ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2011 року < год:хв > Справа № 2а/0370/2276/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного підприємства "Захід - Приватбудінвест" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Ковельська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась з позовом до Приватного підприємства "Захід - Приватбудінвест" про стягнення податкового боргу в розмірі 2088 грн. 22 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є суб’єктом господарювання, зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни. За відповідачем рахується податковий борг по орендній платі за землю в розмірі 2088 грн. 22 коп. Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме відповідачу було надіслано податкову вимогу № 73 від 04.04.2011 року, проте вказані заходи не спричинили погашення податкового боргу відповідачем. Позивач просить стягнути з рахунків у банку відповідача на користь держави податковий борг в розмірі 2088 грн. 22 коп.
Представник позивача 29.08.2011 року подав до суду клопотання, в якому просить розгляд справи проводити без його участі, позовні вимоги підтримує повністю.
В судові засідання 19.08.2011 року та 29.08.2011 року відповідач не прибув, пояснення на позовну заяву не подав, про причини неприбуття в судові засідання суду не повідомив, хоча відповідно до ст.39 КАС України був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України) у разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.
Судом встановлено, що 28.01.2005 року Приватне підприємство "Захід - Приватбудінвест" зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луцької міської ради та взяте на облік в Луцькій об’єднаній державній податковій інспекції як платник податків з 31.01.2005 року за № 61 (а.с.14).
Податковий борг з орендної плати за землю в розмірі 2088 грн. 22 коп. виник внаслідок несплати поточних нарахувань з 02.03.2011 року по 02.08.2011 року (а.с.8).
Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме: відповідно до статті 59 Податкового кодексу України відповідачу надіслано податкову вимогу № 73 від 04.04.2011 року. Вказану податкову вимогу відповідачем отримано 18.04.2011 року, у встановленому законом порядку не оскаржено (а.с.6). Проте вказаний захід не спричинив погашення податкового боргу відповідачем.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно із пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до підпунктів 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; грошове зобов’язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно із підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20, пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини; стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Оскільки за відповідачем рахується податковий борг, вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Захід - Приватбудінвест" на користь Дежавного бюджету України податковий борг в розмірі 2 088 (дві тисячі вісімдесят вісім) гривень 22 (двадцять дві) копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої виготовлено 02 вересня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю. Ю. Сорока