Судове рішення #1796072

 

 

   

Справа №4-309/08

П О С Т А Н О В А

 І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

05 березня 2008 року                                                                                                             Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Карабаня В.М.,

при секретарі Ілляш С.І.,

за участю прокурора Васьків С.М.,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України у     м. Києві від 12 грудня 2007 року про порушення кримінальної справи №06-8881, яка порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 321 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Скаржники звернулися до суду зі скаргою на постанову слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України у м. Києві від 12 грудня 2007 року про порушення кримінальної справи, яка порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 321 КК України.                                                                      Свою скаргу мотивують тим, що на момент винесення оскаржуваної постанови були відсутні приводу і підстави для порушення кримінальної справи, не було проведено належної перевірки виявлених обставин, в зв'язку з чим, постанова суперечить вимогам ст.ст.94, 97-98 КПК України та підлягає скасуванню. Скаржники просять скасувати оскаржувану постанову та винести постанову про відмову в порушенні кримінальної справи в зв'язку з відсутністю у їх діях складу злочину.

В судовому засіданні представник заявників ОСОБА_3. підтримав скаргу з викладених в ній підстав та просив скасувати постанову слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України у     м. Києві від 12 грудня 2007 року про порушення кримінальної справи, яка порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 321 КК України.

Прокурор Васьків С.М. просила відмовити в задоволенні скарги, оскільки вважає, що кримінальна справа порушена за наявності приводів і підстав, визначених КПК України, а постанова є законною та обґрунтованою.

Суд вислухавши сторони, дослідивши матеріали скарги, матеріали кримінальної справи №06-8881 вважає, що скарги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.ст.94,97,98 КПК України за наявності необхідних законних приводів та підстав, що свідчать про вчинення злочину, порушується кримінальна справа.

Кримінальна справа №06-8881 порушена за фактом виявлення працівниками  міліції Відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві факту порушення встановлених правил відпуску з аптеки № 4 ТОВ « ЛЮДМИЛА-ФАРМ Ко”  за адресою: м. Київ, вул.Щорса,18, лікарського засобу „Залдіар”, за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч.2 ст.321 КК України - порушення порядку відпуску отруйних або сильнодіючих речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами.                                                                                  Відповідно до Наказу МОЗ України № 490 від 17.08.2007 року „Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів” до сильнодіючих та отруйних лікарських засобів  відносяться:

Перелік

отруйних лікарських засобів за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами

Атропін та його солі (порошок)

Atropinum

Кетамін

Ketamine

Тетракаїн (порошок)

Tetracaine

Трамадол

Tramadol

Тригексифенідил

Trihexyphenidyl

Міорелаксанти периферичної дії, уключаючи їх сольові похідні:

Атракурій

Atracurium

Векуроній

Vecuronium

Піпекуроній

Pipecuronium

Рокуроній

Rocuronium

Суксаметоній

Suxamethonium.

 

Перелік сильнодіючих лікарських засобів

за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами

Буторфанол (морадол тощо)*

Butorphanol (Moradol)

Дифенгідрамін (димедрол) (тверді форми)

Diphenhydramine (Dimedrolum)

Зопіклон

Zopiclone

Клонідін (клофелін) (субстанція, рідкі форми)

Clonidine (Clophelinum)

Метандієнон

Metandienone

Нандролон

Nandrolone

Прометазин

Promethazinum,

 

 відпуск яких з аптечних закладів дозволено в порядку, передбаченому Наказом МОЗ України №360 від 19.07.2005 року „Про затвердження правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення  з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання , обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень”.                                                                 Відповідно до змісту вищенаведених нормативних актів лікарський засіб „Залдіар” таблетки вкриті оболонкою не відноситься ні до отруйних, ні до сильнодіючих лікарських засобів, а є комбінованим препаратом до складу якого входять хімічні речовини: трамадол ( 37,5 мг.) та парацетамол ( 325 мг.), що підтверджується Листом голови Комітету з контролю за наркотиками О.А. Алексєєва вих. № 27-02.02-10/454 від 15.02.2006 року на адресу уповноваженого представника „Грюненталь ГибХ” в Україні Шевченко О.В. та Листом Заступника Головного державного інспектора України з контролю якості лікарських засобів А.П.Картиша вих.№ 338/07-20 від 01.02.2005 року на ім'я генерального директора ТОВ «ВВС-ЛТД» Кіцкай І.В.                                     У висновку № 6277х від 07.12.2007 року, складеному спеціалістами Науково-Дослідного експертно-криміналістичного центру при Головному Управлінні МВС України в м. Києві                   Т.В. Пащенко і Лещенко О.П. зазначено, що „Залдіар” - це комплексний препарат, кожна таблетка якого містить хімічні речовини: трамадолу гідрохлориду 0,0375 г та парацетамолу 0,325 г.              Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про відсутність у  слідчого СВ Печерського РУ ГУ МВС України ОСОБА_4. під час винесення ним постанови про  порушення кримінальної справи № 06-8881, порушеної за фактом виявлення працівниками  міліції Відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві факту порушення встановлених правил відпуску з аптеки № 4 ТОВ « ЛЮДМИЛА-ФАРМ Ко»  за адресою: м. Київ, вул.Щорса,18 лікарського засобу „Залдіар” таблетки вкриті оболонкою, за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч.2 ст.321 КК України приводів та підстав до її порушення, передбачених ст. 94 КПК України.                                                                                           За таких обставин, суд вважає, що оскаржувану постанову слід скасувати, а в порушенні кримінальної справи відмовити.                                                                                        Керуючись ст.ст.22,65-67,94,95,97,98,236-7,236-8 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на постанову слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України у м. Києві від 12 грудня 2007 року про порушення кримінальної справи №06-8881, яка порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 321 КК України - задовольнити.

Постанову слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України у м. Києві від 12 грудня 2007 року про порушення кримінальної справи №06-8881, по факту порушення встановлених правил, відпуску отруйних речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами, яка порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 321 КК України - скасувати.

Відмовити в порушенні кримінальної справи за фактом порушення встановлених правил, відпуску отруйних речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами, яка порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 321 КК України - за відсутністю складу злочину.

На постанову може бути подана апеляція прокурором чи особою, яка подала скаргу, або особою, на підставі заяви якої порушена кримінальна справа, протягом 7 днів з дня її винесення.

 

 

 

Суддя                                                                                                         В.Карабань

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація