Судове рішення #18130349

        

Справа № 2а-6407/11

П О С Т А Н О В А  

іменем України

"04" серпня 2011 р.Дарницький районний суд м. Києва, в особі судді Вовка Є.І. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просив: визнати дії Управління Пенсійного Фонду України Дарницького району м. Києва щодо застосування під час перерахунку пенсії у 2010 році показника середнього заробітку за 2007 рік –протиправними; зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України Дарницького району м. Києва перерахувати пенсію за віком відповідно до ст.. ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік –1650 грн. 43 коп. нарахувати перераховану пенсію з січня 2011 року та здійснити виплату різниці недоотриманої суми пенсії; судові витрати покласти на Управління Пенсійного Фонду України Дарницького району м. Києва.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що вона перебуваючи на пенсії та на обліку у відповідача продовжує працювати і звернулася  до відповідача з заявою про проведення перерахунку раніше призначеної пенсії. Однак відповідач при проведенні перерахунку пенсії застосував показник середньої заробітної плати не за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що являється порушенням законодавства та прав позивача.

Представник Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва подав до суду заперечення, в яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки пенсія позивачу нараховується відповідно до вимог діючого законодавства, в тому числі, постанов Кабінету Міністрів України.

Дослідивши матеріали справи, заперечення відповідача, суддя вважає що належить відмовити у задоволенні позовних вимог з наступних підстав.

Позивач є працюючим пенсіонером та перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва. При проведенні перерахунку пенсії позивача відповідно до ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” відповідачем не був застосований показник середньої заробітної плати зазначений в позовних вимогах.

Перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України та страхового стажу регулюється ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058, частина 4 якої передбачає, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніш як через 2 роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсій здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону.

Така редакція існує після визнання неконституційними змін, внесених підпунктом “б” підпункту 10 пункту 35 Розділу 2 Закону України від 28.12.2007 року № 107-6 і визнаних такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008.

Скасовані зміни надавали можливість перераховувати пенсію із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Аналіз відновленої (діючої) норми абзацу 3 ч. 4 ст.  42 Закону №1058 доводить, що перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу зазначені в частині 1 ст. 40 цього Закону.   

Тобто, правила ч. 1 ст. 40 Закону при перерахунку пенсії, застосовуються виключно з метою визначення періоду страхового стажу, за який може бути обчислена заробітна плата (дохід).

Частина 1 ст. 40 передбачає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року.

Відповідно до п. 6 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, форми і види пенсійного забезпечення. Такими законами є Закон України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991 року № 1788-12 та Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058.

З огляду на зазначене та керуючись положеннями принципу законності закріпленого в ст. 9 КАС України, відсутні правові підстави для перерахунку пенсії позивача із застосуванням вказаного ним показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, оскільки він застосовується виключно для призначення пенсії, застосування його для перерахунку є безпідставним.

З огляду на зазначене жодних підстав для задоволення позовних вимог щодо перерахунку пенсії позивачу відповідно до ст. ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не вбачається.

Враховуючи викладене вважаю, що в задоволенні позовних вимог належить відмовити, оскільки вони є необґрунтованими та безпідставними.  

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158-163, 183-2 КАС України, ст. ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,  суддя, –

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 –відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.   

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через  Дарницький  районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії,  з одночасним направленням апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 Суддя:                                                                







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація