеного в технічному паспорті під літерою «А», літньої кухні під літерою «Б», сараю під літерою «В2», сараю під літерою «В3», сараю під літерою «В», погребу під літерою «Г», вбиральні під літерою «Д», сараю під літерою «Ж», криниці під №1, воріт під №2, огорожі під №3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинну прибудову на земельній ділянці по АДРЕСА_1, яка зазначена в технічному паспорті під літерою «Б1».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви то апеляційне оскарження або апеляційна скарга не була подана у строк рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.