Справа № 2-214/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2008року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючої судді - Глущенко Є.Д.
при секретарі - Салій О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни цивільну справу за позовом ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Роменської міської ради, третя особа Роменська міська державна нотаріальна контора, про встановлення факту спільного постійного проживання однією сім'єю
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом. Вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер вітчим її чоловіка ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина 9/20 частини житлового будинку, розташованого АДРЕСА_1, що належала йому спільно з матір'ю її чоловіка ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Інші 11/20 частин вказаного будинку належали їй та її чоловікові ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3. ОСОБА_3 дітей, близьких родичів не мав, разом з ОСОБА_4 проживав однією сім'єю в одному ж будинку з ОСОБА_5 та нею. Вона здійснювала за ним догляд до дня його смерті. Тобто вона є спадкоємцем четвертої черги після його смерті. В даний час при звернення до нотаріальної контори їй повідомили, що для оформлення спадкових прав необхідно в судовому порядку встановити факт постійного її проживання з спадкоємцем. З огляду на зазначене просила в судовому порядку встановити факт постійного спільного проживання з ОСОБА_3 до часу відкриття спадщини та на час відкриття спадщини.
В судовому засіданні позивачка та її представник заяву підтримали. Виконавчий комітет Роменської міської ради та Роменська міська державна нотаріальна контора надали заяви, в яких визнали позовні вимоги та просили розглянути справу без участі їх представників.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вислухавши позивачку та її представника, дослідивши докази по справі, дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про одруження позивачка перебувала в шлюбі з ОСОБА_5, з копії свідоцтва про народження якого вбачається, що його матір'ю була ОСОБА_4.
Відповідно до свідоцтва про одруження ОСОБА_4. 18 лютого 1958 р. зареєструвала шлюб з ОСОБА_3
З свідоцтв про смерть вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2. померла ОСОБА_4., ІНФОРМАЦІЯ_4 помер ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3
Свідоцтвом про право на спадщину за законом, виданим ІНФОРМАЦІЯ_3. Роменською міською державною нотаріальною конторою, підтверджується, що позивачка успадкувала 11/20 частини житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого АДРЕСА_1, що належали ОСОБА_5 на підставі свідоцтва про право власності, виданого Роменським відділом комунального господарства 28 жовтня 1976 р.
З свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок, виданого 28 жовтня 1976 р. на ім'я ОСОБА_3 вбачається, що останньому на праві особистої власності належало 9/20 частин вказаного житлового будинку.
Відповідно до довідки квартального комітету № 5 Роменського міськвиконкому від 29 листопада 2007р. позивачка на протязі 10 останніх років проживала однією сім'єю з ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
З витягів із Спадкового реєтру вбачається, що заповіт ОСОБА_3 не складався, спадкоємці будь-якого ступеня споріднення після його смерті відсутні.
Свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, кожен зокрема, суду пояснили, що позивачка проживала в одному будинку, що мав два входи, зі свекрами, в 1996р. вона забрала їх обох до себе в свою частину будинку, оскільки ОСОБА_4. хворіла, доглядала за ними, ОСОБА_3 після смерті ОСОБА_4 і ОСОБА_5 залишався проживати з позивачкою , вона його доглядала, отримувала його пенсію, поховала його.
Наведене факти свідчать, що між сторонами склалися цивільні правовідносини з приводу спадкування. Ці правовідносини регулюються ст.1264 ЦК України, які передбачають, що у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
І оскільки позивачка є спадкоємецею чертвертої черги після смерті ОСОБА_3, але до нотаріальної контори в установлений законом із заявою про прийняття спадщини не зверталася, і для оформлення спадщини їй необхідно встановити факт спільного проживання однією сім'єю з спадкодавцем до та на час його смерті, то з врахуванням встановлених фактів та того, що визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права і свобод чи інтереси інших осіб, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги позивачки.
Керуючись ст.ст. 11, 60, 88, 174, 212-214 ЦПК України, ст. 1264 ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Визнати факт, що ОСОБА_1 постійно спільно проживала однією сім'єю з ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1, до часу відкриття спадщини та на час відкриття спадщини.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у 10-денний строк і набирає законної сили після закінчення строків на апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧА -підпис-
КОПІЯ ВІРНА:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Є.Д.ГЛУЩЕНКО
- Номер: 2-зз/501/30/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-214/2008
- Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
- Суддя: Глущенко Є.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2016
- Дата етапу: 02.11.2016