Судове рішення #17897445

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області



Справа №  2-а-7342/11

 

П О С Т А Н О В А

Іменем  України


12.08.2011 р.

  Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області  Сенько  Любов  Юзефівна    розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Жмеринка справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до  Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі   про перерахунок пенсії працюючого пенсіонера

В С Т А Н О В И Л А:

      Позивач звернувся з цим позовом до суду, в якому вказав, що він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду як одержувач пільгової пенсії. Після призначення та нарахування пенсії він продовжує працювати в Жмеринському ДП «Теплокомуненерго ТЕЦ»на посаді начальника зміни і тому відповідно до  положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”йому повинний проводитись перерахунок пенсії з урахуванням стажу після призначення пенсії. Так як кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше як через два роки, останній перерахунок пенсії позивача проводився 27.12.2010 року, не за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії за 2009 рік, а за 2007 рік, що суперечить вимогам Закону. Просив  визнати неправомірними  дії  управління УПФ у Жмеринському районі у відмові перерахунку пенсії у 2011 році, йому, як працюючому пенсіонеру, за показниками середньої заробітної плати за 2009 рік; зобов’язати відповідача провести перерахунок його пенсії, як працюючого пенсіонера, починаючи з 19.01.2011 року у відповідності до закону, виходячи з показника середньої заробітної плати за календарний рік (2009 рік) , що передує року перерахунку пенсії та виплачувати в подальшому пенсію у відповідності з проведеним перерахунком.     

Ухвалою судді Жмеринського міськрайонного суду від 27.07.2011 року відкрито скорочене провадження в даній справі з 19.01.2011 року.

Заперечень проти позову до суду не надійшло.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважаю, що в задоволенні позову слід відмовити  з наступних підстав.

Частиною 2 ст. 40 Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” (№1058 –ІV) встановлено порядок визначення заробітної плати (доходу)  для обчислення пенсії. Перерахунок пенсій у зв'язку зі збільшенням, зокрема страхового стажу, встановлено частиною четвертою статті 42 зазначеного Закону.

Підпунктом “б”підпункту 9 пункту 35 розділу  ІІ  Закону України від 28 грудня 2007 року № 1078 “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який набрав чинності з 01 січня 2008 року, абзац четвертий частини другої статті  40 Закону № 1058 –ІV було викладено в новій редакції.

Цим же Законом частину 4 статті 42 Закону (№1058 –ІV) викладено в такій редакції: “У разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені у ч. 1 ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на 1 застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка, відповідно до цього Закону, враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом 3 ч.1 ст. 40 зазначеного Закону. У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію”.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10–рп/2008, зокрема, положення підпункту "б", підпункту 9, підпункту "б" підпункту 10 пункту 35 розділу 2 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Такими чином з 22.05.2008 року відновили дію положення частини 2 статті 40 та частини 4 статті 42 Закону № 1058 - ІV у первинній його редакції, які й підлягають застосуванню.

28 травня 2008 року Кабінетом Міністрів  України прийнято постанову № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" яким встановлено порядок перерахунку пенсій особам, які після її призначення продовжували працювати, відмінний від того порядку, який встановлений ч. 4 ст. 42 Закону України № 1058 - ІV у редакції Закону від 9 липня 2003 року.

Отже, виходячи із зазначених засад пріоритетності  законів над іншими підзаконними нормативними актами, в даному конкретному випадку застосуванню підлягає Закон № 1058 –ІV, а саме  положення статті 42 цього Закону, що діяла в редакції до скасування змін, внесених Законом України від 28 грудня 2007 року №107- VІ “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, та були і залишаються чинними на момент проведення перерахунку пенсії. Із змісту цих положень випливає, що під час перерахунку пенсії величина середньої заробітної плати (доходу) враховується та, яка використовувалася під час призначення пенсії.

На підставі вищезазначеного  керуючись ст. ст. 4, 5, 8, 9, 14, 18, 69, 71, 72, 183-2  КАС України,

ПОСТАНОВИЛА:

   В задоволенні позову відмовити.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Жмеринський міськрайонний суд.

Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.

   


Суддя     Л. Ю. Сенько


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація