Судове рішення #17963369

УХВАЛА

про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову


31 серпня 2011 року  Справа № 2а/0370/2432/11


Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання  Шепталовій А.П.,

за участю представника позивача Михальчука В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Забіяка” до Санітарно-епідеміологічної станції м. Луцька та Луцького району про визнання незаконною і скасування постанови про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Забіяка”  звернулося з позовом до  Санітарно-епідеміологічної станції м. Луцька та Луцького району про визнання незаконною і скасування постанови №113 від 01.08.2011 року про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства.

Позивачем одночасно з позовом подано клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваної постанови №113 від 01.08.2011 року санітарно-епідеміологічної станції м. Луцька та Луцького району про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства.

Дане клопотання мотивоване тим, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди майновим правам, свободам та інтересам товариства з обмеженою відповідальністю “Забіяка”. Зупинка експлуатації ковбасного цеху призведе до псування сировини та виготовленої продукції, крім того, товариством укладено ряд господарських договорів на поставку продукції, невиконання яких призведе до притягнення товариства до відповідальності у вигляді відшкодування нанесених збитків та інших штрафних санкцій. Для відновлення порушених прав, свобод та інтересів, а саме: закупівлю сировини, відновлення процесу виробництва, налагодження ділових стосунків з клієнтами, необхідно буде докласти значних зусиль, витрат коштів та часу.

В судовому засіданні представник позивача заявлене клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії оскаржуваної постанови санітарно-епідеміологічної станції м. Луцька та Луцького району №113 від 010.802011 року про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавств до вирішення справи по суті підтримав повністю.

Від відповідача надійшло клопотання про розгляд клопотання про вжиття заходів забезпечення позову проводити за відсутності представника. Щодо заявленого клопотання про забезпечення позову відповідач заперечив.

Суд, заслухавши пояснення представника ТОВ «Забіяка», дослідивши матеріали справи, вважає, що дане клопотання є обґрунтованим і підлягає до задоволення.

Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.

Оскільки позивач просить зупинити дію постанови про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства, а подання адміністративного позову не зупиняють дію оскаржуваної постанови, то суд відповідно до ч.3 ст.117 КАС України в порядку забезпечення позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб`єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуютья.

Суд вважає, що реальне виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача, буде ускладненим, оскільки зупинка експлуатації ковбасного цеху призведе до псування сировини та виготовленої продукції, а це в свою чергу приведе до невиконання договірних зобов’язань та настання негативних наслідків для заявника в майбутньому.

Крім того, зупинка експлуатації ковбасного цеху також впливає на права та свободи працівників цеху щодо організації роботи та оплати умов праці, а у разі задоволення позову, в подальшому для відновлення цих прав позивачем необхідно буде докласти значних зусиль та понести додаткові витрати.  

Враховуючи предмет спірних правовідносин, суд вважає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі і захист цих прав та інтересів стане неможливим без вжиття заходів, про які просить позивач, тому слід задовольнити клопотання і зупинити дію постанови санітарно-епідеміологічної станції м. Луцька та Луцького району №113 від 01.08.2011 року про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства.

Відповідно до ч.5 ст.118 КАС України виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно, в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Керуючись ст.117, 118 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю “Забіяка” про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Забіяка” до Санітарно-епідеміологічної станції м. Луцька та Луцького району про визнання незаконною і скасування  постанови про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства задовольнити.

Зупинити дію постанови санітарно-епідеміологічної станції м. Луцька та Луцького району №113 від 01.08.2011 року про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства до ухвалення рішення в цій справі.

Ухвала підлягає до негайного виконання.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з проголошення ухвали, а відповідачем протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.


Суддя                                                                                                                  Ю.Ю. Сорока

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація