Судове рішення #179395
29/373-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

________________________________________________________________________


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"18" вересня 2006 р.                                                            Справа № 29/373-06

вх. № 11045/5-29


Суддя господарського суду Тихий П.В. 

при секретарі судового засідання Бублик С.І.

за участю представників сторін:

позивача - Писаренко В.І  відповідача - не з"явився

розглянувши справу за позовом : АКБ "Базис" м. Харків  

до  ТОВ фірма "Молочні продукти" м. Х-в  

про стягнення 288322,28 грн.


ВСТАНОВИВ:


Позивач просить суд стягнути з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Молочні продукти" заборгованість за договором про надання овердрафту № 34/06 від 31.05.2006р. в сумі 288 322,28 (двісті вісімдесят вісім тисяч триста двадцять дві) гривні, 28 копійок, з яких:

270 948,44 (двісті сімдесят тисяч дев'ятсот сорок вісім) гривень 44 копійки -сума заборгованості за договором овердрафту;

6378,88 (шість тисяч триста сімдесят вісім) гривень, 88 копійок - сума непогашених відсотків за договором овердрафту, станом на "04" вересня 2006р.;

11,88 (одинадцять) гривень, 88 копійок - пеня за несвоєчасну сплату відсотків за договором овердрафту;

10 983,08 (десять тисяч дев'ятсот вісімдесят три) гривні, 08 копійок - пеня за порушення передбачених договором овердрафту строків надання додаткової застави, станом на "31" серпня 2006 року.

Відповідач у судове засідання не з`явився, відзив на позовну заяву та витребувані судом докази не надав. За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами у порядку передбаченому ст. 75 ГПК України.

Розглянувши надані суду докази, вислухавши пояснення представника позивача суд встановив, що "31" травня 2006 року між відповідачем (Позичальник) та позивачем був укладений договір про надання овердрафту № 34/06, згідно якого Відповідачу був наданий кредит у формі овердрафту для сплати платіжних доручень на суму, яка перевищує залишок коштів на поточному рахунку відповідача у межах встановленого договором овердрафту ліміту.

Згідно п.п.2.2.-2.5. договору овердрафту:

-          Ліміт овердрафту встановлюється у розмірі 300 000,00 грн.;

-          Період дії овердрафту встановлюється з 31.05.2006р по 26.12.2006 р.;

-          Строк погашення дебетового сальдо встановлюється до 14 днів;

-          Відсоткова ставка за овердрафтом встановлюється в розмірі 22 % річних

Згідно п. 2.1. договору овердрафту овердрафт надається Банком шляхом сплати платіжних доручень, наданих Позичальником у Банк, сума платежів за якими перевищує поточний залишок коштів на рахунку Позичальника, у межах ліміту овердрафту шляхом дебетування його рахунку. При цьому утворюється дебетове сальдо. Сумою овердрафту є сума проведених Банком платежів за платіжними дорученнями, що перевищують залишок на поточному рахунку Позичальника.

"31" травня 2006 року на виконання умов договору овердрафту Позивачем було надано Відповідачу овердрафт в сумі 298 828,99 грн.

Станом на "04" вересня 2006 року сума овердрафту складає 270 948,44 грн.

Виконання Позивачем своїх зобов'язань за кредитним договором підтверджується довідкою про рух та залишок грошових коштів на поточному рахунку Відповідача № 26002236100011 в АКБ "Базис", МФО 351760 за період з 31.05.2006 року по 04.09.2006 року.

Відповідачем постійно порушуються строки погашення дебетового сальдо, які встановлені згідно п. 2.4. договору овердрафту та складають 14 днів.

В період з "31" травня 2006 року по "04" вересня 2006 року Відповідачем жодного разу не було погашено дебетове сальдо .

Згідно п. 2.7. договору овердрафту сплата відсотків здійснюється щомісяця до останнього робочого дня місяця на рахунок Позивача.

Станом на "04" вересня 2006 року відсотки за користування овердрафтом в серпні 2006 року не сплачені та складають 6378,88 грн.

Згідно п. 3.1. договору овердрафту у разі несвоєчасної сплати відсотків за користування овердрафтом Позичальник виплачує Банку, додатково до нарахованих відсотків, пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє в період за який нараховується пеня, розрахована за кожен день простроченого платежу, враховуючи день сплати заборгованості.

Станом на "04" вересня 2006 року розмір пені за несвоєчасну сплату відсотків складає 11,88 грн.

В п. 2.12. договору овердрафту зазначено, що кредит надається Банком під забезпечення: договір застави № 54 від 31.05.2006 р., згідно з яким Відповідач передав Позивачу в заставу майнові права на дебіторську заборгованість за договором на постачання товарів № БО-6116 від 01.03.2005 року, укладеного між Відповідачем і фізичною особою підприємцем Чекмасовим С.А.

Згідно п. 2.13. договору овердрафту Відповідач зобов'язаний був забезпечити додаткову заставу в строк до "14" червня 2006 року.

До теперішнього часу Відповідач не виконав взяті на себе, згідно з п. 2.13. договору овердрафту, зобов'язання та не надав Позивачу додаткову заставу.

Згідно п. 3.6. договору овердрафту у разі порушення строку надання додаткової застави, зазначеного п. 2.13. договору овердрафту, Позичальник сплачує Банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день затримки виконання.

Станом на "04" вересня 2006 року розмір пені за порушення передбачених п. 2.13. договору овердрафту строків надання додаткової застави, складає 10 983,08 грн.

Згідно п. 3.5. договору овердрафту у випадку погіршення          фінансово -
господарського стану, несплати відсотків, ухилення від банківського контролю,
порушення Позичальником будь - яких умов кредитного договору, Банк          має право вимагати дострокового повернення позикових коштів з відсотками.

З урахуванням вищевикладеного загальна сума заборгованості за договором овердрафту станом на "04" вересня 2006 року складає 288 322,28 грн.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст. 527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Згідно ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Згідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 ЦК України, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Згідно ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Згідно ст. 1052 ЦК України у разі невиконання позичальником обов'язків, встановлених договором позики, щодо забезпечення повернення позики, а також у разі втрати забезпечення виконання зобов'язання або погіршення його умов за обставин, за які позикодавець не несе відповідальності, позикодавець має право вимагати від позичальника дострокового повернення позики та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 ЦК України, якщо інше не встановлено договором.

Згідно ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судові витрати, відповідно до ст. 44 та ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають віднесенню на сторін пропорційно задоволених вимог.

Зважаючи на викладене вище, суд, визнав позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-84 ГПК України,


ВИРІШИВ:


Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Молочні продукти" (код ЄДРПОУ 30884409, юридична адреса м. Харків, вул. Плеханівська, 92-А, корп. Б, к. 1005, п/р 26002236100011 в АКБ "Базис",МФО 351760) на користь Акціонерного комерційного банку "Базис" (місцезнаходження: м. Харків вул. Сумська, 88 к/р 32008176500 в Управлінні НБУ в Харківській обл., Код ЄДРПОУ 19358916) - заборгованість в сумі 288 322,28 грн., 2883,22 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.


Рішення підписано 22.09.06


Суддя                                                                                            Тихий П.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація