Справа №1-47/08
:
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2008 року Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді Гонтаренко Т.М.,при секретарі Герко Т.М., за участю прокурора Сень І.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Світловодську кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Красноярськ, Росія, росіянина, громадянина України, освіта вища, одруженого, проживаючого АДРЕСА_1, раніше не судимого, за ст.286 ч.1 КК України, суд -
В С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1 вчинив дорожньо-транспортну пригоду за наступних обставин:
30 листопада 2007 року о 12 годині 00 хвилин він, перебуваючи в стані алкогольного сп”яніння, на автомобілі”ДЕУ -Ланос”, державний НОМЕР_1 виїзджав з прилеглої території-двору будинку № 73 по вулиці Леніна в місті Світловодськ на проїздну частину вулиці Леніна. При цьому ОСОБА_1, не впевнившись, що виконання вказаного маневру буде безпечним і не створить перешкод небезпеки іншим учасникам дорожнього руху, почав виїзджати з прилеглої території на проїздну частину вулиці Леніна в місті Світловодську Кіровоградської області. При виконанні вказаного маневру підсудний, проявивши неуважність та не надавши переваги в русі, допустив зіткнення з мотоциклом МТ-11,державний НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, який рухався по проїздній частині вулиці Леніна в місті Світловодську.
В результаті дорожньо-транспортної пригоди водію мотоциклу МТ-1, державний НОМЕР_2 ОСОБА_2 були спричинені тілесні ушкодження у вигляді внутрішньочерепної травми у вигляді струсу головного мозку, компресійного перелому тіла - сьомого, восьмого грудних позвонків першого ступеню, рани голови, лобу, які за ступенем тяжкості відносяться до середніх, які спричинили тривалий розлад здоров”я (біль як 21 день).
Дана дорожньо-транспортна пригода сталась внаслідок грубого порушення водієм ОСОБА_1. Діючих правил дорожнього руху України, а саме:
1.5.Дії або бездіяльність учасника дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров”ю громадян, завдавати матеріальних збитків;
1.10.Дати дорогу - вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може примусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість;
2.3.Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов”язаний: б) бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
2.9. Водієві забороняється: а) керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп”яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин;
10.1. Перед початком руху, пересуванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху;
10.2.Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць, стоянки, автозаправних станцій на інших прилеглих територій, водій повинен перед проїздною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній.
Підсудний свою вину визнав та пояснив, що 30.11.2007 року о 12 годині, він на власному автомобілі ДЕУ-Ланос, державний НОМЕР_1 виїжджаючи з прилеглої території двору будинку № 73 по вулиці Леніна на проїзну частину вулиці Леніна в м. Світловодську. Він рухався у напрямку місця для розвороту автомобілів, щоб повернути ліворуч та рухатися у напрямку ринку “Світанок” в м. Світловодськ. Коли він проїжджав проїзну частину вулиці Леніна в його автомобіль врізався мотоцикл, який у цей час рухався по вулиці Леніна. В результаті зіткнення мотоцикла та його автомобіля постраждав водій мотоцикла, яким був молодий хлопець. Перед зіткненням і коли він здійснював маневр він цього мотоцикла не бачив. Свою вину в дорожньо-транспортній пригоді він визнає,але вважає, що водій мотоцикла мав технічну можливість запобігти зіткненню з його автомобілем, якби прийняв міри для зупинення мотоцикла та не міняв напрямку руху мотоцикла. Потерпілому він надавав матеріальну допомогу під час лікування останнього в лікарні. Просить суд при призначенні міри покарання за скоєне врахувати його вік а також матеріальний стан його родини.
На підставі ч. 3 ст. 299 Кримінально-процесуального кодексу України суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного.
Таким чином, вина підсудного ОСОБА_1 в порушенні правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту особою,яка керує транспортним засобом,що спричинили потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження, доведена повністю достовірними і узгодженими між собою доказами, а тому його дії суд кваліфікує за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України.
При призначенні покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом”якшують і обтяжують покарання.
Так, підсудний вчинив злочин невеликої тяжкості, проти визнав свою вину у вчиненому, щиро розкаявся, раніше не судимий, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, за місцем мешкання і роботи характеризується позитивно.
Обставинами, які пом”якшують покарання суд визнає: визнання підсудним своєї вини, щире каяття та добровільне відшкодування завданого збитку.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що покарання підсудному повинно бути призначено в межах санкції ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України.
Цивільний позов та судові витрати по справі - відсутні.
Долю речових доказів суд вирішує на підставі ст.81 КПК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 Кримінально-процесуального кодексу, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, без позбавлення права керувати транспортними засобами.
Міру запобіжного заходу стосовно засудженого на апеляційний період залишити підписку про невиїзд.
Речові докази/а.с.15/ мотоцикл МТ-11 КДП який залишався на зберіганні на штрафмайдані Світловодського ВДАЇ -повернути власнику.
Автомобіль ДЕУ-Ланос,НОМЕР_1 залишити у володінні власника.
Цивільний позов та судові витрати по справі відсутні.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду
Кіровоградської області Т.М.Гонтаренко