Судове рішення #1815821
СПРАВА №2-449/07

СПРАВА №2-449/07

ЗАОЧНЕ     РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

10 липня 2007 року

Ленінський районний суд м. Луганська в складі:

головуючого - судді Гончарової І.А.,

при секретарі - Кудреватих Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Управління комунальним майном Луганської міської ради про визнання права власності на квартиру у порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ: Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача, в обґрунтування якого вказала, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 08 вересня 1997 року ОСОБА_2належить у загальній квартирі спільного заселення АДРЕСА_1, одна кімната житловою площею 10,3 кв.м., що складає 29U00 частки. У спільному користуванні знаходяться: кухня - площею 9,2 кв.м., туалет -площею 1,4 кв.м., коридор - площею 4,6 кв.м., комора площею 1,5 кв.м. 26 листопада 1993 року ОСОБА_2зареєструвала шлюб із ОСОБА_3та змінила прізвище на ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3помер, а ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_2. Спадкоємців у ОСОБА_2немає. За роки сумісного проживання у квартирі, а також після смерті ОСОБА_3, позивачка та ОСОБА_2. вели сумісне господарство, мешкали однією сім*єю, позивачка постійно доглядала ОСОБА_2., надавала як матеріальну так і фізичну допомогу, доглядала помешкання. Позивачка, посилаючись на те, що вона має право на спадщину після смерті ОСОБА_2як єдиний спадкоємець четвертої черги, просить визнати за нею право власності у порядку спадкування на 29U00 частки у квартирі АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, суду дала аналогічні позову пояснення, просила визнати за нею право власності на 29М00 частки у квартирі АДРЕСА_1 у порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2року.

Представник відповідача у судове засідання не заявився, причини неявки суду не доповів, про дату слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, вважає позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав. Судом встановлено:

ОСОБА_2належить у загальній квартирі спільного заселення, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, одна кімната житловою площею 10,3 кв.м., що складає 29М00 частки, у спільному користуванні мешканців знаходяться: кухня площею 9,2 кв.м., туалет площею 1,4 кв.м., коридор площею 4,6 кв.м., комора площею 1,5 кв.м., що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 08 вересня 1997 року.

26 листопада 1993 року ОСОБА_2зареєструвала шлюб із ОСОБА_3та змінила прізвище на ОСОБА_3.

ОСОБА_3помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, про що відділом реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції м.Луганська було видано свідоцтво про смерть НОМЕР_1.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_2, згідно свідоцтва про смерть, виданого Ленінським відділом реєстрації актів цивільного стану Луганського міського управління юстиції НОМЕР_2. Як вбачається із довідки Четвертої Луганської державної нотаріальної контори від 02.04.2007 року, після смерті ОСОБА_2. та ОСОБА_3.    згідно даних Спадкового реєстру України, а також архіву Четвертої Луганської

 

 

державної нотаріальної    контори    заяв про прийняття  або  відмову  від  спадщини     не надходило. Таким чином, спадкоємців у ОСОБА_2немає.

За ст.1258 Цивільного кодексу України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Наведене також підтверджується поясненнями свідків, наданих у судовому засіданні.

Свідок ОСОБА_4у судовому засіданні пояснив, що позивачка ОСОБА_1 вселилась у квартируАДРЕСА_1 у 1998 року та мешкає там постійно, проводить ремонт квартири, вносить плату за комунальні послуги. Із ОСОБА_2, що також мешкала у цій квартирі спільного заселення, позивачка пітримувала дружні відносини, вони жили однією сім*єю. ОСОБА_2. хворіла, у зв*язку із чим позивачка доглядала її.

У судовому засіданні свідок ОСОБА_5пояснила, що вона є участковим лікарем і ОСОБА_2. була її пацієнткою. У квартирі АДРЕСА_1 мешкала ОСОБА_2. та позивачка ОСОБА_1. Остання доглядала за хворою ОСОБА_2., купувала їй продукти харчування. Коли ОСОБА_2. померла, то позивачка всі витрати, пов*язані з похоронами, сплатила за власні кошти.

Свідок ОСОБА_6, що є донькою позивачки, у судовому засіданні пояснила, що у спірній квартирі вона мешкає з 1994 року. Із ними разом мешкала ОСОБА_2., з якою вони підтримували дружні відносини. У зв*язку із тим, що ОСОБА_2. тяжко хворіла, позивачка готувала їй їжу, доглядала, купувала продукти харчування. Після смерті ОСОБА_2. позивачкою були понесені витрати, пов*язані із похоронами.

Таким чином, факт мешкання позивачки разом із ОСОБА_2. довгий період часу однією сім*єю, ведення ними спільного господарства, піклування зі сторони позивачки за хворою ОСОБА_2., сплати нею комунальних послуг підтверджується наданими свідками поясненнями, квитанцією з оплати ритуальних послуг.

За ст.1264 Цивільного кодексу України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім*єю не менш як п*ять років до часу відкриття спадщини.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги позивачки ОСОБА_2. про визнання за нею права власності на спадщину як за єдиним спадкоємецем четвертої черги після смерті ОСОБА_2, на 29М00 частки у квартирі АДРЕСА_1, підлягають задоволенню.

На підставі ст. ст. 392, 1258, 1264 Цивільного кодексу України і керуючись ст. ст.3, 209, 213-215, 224, 226 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1право власності на 29\100 частки у квартирі АДРЕСА_1 у порядку спадкування після смерті ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_2року.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше п'яті днів з дня його проголошення. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення. Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження. Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Ленінський районний суд м. Луганська протягом десяти днів з дня його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація