Судове рішення #1792153
Справа 1 -50/07 р

Справа 1 -50/07 р

ВИРОК

ІМ'ЯМ  УКРАЇНИ

1 серпня 2007 року Червоноармійський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді                                                 Кулика П.О.

при секретарі                                                            Степанчук С.І.

з участю прокурора                                                   Кучер Л.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт.Червоноармійську справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уроженця та жителя села Ягодинка Червоноармійського району Житомирської області, гр.України, українця, із повною загальною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, не судимого відповідно до ст. 89 КК України за ст. 286 ч.1 КК України

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1 4 лютого 2007 року близько 22 години, керуючи автомобілем марки "Форд Скорпіон" н/знак НОМЕР_1, в якому перебувало іще три пасажира в тому числі і ОСОБА_2, та рухаючись зі швидкістю 120-150 км/год по автодорозі Т 0608 зі сторони смт.Червоноармійськ в напрямку автодороги Київ - Чоп в порушення п.п. 12.1; 12.2; 12.3; 12.6 Правил дорожнього руху не врахував стану покриття дороги, і зміну її напрямку, не вибрав безпечної швидкості руху, виїхав на перехрестя зазначених доріг і здійснив наїзд на металевий відбійник бокової поверхні огорожі, що розділяє зустрічні смуги руху, в результаті чого пасажир ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості у вигляді перелому правої здухвинної кістки, нижньої гілки правої лонної кістки та нижньої гілки лівої середньої кістки.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе в інкримінуємому злочині визнав повністю, щиро кається і пояснив, що дійсно він 4 лютого 2007 року близько 22 години керуючи автомобілем "Форд Скорпіон" н/знак НОМЕР_1, і рухаючись по автодорозі Т 0608 в напрямку автодороги Київ - Чоп, перевищив швидкість і здійснив наїзд на металевий відбійник, що на перехресті доріг розділяє смуги руху в наслідок чого пасажир ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження.

Вина підсудного ОСОБА_1 у вчиненні ним злочину крім його показів підтверджуються також:

·   показами потерпілого ОСОБА_2, який підтвердив, що 4 лютого 2007 року у вечірній час він в якості пасажира на передньому сидінні їхав в автомобілі "Форд Скорпіон" під керуванням ОСОБА_1 в напрямку автодороги Київ - Чоп. Під час руху він по мобільному телефоні набирав номер потім почув крик, щоб гальмумвав або зменшив швидкість і тут же відчув удар і втратив свідомість;

·   показами свідка ОСОБА_3, даних на досудовому слідстві та оголошеними в судовому засіданні, про те, що він 4 лютого 2007 року перебував в автомобілі "Форд Скорпіон" під керуванням ОСОБА_1 і їхали зі швидкістю близько 120 км/год в напрямку автодороги Київ-Чоп. На підїзді до перехрестя доріг він сказав ОСОБА_1 гальмувати і той почав це робити, але дорога була слизькою автомобіль занесло відбувся удар і він втратив свідомість (а.с.62);

 

·   аналогічними показами свідка ОСОБА_4 (а.с.61);

·   протоколом огляду дорожньо - транспортної пригоди від 4.02.2007 року згідно якого на 179км автодороги Київ - Чоп виявлено пошкодженим в к'юветі автомобіль "Форд -Скорпіон" н/з НОМЕР_1 (а.с.5 - 10);

·   протоколом огляду транспортного засобу від 6.02.07року - автомобіля "Форд - Скорпіон" НОМЕР_1 з механічними пошкодженнями (а.с.11);

·   висновком експерта від 25.06.2007 року згідно якого автомобіль "Форд - Скорпіон" перед ДТП перебував у технічно - справному стані (а.с.65 - 77);

·   висновком судово - медичної експертизи №863 від 4.04.2007 року відповідно до якого ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді перелому тіла правої здухвинної кістки, нижньої гілки правої лонної кістки та нижньої гілки лівої сідничної кістки, які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості. Дані тілесні ушкодження утворились одномоментно від дії тупих твердих предметів з обмеженою контактуючою поверхнею, внаслідок контакту з виступаючими частинами салону автомобіля (а.с.55 - 60).

Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності суд приходить до висновку, що вина підсудного у вчиненні ним злочину доведена повністю і кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 286 ч.1 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.

При обранні виду і міри покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, його особу, та обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.12 КК України підсудний вчинив злочин невеликої тяжкості.

Обставин, які обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.

Обставин, які пом'якшують покарання підсудного суд визнає його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину та добровільне відшкодування витрат, понесених потерпілим на своє лікування.

Як особа ОСОБА_1 по місцю проживання характеризується позитивно, раніше не судимий та враховуючи думку потерпілого винного суворо не карати суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливе без ізлояції від суспільства і призначає йому покарання в межах санкції ч. 1 ст.286 КК України у виді штрафу.

Оскільки підсудний явно і грубо перевищив швидкість руху чим поставив під загрозу життя і здоров'я людей та з метою недопущення вчинення ним в подальшому злочинів з використанням трансрортних засобів суд вважає позбавити його права ними керувати на визначений ст.55 КК України строк.

Керуючись ст. ст. 323; 324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання за ст. 286 ч.1 КІС України у виді штрафу 550грн в прибуток держави з позбавленням права керувати транспортними засобами строком 1 рік 6 місяців.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 залишити попередню - підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Житомирській області 70грн62коп витрат за проведення технічної експертизи.

Вирок може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація