1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2011 року м. Полтава Справа № 2а-1670/6399/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Шевякова І.С.,
при секретарі – Ємець Я.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Гребінківського району Полтавської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення недоїмки, -
В С Т А Н О В И В:
28 липня 2011 року прокурор Гребінківського району Полтавської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 9696,15 грн.
В обгрунтування своїх позовних вимог прокурор посилався на те, що відповідно до статей 14 та 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" фізична особа - підприємець ОСОБА_1 є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Частиною 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Але в порушення вказаних норм відповідач своєчасно не сплачував страхові внески, у зв’язку із чим утворилась заборгованість в сумі 9696,15 грн.
Прокурорв судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Позивач в судове засідання не з'явився надав суду заяву про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився, ухвала та повістки направлені відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до матеріалів справи відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із частиною восьмою статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних в ній доказів.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач, ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований як фізична особа - підприємець Гребінківською районною державною адміністрацією 21 грудня 2007 року. про що видано свідоцтво про державну реєстрацію.
Статтею 46 Конституції України та статтею 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" громадянам України гарантується право на пенсійне забезпечення у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Згідно із статтею 8 вказаного Закону виплата пенсій здійснюється з Пенсійного фонду України, який формується за рахунок коштів, що відраховується підприємствами і організаціями.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов‘язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство, а також не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
Згідно із пунктом 1 статті 15 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" ФОП ОСОБА_1 є платником страхових внесків, кошти якого спрямовуються на виплату пенсій.
Частиною шостою статті 19 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" визначено, що страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частинах першій та другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Статтею 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники зобов‘язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Судом встановлено у судовому засіданні, що факт нарахування страхових внесків, що стягуються та підлягають сплаті-підтверджено документально.
Сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що стягується за даним позовом підтверджена матеріалами справи та становить 9696,15 грн.
Неправильності нарахування та суми страхових внесків, які підлягають стягненню, відповідач не заперечив.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною першою статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач заперечень проти позову та доказів сплати боргу суду не надав.
Суд перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гребінківському районі заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 9696,15 грн. (дев'ять тисяч шістсот дев'яносто шість гривень п'ятнадцять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 05 вересня 2011 року.
Суддя І.С. Шевяков