РІ Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2007 року
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
В складі : головуючого судді Віннічука І.Г.
при секретарі Попко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Володимирі-Волинському цивільну справу за позовом Володимир-Волинського міжрайпрокурора в інтересах держави в особі ДП „ Володимир-Волинського ЛМГ „ доОСОБА_1 про стягнення заподіяної внаслідок неправомірних дій навколишньому природному середовищу шкоду в розмірі 1410 грн. 84 коп. , -
В С Т А Н О В И В :
26 травня 2007 року на території Володимир-Волинського району поблизу урочища Стрілецьке відповідач по справі ОСОБА_1не маючи відповідного дозволу ( ордера ), в лісовому масиві Стенжаричівського лісництва, який було надано у користування державному підприємству
„ Володимир-Волинське лісомисливське господарство „ та відноситься до лісів другої групи ( категорії експлуатаційні ліси ) незаконно вирубав чотири сироростущих дерева породи сосна звичайна , чим завдав істотної шкоди природному фонду України на загальну суму 1410 грн. 84 коп.
Загальна сума шкоди, яка підлягає відшкодуванню відповідачем заподіяної внаслідок самовільної порубки дерев породи сосна звичайна у вищевказаному лісовому масиві , складає 1410 грн. 84 коп.
На цій підставі представник Вол.-Волинської міжрайпрокуратури в інтересах держави в особі ДП „ Володимир-Волинського ЛМГ „ звернувся з позовом в суд та просить стягнути з відповідача на користь держави в особі державного підприємства „ Вол.-Волинське лісомисливське господарство „ заподіяну внаслідок неправомірних дій навколишньому природному середовищу шкоду в розмірі 1410 грн. 84 коп.
Представник Вол.-Волинської міжрайпрокуратури в суді позов підтримав та просить його задоволити , посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач в суді позов визнав та суду пояснив, що за вказане правопорушення він був притягнути до адміністративної відповідальності та нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Суму позову визнає та згідний сплатити повністю.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.
Встановлено, що ОСОБА_1грубо порушив вимоги екологічного законодавства щодо охорони навколишнього природного середовища, раціанального використання природних ресурсів, а тому останній зобов*язаний відшкодувати завдану неправомірними діями навколишньому природному середовищу шкоду в розмірі 1410 грн. 84 коп.
Згідно Статуту ДП „ Володимир-Волинське ЛМГ ”, підприємство засноване на державній власності та підпорядковане Державному комітету лісового господарства України, метою діяльності ДП „ Вол.-Волинське ЛМГ ” є охорона , захист, раціональне використання та відтворення лісів.
В суді встановлено, що ОСОБА_1грубо порушив вимоги екологічного законодавства щодо охорони навколишнього природного сережовища, раціонального використання природних ресурсів, а тому останній зобов*язаний відшкодувати завдану неправомірними діями навколишньому природному середовищу шкоду в розмірі 1410 грн. 84 коп.
Отже, виходячи з вище наведеного суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 213 ЦПК України та на підставі 1166 ЦК України , суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути зОСОБА_1 в користь держави в особі державного підприємства „ Володимир-Волинське лісомисливське господарство „ заподіяну внаслідок неправомірних дій навколишньому природному середовищу шкоду в розмірі 1410 ( тисячу чотириста десять ) грн. 84 коп. на розрахунковий рахунок 31111106500007 в УДК у Волинській області , МФО 803014, код 00991516, одержувач державний бюджет, Володимир-Волинського району Волинської області та 30 грн. витрат за інформаційно- технічне забезпечення .
Стягнути з ОСОБА_151 грн. дермита в дохід держави.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя Володимир-Волинського
міського суду І.Г.Віннічук