Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Справа № 2-а-7391/11
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18.08.2011 р.
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Сенько Любов Юзефівна розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Жмеринка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
В С Т А Н О В И Л А:
Позивачка звернулася з цим позовом до суду, в якому вказала, що вона, згідно ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»від 18.11.2004 року, є дитиною війни і відповідно до ст.6 цього ж Закону їй повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Однак, всупереч положенням даного Закону, призначена їй державна соціальна допомога відповідачем виплачувалася у заниженому розмірі.
Просила суд визнати неправомірними дії відповідача; стягнути з відповідача УПФ у Жмеринському районі на її користь недоплачену їй щомісячну соціальну державну допомогу до пенсії за період з січня 2006 року по день прийняття рішення судом та держмито; зобов’язати відповідача нараховувати їй щомісячну соціальну державну допомогу, відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, надалі при нарахуванні пенсії та виплачувати щомісячно.
Ухвалою судді Жмеринського міськрайонного суду від 28.07.2011 року позов в частині зобов'язання управління ПФУ у Жмеринському районі провести перерахунок та стягнення на користь позивачки невиплаченої державної соціальної допомоги як дитині війни з 01.01.2006 року по 25.01.2011 року - залишено без розгляду.
Заперечень проти позову до суду не надійшло.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачкою обставини, вважаю, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення п.41 розділу ІІ Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зокрема, про викладення в новій редакції тексту ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Отже, з моменту постановлення зазначеного рішення Конституційного Суду України чинною є редакція ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за якою дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно ч.2 ст.3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про прожитковий мінімум»прожитковий мінімум застосовується, зокрема, для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат, виходячи з вимог Конституції України та законів України.
Пунктом 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року N745, що набрала чинності 23.07.2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету»установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (3551-12) та "Про жертви нацистських переслідувань") ( 1584-14 ) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 гривні, тому позов підлягає задоволенню до 22.07.2011 року.
Згідно ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову зокрема, про визнання неправомірними рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності, а також зобов’язання відповідача вчинити певні дії. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.1832 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загально-обов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 8, 14, 18, 69, 71, 72, 94, 97, 162, 1832, 256 ч.1 КАС України, Постановою Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року N745, що набрала чинності 23.07.2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету»,-
ПОСТАНОВИЛА:
Позов задоволити.
Визнати дії посадових осіб Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі по відмові у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», неправомірними.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі Вінницької області здійснити перерахунок та доплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням надбавки дитині війни в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 26.01.2011 року по 22.07.2011 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по оплаті судового збору в розмірі 3 ( три) гривні 40 копійок.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків її оскарження.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Жмеринський міськрайонний суд.
Суддя Л. Ю. Сенько
- Номер: А/875/5956/16
- Опис: перерахунок пенсії по ЗУ "Про ЗДПС".
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2-а-7391/11
- Суд: Київський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Сенько Л.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.05.2016
- Дата етапу: 12.05.2016
- Номер: 6-а/162/23/2020
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-7391/11
- Суд: Любешівський районний суд Волинської області
- Суддя: Сенько Л.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.02.2020
- Дата етапу: 04.02.2020