Судове рішення #17963122

  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


03 серпня 2011 року   < год:хв > Справа № 2а/0370/2105/11


Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцького міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області до громадянина Грузії ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України,

ВСТАНОВИВ:

Луцький міський відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області  звернувся з позовом до громадянина Грузії ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України та затримання нелегального мігранта і утримування його у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Представник Луцького міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області у заяві від 27.07.2011 року просить справу розглянути без його участі (а.с.20).

Відповідач у заяві повідомив, що проти задоволення позову не заперечує, просить справу розглядати без його участі (а.с.18).

Ухвалою суду від 03.08.2011 року відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд ухвалив розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до статті 3 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” іноземці та особи без громадянства можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території.

Відповідач, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянином  Республіки Грузія.

Як вбачається з матеріалів справи, 06.07.2011 року відповідач був затриманий працівниками СГІРФО Луцького міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, якими встановлено, що ОСОБА_2 порушив правила перебування іноземців на території України.

Як встановлено судом, відповідач допустив на території України адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме проживав на території України без паспорта та реєстрації.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21.07.2011 року відповідача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а.с.16).

25.07.2011 року СГІРФО Луцького  міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області прийнято рішення про видворення громадянина Республіки Грузія ОСОБА_2 за межі України із забороною в’їзду на територію України терміном на 1 рік та зобов’язано залишити територію України до 01.08.2011 року (а.с.8-9).

Згідно статті 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” іноземець та особа без громадянства, які вчинили злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України. Рішення про видворення його за межі України після відбуття ним покарання чи виконання адміністративного стягнення приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення. За рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця та особи без громадянства за межі України може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років.

Згідно пункту 5 статті 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Зважаючи на те, що відповідач добровільно не виконує рішення про його видворення за межі України, враховуючи скоєння ним адміністративного правопорушення, суд дійшов висновку про необхідність примусового видворення громадянина Республіки Грузія ОСОБА_2 з України.

Крім того, враховуючи обставини справи, суд вважає за необхідне помістити відповідача до Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України до моменту виконання постанови суду.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, суд 

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Видворити за межі України громадянина Республіки Грузія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в примусовому порядку.

До моменту виконання постанови суду громадянина Республіки Грузія ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, затримати та утримувати у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається сторонами протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                                                               Ю.Ю. Сорока

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація