Судове рішення #1797448
Справа № 2а-522/2007

Справа № 2а-522/2007

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

" 26" червня 2007 року 09 год.50хв.   Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді -                              І.В. Муранової

при секретарі -                                      О.В.Бондаренко,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Борисполі Київської області адміністративну

справу  за  позовом  ОСОБА_1  до  Бориспільської  районної державної

адміністрації    Київської області про зобов'язання надати дозвіл на виготовлення будівельних

паспортів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1. звернувся до Бориспільського міськрайонного суду з даним адміністративним позовом до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, в якому просив суд зобов'язати Бориспільську районну державну адміністрацію видати йому будівельні паспорти (надати дозвіл на виготовлення будівельних паспортів) на підставі заяви-клопотання від 21.02.2007 року про виготовлення будівельних паспортів для будівництва індивідуальних садових будинків з господарськими будівлями та спорудами. Свої вимоги позивач обґрунтовує наступним. 21 лютого 2007 року він подав відповідачу заяву про виготовлення будівельних паспортів для будівництва індивідуальних садових будинків з господарськими будівлями та спорудами з доданими документами: державним актом про право власності на земельну ділянку серія ЯА №226247 від 15 жовтня 2004 року, державний акт про право власності на земельну ділянку серії ЯД №679054 від 20 грудня 2006 року, сітуаційний план місцевості, копію паспорта громадянина України ОСОБА_1, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера , типовий проект забудови. В листі від 19.03.2006 року відповідач відмовив позивачу в задоволенні клопотання. Позивач вважає, що відмова Бориспільської районної державної адміністрації в наданні йому дозволу на виготовлення будівельних паспортів для будівництва індивідуальних садових будинків з господарськими будівлями та спорудами незаконною та необгрунтованою, такою, що не відповідає вимогам ст. 27 Закону України «Про планування та забудову територій», п.9.1-9.3 «Типових регіональних правил забудови», затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10 грудня 2001 року.

В судове засідання позивач не з'явився, надав письмову заяву, в якій просив розглядати справу без його участі.

Представник відповідача - суб'єкта владних повноважень Бориспільської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідач надав письмові заперечення, в яких просив відмовити в задоволенні позову, оскільки генеральний план на земельні ділянки позивача та сусідні земельні ділянки не розроблений, не визначені місця можливої забудови, що ставить під сумнів можливість комплексної забудови з врахуванням санітарних, природоохоронних та протипожежних вимог і нормативів, а також вимог Земельного кодексу України щодо добросусідства. Бориспільська районна державна адміністрація додатково розгляне клопотання про виготовлення будівельних паспортів (надання дозволу на будівництво) за умови розробки, погодження та затвердження генерального плану освоєння земельних ділянок проектною організацією, що має відповідний дозвіл (ліцензію) за відповідним замовленням позивача.

Суд, дослідивши письмові заперечення відповідача, матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

15 жовтня 2004 року Бориспільським районним відділом земельних ресурсів на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 17 серпня 2004 року позивачу ОСОБА_1 виданий Державний акт про право власності на земельну ділянку серії ЯА №226247, відповідно до якого позивачу   на   праві   власності   належить   земельна  ділянка   площею   0,1013   га,   розташована

 

2

Бориспільський район Вишеньківська сільська рада, для  ведення  індивідуального  садівництва

/а.с-12/.

20       грудня 2006 року Бориспільським районним відділом земельних ресурсів на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 21 червня 2006 року ОСОБА_1 виданий Державний акт про право власності на земельну ділянку серії ЯД №679054, відповідно до якого позивачу на праві власності належить земельна ділянка площею 0,1013 га, розташована Бориспільський район Вишеньківська сільська рада, для ведення індивідуального садівництва /а.с-13/.

21 лютого 2007 року позивач звернувся до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області із заявою про виготовлення будівельних паспортів для будівництва індивідуальних садових будинків з господарськими будівлями та спорудами, надавши копії відповідних документів, що посвідчують його особу та право власності на земельні ділянки /а.с-6/.

Відповідач в особі голови адміністрації в листі від 19 березня 2006 року повідомив позивачу, що в Правилах забудови Київської області не передбачено виготовлення буд вільних паспортів на індивідуальні садові будинки і господарчі споруди, а також, що за відсутності генерального плану райдержадміністрація не в змозі надати дозвіл на виготовлення будівельних паспортів /а.с-8/.

Суд дійшов до висновку, що дана відмова є необгрунтованою, такою, що суперечить вимогам чинного законодавства.

Так, відповідно до вимог ч.1, 3 Земельного кодексу України громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельної ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва; земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.

Проте, згідно з вимогами п.3.11 «Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт», затвердженого наказом Держбуду України від 05 грудня 2000 року №273, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25 грудня 2000 року за №945/5166, індивідуальних забудовникам житлових будинків, господарських та побутових споруд дозволи на виконання будівельних робіт надаються на підставі заяви забудовника, документа, що посвідчує право власності чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, дозволу на будівництво об'єкта містобудування, який видається відповідним органом виконавчої влади, проектної документації, погодженої місцевими органами у справах містобудування і архітектури, а також зобов'язання виконавця робіт, якщо будівництво здійснюється підрядним способом.

Відповідно ч.7 ст.27 Закону України «Про планування і забудову територій» громадянам, які є власниками (користувачами) земельних ділянок у селах, селищах та містах районного значення, спеціально уповноважений орган з питань містобудування та архітектури може надавати будівельний паспорт, об'єкта містобудування та погоджувати проектну документацію на будівництво об'єкта містобудування без попереднього надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо його інженерного забезпечення. Перелік об'єктів містобудування, щодо яких застосовується спрощена процедура, а також порядок надання будівельного паспорта встановлюються регіональними правилами забудови

Згідно з п.9.2 «Типових регіональних правил забудови», затверджених наказом Державного комітету

будівництва, архітектури та житлової політики України від 10 грудня 2001 року на підставі рішення

місцевої ради про надання земельної ділянки для будівництва житлового будинку забудовник

звертається до місцевого органу містобудування і архітектури за отриманням будівельного

паспорта індивідуального житлового будинку. У сільській місцевості, селищах та малих містах

для будівництва садибних одно-, двоповерхових житлових будинків орган містобудування та

архітектури районної державної адміністрації надає забудовнику будівельний паспорт, складений

на основі проекту масового або повторного застосування, рекомендованого для цього регіону,

або за індивідуальним проектом для будівництва, розробленим, погодженим і затвердженим

згідно з державними будівельними нормами.     

 

3

Відповідно до п. 9.3 вказаних Правил будівельний паспорт складається із право встановлювальних документів на землю, дозволу на будівництво, планів, фасадів, розрізів, необхідних конструктивних вузлів будинку, відомостей щодо витрат матеріалів, складених на підставі проекту масового або повторного застосування, технічних умов підключення до інженерних мереж, генерального плану земельної ділянки з відмітками. На генеральному плані ділянки повинні бути нанесені червоні лінії, лінії регулювання забудови, існуючі будівлі та споруди, а також такі, що знаходяться на суміжних ділянках, і такі, що проектуються, мінімально допустимі відстані та прив'язка будинку до меж земельної ділянки. У цьому разі архітектурно-планувальне завдання забудовнику не видається. Будівельний паспорт готується відповідним підприємством, установою, організацією, які надають платні послуги у сфері містобудування за угодою із забудовником, і погоджується відповідними органами державного нагляду згідно із законодавством. Погодження будівельного паспорта здійснюється у місячний термін із залученням відповідного підприємства, установи, організації за дорученням забудовника. Будівельні паспорти підписуються керівником підприємства, яке їх розробляло, і погоджуються головним архітектором району. Будівельний паспорт видається забудовнику в місячний термін з дня подання письмової заяви органам виконавчої влади. Забудовник за його бажанням може власноручно здійснювати погодження будівельного паспорта з відповідними органами державної виконавчої влади.

З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що Бориспільська районна адміністрація, як відповідний орган виконавчої влади, за заявою позивача зобов'язана була надати йому дозвіл на виготовлення будівельних паспортів для будівництва індивідуальних садових будинків з господарськими будівлями та спорудами, на підставі якого позивач має право відповідно до вищенаведених вимог діючого законодавства виготовити будівельні паспорти та отримати дозвіл на виконання будівельних робіт, і саме під час виготовлення будівельних паспортів має бути дотримано вимоги, викладенні в заперечені відповідача, а саме: враховано санітарні, природоохоронні та протипожежні вимоги і нормативи та вимоги Земельного кодексу України щодо добросусідства.

Судові витрати у справі складає судовий збір в сумі 3 гривні 40 копійок, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2,11,69,71,86,128,158-163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Бориспільську районну державну адміністрацію Київської області надати ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення будівельних паспортів на підставі заяви від 21 лютого 2007 року про виготовлення будівельних паспортів для будівництва індивідуальних садових будинків з господарськими будівлями та спорудами.

Стягнути з Бориспільської районної державної адміністрації Київської області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 3 гривні 40 копійок.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація