Судове рішення #1792885805

Справа № 303/8254/24

Провадження 1-кс/303/1562/24


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 грудня 2024 року м.Мукачево


Слідчий суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання у кримінальному провадженні №12024071120000552, внесеному до ЄРДР 05.10.2024 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.286 КК України, клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна,

В С Т А Н О В И В:

13 грудня 2024 року до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання  ОСОБА_3 про скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 08.10.2024 року на транспортний засіб  марки «Фольцваген», моделі «Крафтер», д.н.з. НОМЕР_1 .

На обґрунтування клопотання ОСОБА_3 зазначив про відсутність потреби в арешті майна, так як на даний час в рамках кримінального провадження проведені всі необхідні слідчі дії, експертом вказаний автомобіль також оглянутий, а тому тримання транспортного засобу на штаф.майданчику Мукачівського РУП не має потреби. Подальше тримання може призвести до псування, так як він стоїть під відкритим небом. Автомобіль йому необхідних для використання за призначенням, так як є основним джерелом його доходу та необхідний для роботи.

У судове засідання ОСОБА_3 не з?явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причину неявки суд не повідомив.

У судове засідання слідча СВ ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_4 не з?явилася, подала заяву про розгляд клопотання без її участі, не заперечує проти скасування арешту.

Дослідивши матеріали клопотання та додані сторонами докази, всебічно, повно, оцінивши усі наявні докази, слідчий суддя приходить до такого висновку.

В ході судового розгляду клопотання встановлено, що ухвалою слідчого судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 08.10.2024 року у кримінальному провадженні №12024071120000552, внесеному до ЄРДР 05.10.2024 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.286 КК України накладено арешт на майно, а саме: на автомобіль марки «Фольцваген», моделі «Крафтер», д.н.з. НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, належить ОСОБА_5 , мешканцю АДРЕСА_1 ; та на гужову повозку, які вилучені старшим слідчим СВ ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області капітаном поліції ОСОБА_4 , під час огляду місця дорожньо-транспортної пригоди 05.10.2024 року у період часу з 00 год. 30 хв. по 01 год. 30 хв., за адресою: Мукачівський район, с. Страбичово + 815 метрів, автодороги М-24, з метою збереження речових доказів та проведення судових експертиз.

Згідно ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Вимогами ч.1, ч.2, ч.3 ст.100 КПК України передбачено, що речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 160-166, 170-174 цього Кодексу. Речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Документ повинен зберігатися протягом усього часу кримінального провадження. За клопотанням володільця документа слідчий, прокурор, суд можуть видати копії цього документа, за необхідності - його оригінал, долучивши замість них до кримінального провадження завірені копії.

Враховуючи вищевикладене, те, що арештоване майно визнано речовим доказом, дана річ має доказове значення в даному кримінальному провадженні, а тому продовжують існувати передбачені абзацом другим ч.1 ст. 170 КПК України ризики. Скасування арешту може призвести до перетворення або втрати слідів та доказів кримінального правопорушення, що може унеможливити проведення досудового розслідування, що в свою чергу порушить розумні строки проведення досудового розслідування.

Враховуючи вищезазначене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна.

Керуючись ст. ст. 100170-174, 309, 369370, 372 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання ОСОБА_3  про скасування арешту майна задовольнити частково.

Речовий доказ: транспортний засіб  марки «Фольцваген», моделі «Крафтер», д.н.з.  НОМЕР_1 , передати на відповідальне зберігання фактичному володільцю та користувачу майна ОСОБА_3 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , заборонивши йому проводити будь-які дії, пов`язані з переходом права власності, користування чи розпорядження транспортним засобом до прийняття кінцевого процесуального рішення у кримінальному провадженні №12024071120000552, внесеному до ЄРДР 05.10.2024 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.286 КК України.

Визначити місце зберігання арештованого майна за адресою: АДРЕСА_2 .

Зобов`язати фактичного володільця та користувача майна ОСОБА_3 на першу вимогу органу досудового розслідування, суду надавати вільний доступ до арештованого транспортного засобу марки «Фольцваген», моделі «Крафтер», д.н.з. НОМЕР_1 .

Попередити ОСОБА_3 , що за розтрату, відчуження, приховування, підміну, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт, передбачено кримінальну відповідальність за ст. 388 КК України.

В іншій частині вимог клопотання - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.


Слідчий суддя Мукачівського

міськрайонного суду                 ОСОБА_1




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація