Судове рішення #17897297

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області



Справа №  2-а-8056/11

 

П О С Т А Н О В А

Іменем  України


29.08.2011 р.

     Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області  Сенько  Любов  Юзефівна    розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Жмеринка справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до  Управління Пенсійного фонду України у місті Жмеринка   про перерахунок пенсії постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернулася з цим позовом до суду, посилаючись на те, що вона, згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також інвалідом 3-ої групи. Відповідно до ч.4 ст. 54  цього Закону їй повинна виплачуватися державна (основна) пенсія у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, а також згідно ст..50 –додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком. Однак, всупереч положенням даного Закону, призначена їй основна та додаткова пенсія відповідачем виплачувалася у заниженому розмірі. Просила    визнати неправомірною відмову відповідача щодо перерахунку пенсії по інвалідності відповідно до вимог ст.ст. 50, 54 ч.4 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці провести перерахунок призначеної їй основної  пенсії у розмірі не менше 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової  пенсії  у розмірі не менше  50 % мінімальної пенсії за віком та виплачувати основну та додаткову пенсію не менше вказаних розмірів в залежності від зміни розміру мінімальної пенсії за віком з 14.06.2011 року та в подальшому;  стягнути з управління Пенсійного фонду України у м Жмеринці не нараховану їй щомісячну основну та додаткову державну пенсію по інвалідності, як інваліду 3 групи за весь період з 14.06.2011  року в передбаченому законом розмірі.

       Ухвалою судді Жмеринського міськрайонного суду від 25.08.2011 року відкрито скорочене провадження в даній справі з 14.06.2011 року.

Представник відповідача надав до суду заперечення –пояснення на позовну заяву, в яких просив відмовити позивачці у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, так як вважає, що управління діє правомірно, в межах чинного законодавства, відтак вимоги позивачки є незаконними.

     Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачкою та представником відповідача обставини, вважаю, що позов підлягає задоволенню  з наступних підстав.

 Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення розділу ІІ Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", зокрема, про викладення в новій редакції тексту ст.50,54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

  Відповідно змісту ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів,  відносно яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не  можуть  бути нижчими:

    по I групі інвалідності   - 10 мінімальних пенсій за віком;

    по II групі інвалідності  -  8 мінімальних пенсій за віком;

   по III групі інвалідності -  6 мінімальних пенсій за віком.

  Згідно ст.50 даного Закону, особам, віднесеним до категорії  1,  призначається  щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

   - інвалідам I групи - 100  процентів  мінімальної  пенсії  за віком;   

   - інвалідам II групи  -  75  процентів  мінімальної пенсії за віком;

   - інвалідам III групи, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, а також особам, захворювання яких пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи, -  50  процентів мінімальної пенсії за віком.           

Мінімальний розмір пенсії за віком передбачено п.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»і встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про прожитковий мінімум»прожитковий мінімум застосовується, зокрема, для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат, виходячи з вимог Конституції України та законів України.

    Відповідно до ст.. 87 ч.2 Закону України «Про пенсійне забезпечення»суми  пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь –яким строком.

        Згідно ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову зокрема, про визнання неправомірними рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності, а також зобов’язання відповідача вчинити певні дії. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

У відповідності до п.2 ч.1 ст.1832 КАС України скорочене провадження застосовується в  адміністративних справах, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності
суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання,  одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загально-обов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних  виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Керуючись ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.2 Закону України «Про прожитковий мінімум», ст. 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.. 87  Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.ст. 4, 5, 8, 9, 14, 18, 69, 71, 72, 94, 162, 1832 , 256 КАС України, суд, -


ПОСТАНОВИЛА:

Позов задоволити.

Визнати дії посадових осіб Управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці по відмові у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1  відповідно до ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»неправомірними.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у м. Жмеринці здійснити перерахунок з 14.06.2011 року, з урахуванням проведених виплат, та здійснювати виплату основної та додаткової пенсії  відповідно до ст.50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  ОСОБА_1  з розрахунку    6- ти мінімальних пенсій за віком та  додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, з розрахунку 50 % мінімальної пенсії за віком, з урахуванням змін до чинного законодавства.

Судові витрати віднести на рахунок держави.

Постанову звернути до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків її оскарження.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії, до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Жмеринський міськрайонний суд.

   


Суддя     Л. Ю. Сенько


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація