Судове рішення #1797339
Справа №2-156/07

Справа №2-156/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

29 травня 2007 року Воловецький районний суд Закарпатської області в особі головуючої - судді Софілканич О.А., при секретарі - Синчук Н.М. з участю позивача - ОСОБА_1 відповідачів - начальника Воловецького ДПТІ Мельника М.І., представника Воловецької селищної ради - Дзямко А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Воловець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Воловецького ДПТІ та Воловецької селищної ради, про визнання права власності, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

16.05.2007 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Воловецького ДПТІ та Воловецької селищної ради, про визнання права власності.

Свою заяву мотивувала тим, що його покійний батько ОСОБА_2 на земельній ділянці своїх батьків у 1937 році побудував житловий будинок за адресою АДРЕСА_1.

20 лютого 1988 року батько склав заповіт, яким на випадок своєї смерті все своє майно заповів позивачу.

ІНФОРМАЦІЯ_1 батько помер і після його смерті мати позивача ОСОБА_3 фактично стала володіти всім майном, оскільки є спадкоємцем першої черги за законом. Проте, на даний час вона відмовилася від своєї частки у спадковому майні на користь позивача.

Під час оформлення спадщини виявилося, що документи на право власності на спадкове нерухоме майно батьком позивача не були оформлені. Через цю обставину не може оформити спадщину і зареєструвати право власності на будинок та прибудинкові споруди.

В судовому засіданні позивач повністю підтримав вимоги, посилаючись на обставини викладені в заяві. Просив суд позов задоволити. Визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за померлим ОСОБА_2.

Начальник Воловецького ДПБТІ Мельник М.І. в судовому засіданні не заперечив проти задоволеня позову.

Представник Воловецької селищної ради Дзямко А.І. в судовому засіданні не заперечив проти позову.

Суд, заслухавши сторони, оглянувши матеріали справи дійшов висновку про обґрунтованість заяви.

 

2

Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав можуть бути: визнання права.

Згідно заповіту від 2.02.1988 року (а.с ) ОСОБА_2 на випадок своєї смерті все своє майно заповів позивачу. Даний заповіт до теперішнього часу ніким не змінений і не скасований.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що стверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 (а.с.     ).

Згідно довідки Жденіївської селищної ради №1236 від 11.05.2007 року

(а.с. ) на час смерті ОСОБА_2 в спадковому будинку проживала мати позивача та їх онук.

У ч.2 ст.331 ЦК України закріплено, що право власності на нерухоме майно виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до інвентаризаційної справи (а.с. ) домовласником домоволодіння АДРЕСА_1 записаний ОСОБА_2.

Таким чином право власності на даний житловий будинок слід визнати за померлим ОСОБА_2.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.10, 11, 213-215 ЦПК України, ст.16, ч.2 ст.331 Цивільного кодексу України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1, про визнання права власності - задоволити.

Визнати право власності на житловий будинок та прибудинкові споруди, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 за померлим ОСОБА_2.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі вправі подати заяву про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Закарпатської області через Воловецький районний суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація