Судове рішення #18041995

№ 2-A-496/09 категорія 2.19.5

ПОСТАНОВА

іменем України

24 липня 2009р. м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира

В складі: суддя - Грибан І.О.

секретар - Андрушко І.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира та Головного управління Пенсійного Фонду України у Житомирській області про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених сум пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом, в якому ставив вимогу про визнання неправомірними дій Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира в зв’язку з неправильним призначенням пенсії, як інваліду війни 2 групи. Та стягнути заборгованість по неправильно нарахованій пенсії за період з 01.02.03р. по 01.03.09р.

В обґрунтування вимог в позові та в судовому засіданні зазначав, що з 2002 року отримує пенсію по інвалідності (з група, загальне захворювання). В січні 2003р. звернувся за перерахунком пенсії як інваліду війни, оскільки його захворювання було пов’язане з пораненням, отриманим під час виконання інтернаціонального обов’язку. Вважає, що пенсія йому мала перераховуватися за Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а перерахунок було здійснено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Крім того, вказував, що розрахунок пенсії арифметично здійснено неправильно, з розміру 11854, 26 грн., а необхідно було обчислити виходячи з розміру 11954, 26 грн. Крім того, вказував, що при підвищенні пенсії в 2005р. він отримав надбавку меншу, ніж передбачалася для інвалідів війни 2 групи, а в 2006-2007р. взагалі не здійснювали перерахунок пенсії.

Представники Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира проти позову заперечував. В обгрунтування заперечень зазначали, що пенсія позивачу призначалася відповідно до поданих ним документів про середньомісячний розмір заробітної плати та перераховувалася відповідно до наданих документів (довідок МСЕК про групу інвалідності, заяв про перерахунок). Крім того, вказували на пропущення строку позовної давності з боку позивача.

Представник Головного управління Пенсійного Фонду України у Житомирській області проти позову заперечував з тих підстав, що позивач ніколи не обліковувався в Головному управлінні як пенсіонер, і пенсія Головним управлінням йому не призначалася і не нараховувалася.

Розглянувши адміністративний позов в межах заявлених позовних вимог, дослідивши надані по справі докази та проаналізувавши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає, виходячи з наступного.

Позивач є пенсіонером за віком і з 27.03.2009р. отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» згідно поданої заяви.

Вперше пенсія позивачу призначалася листопаді 2002р., як інваліду 3 групи загального захворювання. Після надання позивачем довідки МСЕК щодо причинного зв’язку між пораненням під час виконання військового обов’язку та настанням інвалідності, та згідно його заяви про переведення на пенсію ветерана військової служби, пенсія йому призначалася відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно статті 20 Закону особи, які мають право на пенсію за цим Законом, поділяються на такі категорії:

а) інваліди війни - при настанні інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) чи пов’язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю у бойових діях у мирний час, а також інші особи, зазначені у статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

б) інші інваліди з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, - при настанні інвалідності внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби.

Розміри пенсій по інвалідності відповідно до статті 21 Закону інвалідам війни призначаються в таких розмірах:

а) І групи - 100 процентів, II групи - 80 процентів, III групи - 60 процентів відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

Згідно записів в пенсійній справі пенсія позивачу призначалася, як інваліду війни III групи в розмірі 60 % від середньомісячного заробітку, який, згідно наданої ним довідки № 494 від 27.11.02р. за останнім місцем роботи становив 493, 9275 грн.(11854, 26 грн.: 24 місяці). В подальшому, з листопада 2005р. після встановлення позивачу II групи інвалідності, розмір пенсії обраховувався 80 % від середньомісячного заробітку (а.с.7). Розмір сумарного заробітку за 24 місяці, що передували оформленню пенсії, зазначений в довідці позивач на підприємстві не оскаржував.

З березня 2009р., на підставі заяви позивача його було переведено на пенсію за віком на підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Окрім основного розміру пенсії позивачу протягом всього періоду нараховувалися та виплачувалися передбачені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надбавки, соціальні доплати.

Таким чином, позовні вимоги позивача є безпідставними та до задоволення не підлягають.

Керуючись ст.ст.11, 17, 71, 158, 160, 163 КАС України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб «, Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира та Головного управління Пенсійного Фонду України у Житомирській області про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених сум пенсії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Богунський районний суд заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги протягом десяти днів, починаючи з дня виготовлення повної постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви на апеляційне оскарження, якщо така заява або апеляційна скарга не були подані.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація