Справа № 2- 2035/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2009 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Остахновича А.В., при секретарі Лебідь О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Фастові Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про виселення,
встановив:
Позивач звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що відповідачі, як тимчасові жильці не виселяються з належного йому по праву власності житлового будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, не знімаються з реєстрації в ньому, їх неправомірними діями йому заподіяно моральну шкоду, яку він оцінює в 5 000 грн.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги уточнив, відмовившись від стягнення з відповідачів моральної шкоди в розмірі 5 000 грн. і просив винести рішення про виселення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 із належного йому на праві власності житлового будинку та зобов»язати відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Фастівського МРВ У МВС України в Київській області зняти їх з реєстрації в будинку АДРЕСА_1.
Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала і пояснила, що вони з сином уже виселились із будинку та вивезли все належне їм майно та особисті речі і в судовому засіданні повернула позивачу ключ від житлового будинку. Що стосується зняття з реєстрації за місцем проживання, то вона з сином ОСОБА_3 це зроблять на протязі 20 днів і не заперечує щоб суд постановив за цими вимогами рішення.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з»явився повторно, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Суд вислухавши пояснення позивача та його представника, відповідачки ОСОБА_2, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
Судом встановлено, що відповідно з договором купівлі-продажу житлового будинку посвідченого приватним нотаріусом Фастівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_4 29 листопада 2008 року ОСОБА_1 є власником житлового будинку з прилеглими господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1. 15 грудня 2008 року договір-купівлі продажу зареєстровано в комунальному підприємстві Київської обласної ради «Фастівське міжміське бюро технічної інвентаризації».
Після купівлі даного будинку позивачу ОСОБА_1 стало відомо, що в ньому зареєстровані та проживають відповідачі ОСОБА_2 та її син ОСОБА_3 В середині лютого 2009 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 відбулась домовленість про те, що вони тимчасово будуть проживати в спірному будинку до 30 березня 2009 року на правах тимчасових жильців. Крім того вони домовились про сплату відповідачами за використання електроенергії та бережно відноситись до збереження житлового приміщення. Однак термін тимчасового проживання в житловому будинку закінчився, а ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не виселились.
20 травня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до відповідачів з письмовим попередженням про виселення до 28 травня 2009 року та зняття з реєстраційного обліку в належному йому по праву власності будинку. Але на це попередження відповідачі ніяк не відреагували.
Наведені обставини підтверджуються такими доказами:
- договором купівлі-продажу житлового будинку від 29.11.2009 року, витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно виданим КП
Київської обласної ради «Фастівське міжміське бюро технічної інвентаризації» від 15.12.2008 року,
• - адресною довідкою відділення Г І РФО Фастівського МРВ від 08.05.2009 року щодо реєстрації за місцем проживання гр..ОСОБА_2,
• - адресною довідкою відділення ГІРФО Фастівського МРВ від 08.05.2009 року щодо реєстрації за місцем проживання гр..ОСОБА_3,
• - копією постанови № 454 Фастівського MB ГУМВС України в Київській області від 25.02.2009 року,
• - попередженням про виселення та зняття з реєстраційного обліку від 17.5.2009 року,
• - квитанцією пошти від 20.05.2009 року,
повідомленням про вручення поштового відправлення врученого 03.06.2009 року.
Відповідно до ст.155 ЖК України житлові будинки, які знаходяться в особистій власності громадян, не можуть бути у них вилучені, власник не може бути позбавлений права користування житловим будинком, крім випадків передбачених законодавством.
Згідно зі ст.98 ЖК України наймач житлового приміщення (як і власник житлового будинку) може дозволити тимчасове проживання в належному йому будинку інших осіб без стягнення плати за користування приміщенням. Тимчасові жильці на вимогу власника зобов»язані негайно звільнити приміщення, а при відмові - підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з середини лютого по 30 березня 2009 року проживали в належному по праву власності ОСОБА_1 житловому будинку на правах тимчасових жильців і на його вимогу зобов»язані звільнити будинок та знятись з реєстрації за даною адресою.
Аналізуючи зібрані по справі докази суд вважає їх достовірними, а позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 15, 16 ЦК України, ст.98, 155 ЖК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 212, 213 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Виселити ОСОБА_2 та ОСОБА_5 із житлового будинку АДРЕСА_1 Київської області без надання іншого житлового приміщення.
Зобов»язати відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Фастівського МРВ УМВС України в Київській області зняти ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з реєстрації за адресою: АДРЕСА_1.
В іншій частині позову відмовити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Фастівський міськрайонний суд.