Справа №2-1115/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2007 р. м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі: судді Шаруновича В.В., за участю секретаря Спасюк К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку успадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним позовом, яким просить визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1, в порядку успадкування після смерті батька ОСОБА_5, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2оку батько помер, після його смерті відкрилась спадщина на вищезазначене нерухоме майно. Відповідачі, які, як і позивач, є дітьми померлого ОСОБА_5, а отже, спадкоємцями за законом першої черги, відмовились від прийняття спадщини після смерті батька на користь позивача, про що свідчать їх письмові заяви. Інших спадкоємців за законом першої черги не існує, оскільки, дружина померлого ОСОБА_5, померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після смерті батька позивач користується будинком, обробляє земельну ділянку. Правовстановлюючі документи на зазначений житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами відсутні, а тому звернувся до суду і просить визнати за ним право власності на зазначене вище нерухоме майно.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засідання позов підтримав з підстав зазначених у позовній заяві, поросить позов задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 і ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилися, подавши суду заяви, в яких зазначили, що позов визнають повністю, не заперечують проти його задоволення і просять справу розглядати у їх відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Згідно свідоцтв про смерть НОМЕР_1 виданого ІНФОРМАЦІЯ_2оку Тойкутською сільською радою Ковельського району, ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Той факт, що позивач у справі є сином померлого ОСОБА_5, а отже і спадкоємцем першої черги, доводиться довідкою № 183 виданою 12.02.2007 року Тойкутською сільською радою, з якої вбачається, що батьком позивача є померлий ОСОБА_5
Як вбачається з довідки № 182 виданої 12.02.2007 року Тойкутською сільською радою, головою господарства № 415 в с Лапні Ковельського району був ОСОБА_5, який постійно проживав в с Лапні Ковельського району. Заповіт від його імені Тойкутською сільською радою не посвідчувався. Після смерті ОСОБА_5 спадщину прийняв його син ОСОБА_1, який здійснює догляд за будинком.
2
Відповідно до вимог ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом..
Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на успадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Таким чином, проаналізувавши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 слід визнати власником житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1, оскільки, відповідачі позов визнали, не заперечують проти його задоволення, і відмовились від спадщини в користь позивача, про що свідчать їх письмові, згідно вимог чинного законодавства посвідчені заяви, позивач являється спадкоємцем за законом першої черги та вважається таким, що прийняв спадщину. Інших спадкоємців не існує.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 328,292,1261,1268 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_3 власником житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 в порядку успадкування, після смерті ОСОБА_5.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд Волинської області в наступному порядку:
· заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення;
· апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.