Справа №22-ц-912 2007р. Головуючий у 1-й інстанції Мальована В.В.
Суддя-доповідач Данильченко Л.О.
УХВАЛА
24 липня 2007 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області у складі:
головуючого - Попруга С. В.
суддів - Данильченко Л.О., Кононенко О.Ю.
з участю секретаря судового засідання - Пархоменко А.П.
адвоката - ОСОБА_1
та осіб, які беруть участь у справі - позивачки ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду апеляційну скаргу виконавчого комітету Сумської міської ради на ухвалу Зарічного районного суду м. Суми від 12 червня 2007 року про відмову в задоволенні заяви виконавчого комітету Сумської міської ради про роз'яснення рішення Зарічного районного суду м. Суми від 24 січня 2007 року
у справі за позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Сумської міської ради, третя особа: Управління житлово-комунального господарства про визнання права на проживання та вселення
та за зустрічним позовом виконавчого комітету Сумської міської ради до ОСОБА_2, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Зарічник», Сумська обласна клінічна лікарня, відділ у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Зарічного ВМ СМВ УМВС України в Сумській області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду Данильченко Л.О., пояснення позивачки ОСОБА_2 та адвоката ОСОБА_1, які заперечували проти доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 24 січня 2007 року позов ОСОБА_2 задоволено, зобов'язано виконавчий комітет Сумської міської ради вселити ОСОБА_2 у жиле приміщення - кімнату АДРЕСА_1, надавши їй ліжко-місце.
Виконавчий комітет Сумської міської ради 23 травня 2007 року звернувся із заявою про роз'яснення даного рішення, оскільки коли будинок раніше мав статус гуртожитку, людям надавались ліжко-місця, а після набуття цим гуртожитком статусу житлового будинку за мешканцями закріплювались не ліжко-місця, а житлові кімнати.
2
Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 12 червня 2007 року відмовлено у задоволенні заяви про роз'яснення рішення суду.
При постановленні ухвали суд першої інстанції виходив з того, що мотивувальна та резолютивна частини рішення містять всі зазначені обставини, викладені виконкомом у своїй заяві щодо виконання судового рішення, а тому роз'яснення не потребують.
В апеляційній скарзі виконавчий комітет Сумської міської ради просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та роз'яснити рішення суду.
Апелянт вважає, що ухвала суду прийнята з порушенням норм матеріального і процесуального права.
Апелянт зазначає, що на даний час вільних кімнат в будинку по АДРЕСА_1 немає, а ліжко-місце надати неможливо, оскільки цей будинок не є гуртожитком, а має статус будинку для тимчасового проживання малих сімей.
Дослідивши матеріли справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 15 квітня 2003 року рішенням Сумської міської радиАДРЕСА_1 переданий в комунальну власність.
Обласною клінічною лікарнею 11 березня 1997 року видано ордер на вселення ОСОБА_2 в даний гуртожиток по АДРЕСА_1 на ліжко-місце.
Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради № 99 від 03 лютого 2004 року гуртожитку по АДРЕСА_1 надано статус житлового будинку для проживання малих сімей.
Непроживання позивачки з 2002 року в даному гуртожитку суд першої інстанції рішенням від 24 січня 2007 року визнав поважним, і визнано за нею право на проживання у вказаному житловому приміщенні.
Зобов'язано виконком Сумської міськради вселити ОСОБА_2 в кімнату будинку АДРЕСА_1, надавши їй ліжко-місце.
З даним рішенням погодилась і апеляційна інстанція, про що 21 березня 2007 року апеляційним судом Сумської області постановлено ухвалу.
На час вселення позивачки у 1997 році це приміщення мало статус гуртожитку, а на час виникнення спору статус будинку АДРЕСА_1 змінено, але режим її проживання в зв'язку з цим не змінився.
з
Другий ордер їй не видавався, тобто вона підлягає вселенню на ліжко-місце, про що і зазначив суд у своєму рішенні.
Крім того, обставини щодо зміни статусу гуртожитку і надання в зв'язку з цим кімнати чи ліжко-місця не буди предметом спору, а суд не може виходити за межі спору.
Таким чином, підстави для роз'яснення рішення суду від 24 січня 2007 року по даній справі відсутні.
В зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів вважає, що ухвала суду першої інстанції викладена і постановлена у відповідності з діючим законодавством і підстави для її зміни або скасування відсутні.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.2 ст. 307, п.1 ч.1 ст. 312, ст. 313-315 ЦПК України, колегія суддів:
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу виконавчого комітету Сумської міської ради відхилити.
Ухвалу Зарічного районного суду м. Суми від 12 червня 2007 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набрала законної сили, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.