Судове рішення #18151976

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/1153/11

"20" квітня 2011 р.                                                                                           м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді        Мандзія О.П.

при секретарі                Ліщинській М.М.

за участю:

представника позивача:            ОСОБА_1

відповідача                                 ОСОБА_2

перекладача                               ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі   адміністративну справу за позовом Управління Служби безпеки в Тернопільській області до ОСОБА_2 про затримання та примусове видворення,  -

                                        ВСТАНОВИВ:

Управління Служби безпеки в Тернопільській області (далі –позивач), звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі –відповідач) про затримання та примусове видворення.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 24.03.2011 року начальником СБ України в Тернопільській області прийнято постановою про видворення за межі України та заборону в’їзду в Україну, а саме: громадянина  Ефіопії ОСОБА_2 видворити за межі України у 15 –ти денний термін та заборонено в"їзд на територію України строком на 3 роки.  Але в порушення вищевказаної постанови на даний час відповідач не виїхав за межі України та перебуває на її території.

В судовому засіданні представник позивача подав письмову заяву в якій просив розглядити позовні вимоги, щодо затриматння та видворення за межі  України  в примусовому порядку (під конвоєм) громадянина  Ефіопії ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, з мотивів вказаних у позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав проти їх задоволення не заперечував. Додатково пояснив, що у нього відсутній поспорт і виготовити документи в Україні він не може, а отже самостійно виїхати за її межі не має можливості.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 24.03.2011 року начальником СБ України в Тернопільській області прийнято постанов про видворення за межі України та заборону в’їзду в Україну у зв’язку з тим, що діяльність громадянина Ефіопії ОСОБА_2 суперечить інтересам забезпечення безпеки України. Згідно вказаної постанови від 24.03.2011 року громадянин  Ефіопії ОСОБА_2 підлягає видворенню за межі України у 15 –ти денний термін та заборонено в"їзд на територію України строком на 3 роки.  

Проте, встановлено, що громадянин Ефіопії ОСОБА_2 від виїзду ухилився після прийняття постанови про видворення, територію України не покинув.

Згідно з ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»від 04.02.1994р. за № 3929-XII крім випадків, зазначених у частині першій цієї статті, іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, в тому числі не виконують законні вимоги та рішення органів державної влади України та їх посадових осіб, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.

Іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення. У разі прийняття рішення про видворення іноземця або особи без громадянства за межі України в її паспортному документі негайно анулюється віза і вилучаються документи на право перебування в Україні. Іноземцю та особі без громадянства може надаватися строк до 30 днів для виїзду з України після прийняття зазначеного рішення.

З постановою начальника СБ України в Тернопільській області про видворення за межі України та заборону в’їзду в Україну від 24.03.2011 року громадянин Ефіопії ОСОБА_2 ознайомлений за участю перекладача, згідно розписки зобов’язався покинути територію України до 8 квітня 2011 року.  

У відповідності до п. 3.1.1, 3.1.3 Положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого наказом МВС України 16.10.2007 року № 390 зареєстровано 14.11.2007 року №1268/14535 в Міністерстві юстиції України іноземці, які незаконно перебувають в Україні, поміщаються до пункту тимчасового перебування на період, необхідний для підготовки їх видворення за межі держави в примусовому порядку, але не більш ніж на 6 місяців. Поміщення іноземців до пункту тимчасового перебування здійснюється за направленням МВС України, Адміністрації Держприкордонслужби України чи Служби безпеки України або їх територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - заінтересовані органи). До направлення долучаються документи, що посвідчують особу іноземця (за наявності), постанова суду про затримання іноземця або його примусове видворення, матеріали адміністративного затримання іноземця, передбачені законодавством України про адміністративні правопорушення (протокол про адміністративне затримання, протокол особистого огляду і огляду речей, протокол вилучення речей, документів та ін.).

Відповідно до п. 44 Постанови КМУ „Про правила в’їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” від 29.12.1995 за № 1074 іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення. У разі прийняття рішення про видворення іноземця або особи без громадянства за межі України в її паспортному документі анулюється віза і вилучаються документи на право перебування в Україні. Іноземцю та особі без громадянства може надаватися строк до 30 днів для виїзду з України після прийняття зазначеного рішення.   

          Відповідач не виконав зобов’язання залишити територію України в установлений строк і по теперішній час мешкає за адресою АДРЕСА_1

Згідно з ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»від 04.02.1994р. за № 3929-XII орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Відповідачеві на час розгляду справи статус біженця не надано в процедурі отримання статусу біженця в Україні не перебуває.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_2 громадянин  Ефіопії  порушує вимоги ст. 32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”,  і підлягає затриманню та видворенню в примусовому порядку з території України.

У зв'язку з тим, що громадянин Єфіопії ОСОБА_2 ухиляється від виїзду після прийняття рішення про його видворення, вчинені ним дії суперечать інтересам забезпечення безпеки України, суд приходить до висновку про необхідність прийняття рішення про затримання та видворення за межі  України  в примусовому порядку громадянина  Ефіопії ОСОБА_2, як особи, яка добровільно не виконала рішення суб’єкта владних повноважень, у відповідності з  ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»від 04.02.1994р. за № 3929-XIІ.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 256 КАС України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

З огляду на встановлені у судовому засіданні факти, суд вважає за необхідне звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця на підставі п. 3 ч. 2 ст. 256 КАС України.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до переконання про задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 50, 68, 70, 71, 79, 158, 162, 163, 167, 186, 255, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

            ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Затримати та видворити за межі  України  в примусовому порядку (під конвоєм) громадянина Ефіопії ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1

3. Постанову суду у відповідності до вимог ч.2 ст.256 КАС України допустити до негайного виконання.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

/Постанова складена в повному обсязі та підписана 20 квітня 2011р./   

Головуючий суддя                                                                                Мандзій О.П.

копія вірна

Суддя                                                                                                    Мандзій О.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація