Судове рішення #17904797

      

Апеляційний суд Рівненської області

__________                               УХВАЛ А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2011 року                                                                                           м. Рівне

    Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення апеляційного суду Рівненської області  в складі :

           головуючого - судді -  Сачука В.І.

            суддів – Шпинти М.Д., Баглика С.П.

          з участю   прокурора  Горбань О.В.

          потерпілого –ОСОБА_1

          захисника – ОСОБА_2

          засудженого ОСОБА_3

           розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Рівному кримінальну справу за апеляціями прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції та захисника ОСОБА_2 в інтересах засудженого ОСОБА_3 на вирок Рівненського міського суду від 30 червня 2011 року.

       Цим вироком,  ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та мешканець АДРЕСА_1, з середньо-спеціальною освітою,  працює підсобним робітником ТзОВ „Ренейсанс Констракшн”, не одружений, громадянин України,   не судимий,

- засуджений  за ч.1 ст. 309 КК України на 4 місяці арешту;

           - за ч.4 ст. 187 КК України на 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві особистої приватної власності.

        На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання визначено  –8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві особистої приватної власності.

        Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 1613 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та  20 000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.

       Судом також вирішено питання щодо речових доказів по справі.

      За вироком суду ОСОБА_3 визнаний винним та засуджений за те, що він  9 листопада 2008 року, близько  21 години  поблизу будинку АДРЕСА_2 незаконно придбав у невстановленої слідством особи, для власного вжитку, без мети збуту, психотропну речовину метамфетамін, який переніс до буд. АДРЕСА_3, де частину вжив. Решту психотропної речовини метамфетаміна загальною вагою 0,4758 грам зберігав при собі, для власного вживання, без мети збуту.

        2 січня 2010 року  близько  23 години  ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном, на перехресті вулиць Куприна-Джека Лондона в м. Рівне, вчинив розбійний напад на ОСОБА_1, якому наніс удари руками та ногами у різні частини тіла, в результаті чого  спричинив ОСОБА_1 тяжкі тілесні ушкодження, що є небезпечними для життя у момент заподіяння. ОСОБА_3 заволодів належним потерпілому мобільним телефоном марки „Нокіа 6303”, з сім-карткою оператора мобільного зв’язку „Київстар”, на рахунку якого було 13 грн., чим спричинив ОСОБА_1 майнову шкоду на загальну суму 1613 грн.

_____________________________________________________________________________________________________   Справа №11-509/2011 р.                                                                       головуючий в 1-й інстанції – Головчак М.М.       Категорія: ч.1 ст.309, ч.4 ст. 187 КК України                                                    доповідач    -    Сачук В.І.   

          В поданій на вирок суду апеляції  прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, не заперечуючи винності та кваліфікації дій засудженого, просить вирок місцевого суду в частині призначеного покарання скасувати та постановити новий вирок, яким визнати ОСОБА_3 винним за ч.1 ст. 309 КК України, за ч.4 ст.187 КК України, на підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання призначити останньому -  9 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві особистої приватної власності

          

          В обґрунтування апеляції прокурор зазначив, що вирок суду першої інстанції є незаконним в зв’язку з неправильним застосуванням кримінального закону, оскільки покарання, призначене ОСОБА_3 за своєю м’якістю не відповідає тяжкості злочину та особі засудженого.

       

          В апеляції захисник ОСОБА_2, не заперечуючи винності та правильності кваліфікації злочинних дій ОСОБА_3, просить пом’якшити призначене судом першої інстанції покарання та обрати йому покарання, не пов’язане з  позбавлення волі. Просить врахувати сукупність пом'якшуючих його покарання  обставин, і, зокрема те, що він вину у скоєному визнав повністю, щиро кається, активно сприяв розкриттю злочину, частково добровільно відшкодував матеріальні збитки потерпілому.

        

        Під час апеляційного розгляду справи потерпілий ОСОБА_1 відмовився від своєї апеляції, що стверджується його заявою.

        Заслухавши суддю-доповідача, міркування прокурора, який підтримав свою апеляцію та просить вирок суду скасувати і постановити новий вирок, думку захисника ОСОБА_2, який підтримав свою апеляцію та просить обрати ОСОБА_3 покарання, не пов’язане з  позбавлення волі, пояснення потерпілого ОСОБА_1, який підтримав  апеляцію захисника та просить вирок суду змінити, обрати ОСОБА_3 більш м'яке покарання, обговоривши наведені в апеляціях доводи, колегія суддів вважає, що апеляції не підлягають задоволенню  з наступних підстав.

         Висновок суду про доведеність винності ОСОБА_3  у вчиненні зазначених у вироку злочинів ґрунтується на доказах, зібраних у встановленому законом порядку, досліджених у судовому засіданні та не заперечується у поданій апеляції.

      Колегія суддів вважає, що суд вірно кваліфікував дії засудженого ОСОБА_3     ч.1 ст.309, ч.4 ст. 187 КК України.

     Під час апеляційного розгляду справи  істотних порушень  вимог КПК, які б  могли  вплинути  на правильність  висновків суду та доведеність  винності  засудженого  не встановлено.

      Відповідно до ст. 65 КК України у кожному випадку, призначаючи покарання, суд зобов'язаний враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, вказати, які дані про особу, а також обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання  підсудного він враховує.

     Призначене  ОСОБА_3 покарання повною мірою відповідає характеру і ступеню тяжкості вчинених злочинів, особі винного та обставинам, які пом’якшують та обтяжують покарання.

       При призначенні покарання  ОСОБА_3 суд  визнав обставинами,  що пом'якшують  його покарання  -  його позитивну характеристику, те, що він на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.

         Відповідно до ст.  372 КПК України  невідповідність ступеню тяжкості злочину та особі засудженого визнається таке покарання, яке хоч і не виходить за межі, встановлені відповідною статтею КК, але за своїм видом чи розміром є явно несправедливим як внаслідок м'якості, так і суворості.

       Як вбачається з апеляції прокурора, прокурор не навів підстав, чому він вважає вирок суду  є явно несправедливим внаслідок м'якості.

      Суд першої інстанції призначив ОСОБА_3 за особливо тяжкий злочин мінімальне покарання, передбачене ч.4 ст. 187 КК України.

     У зв’язку з цим суд вважає, що покарання, призначене  ОСОБА_3  не є явно несправедливим внаслідок м’якості або суворості, є необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів, а тому в задоволенні апеляції прокурора  про   посилення покарання, а  захисника ОСОБА_2 про -пом’якшення покарання ОСОБА_3   –необхідно відмовити.

          

       На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -                                          

                                              У Х В А Л И Л А:   

     Вирок Рівненського міського суду від  30 червня 2011 року відносно ОСОБА_3 залишити без зміни, а апеляції прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції та захисника ОСОБА_2  – без задоволення.

 

Головуючий:


          Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація