Справа № 22-ц-334 Головуючий у 1-й інстанції Кононенко О.Ю.
Суддя -доповідач Ведмедь Н.І.
У Х В А Л А
04 березня 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - Смирнової Т.В.
суддів - Ведмедь Н.І., Ільченко О.Ю.,
з участю секретаря судового засідання - Пархоменко А.П.,
та осіб, які беруть участь у справі : ОСОБА_1. і її представника
розглянула у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду справу
за заявою ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження
ухвали Сумського районного суд Сумської області від 14 вересня 2006 року.
у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про розірвання шлюбу та стягнення аліментів
за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , треті особи : Бітицька сільська рада, служба в справах неповнолітніх при Сумській райдержадміністрації
про визначення місця проживання дитини, -
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою Сумського районного суду Сумської області від 14 вересня 2006 року закрито провадження в даній справі в частині визначення місця проживання дитини, в зв'язку з визнанням мирової угоди.
ОСОБА_1 оскаржила ухвалу суду в апеляційному порядку, одночас просить поновити строк на апеляційне оскарження, що був пропущений, з поважних причин, а сам із-за незадовільного стану її здоров'я.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення заявниці, колегія суддів вважає, що її заява про поновлення строку на оскарження рішення суду не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ч ч. 2,3 ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Із протоколу судового засідання вбачається, що ОСОБА_1 брала участь в судовому засіданні 14 вересня 2006 року і в цей же день по справі було проголошено ухвалу суду про визнання мирової годи між сторонами. Сторонам було роз'яснений зміст, строк і порядок оскарження ухвали суду ( а.с. 33-37).
Заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу ОСОБА_1. подала 04 лютого 2008 року, тобто з порушенням 5-ти денного строку.
Доводи заявниці про те, що вона своєчасно не оскаржила ухвалу суду в апеляційному порядку в зв'язку з захворюванням не заслуговують на увагу, оскільки вона не надала медичного підтвердження про її лікування в період з 14 вересня 2006 року по жовтень 2006 року.
А із наданих нею документів вбачається, що вона знаходилась на обстеженні та лікуванні у відділенні інституту нейрохірургії в липні - серпні 2005 року та надані результати обстеженні від 05.07.2005 року та 13.09.2007 року.
Інших доказів про поважність причин, що перешкоджали раніше звернутись до суду з апеляційною скаргою заявницею не надано.
Крім того, в суді апеляційної інстанції було встановлено, щоОСОБА_1в серпні 2007 року зверталась до Сумського районного суду з позовними вимогами про визначення місця проживання дитини, але при розгляді даної справи вона відмовилась від позову.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що відсутні підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Сумського районного суду від 14 вересня 2006 року.
Керуючись ст. 294 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Сумського районного суду від 14 вересня 2006 року, а апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий -
Судді -