Судове рішення #17883079


  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  



П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 08 вересня 2011 р.                                                                       справа № 2а/0570/11739/2011


Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17


час прийняття постанови:  < година > 

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді  Голуб В.А.

при секретарі                                                  Пітель В.М.

за участю:

представника позивача                                    Приходченко М.С.,

представник відповідача                                 Кортишкова О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Пролетарському районі м. Донецька до Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Пролетарському районі м. Донецька звернулось до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

В обґрунтування позову позивач вказав, що згідно наказу № 612 від 29.12.2007 року створено Державне підприємство «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвуглеторфреструктуризація». Пунктом 3 цього наказу припинено діяльність Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» шляхом його реорганізації - приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація».

Наказом № 8 від 15.02.2008 року припинена діяльність ДП «Донецької обласної дирекції з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» та відокремлених підрозділів ДП «Донвуглереструктуризація» шляхом реорганізації - приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація».

У складі Державного підприємства «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвуглеторфреструктуризація» наказом № 10 від 29.02.2008 року створена Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт, як відокремлений підрозділ ДП «Укрвуглеторфреструктуризація», до складу якої включені 23 шахти, в тому числі шахти № 2 «Новогродівська», «Гірник».

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 року № 939 "Про затвердження Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств" ліквідаційна комісія відповідно до законодавства здійснює заходи щодо ліквідації гірничого підприємства, погашення кредиторської заборгованості, стягнення дебіторської заборгованості, скорочення чисельності працівників, а також готує і подає для затвердження Мінвуглепромом розподільний баланс з переліком основних виробничих фондів, які підлягають ліквідації та можуть бути використані для виконання робіт з фізичної ліквідації підприємства, та пропозиції щодо встановлення правонаступників майна, яке не підлягає фізичній ліквідації. Акт приймання-передачі погоджується з головою ліквідаційної комісії та керівником замовника і затверджується Мінвуглепромом. Після затвердження акта ліквідаційна комісія гірничого підприємства вживає заходів для завершення ліквідаційної процедури відповідно до законодавства з виключенням його з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій.

Позивач зазначає, що датою фізичної ліквідації гірничого підприємства, виконання у повному обсязі зазначених робіт і заходів вважається дата затвердження Мінвуглепромом актів прийняття цих робіт, складених зазначеною комісією, та передачі в установленому порядку об'єктів, в тому числі відбудованих в процесі ліквідації гірничого підприємства, на підставі яких складаються та затверджуються ліквідаційні баланси і закриваються кошториси, а також визначення в установленому порядку правонаступника щодо соціального захисту категорій осіб відповідно до частини п'ятої статті 48 Гірничого закону України.

Нормами Цивільного кодексу України і Господарського кодексу України передбачено, що в разі ліквідації юридичної особи утворення ліквідаційної комісії, яка задовольняє вимоги кредиторів і за результатами складається ліквідаційний баланс. Законодавством передбачена передача основних фондів, цінностей, складення розподільчого або передавального балансу, визначення правонаступника в разі злиття, приєднання, поділу і перетворення юридичної особи. В даному випадку мало місце передача основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, складання розподільчого балансу, що передбачає обов'язкове визначення правонаступника.

Як вказує позивач, фізична ліквідація шахт не визначає фізичну ліквідацію зобов'язань.

Позивач зазначає, що у зв’язку з тим, що ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» в особі Відокремленого підрозділу «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт» не відшкодовує управлінню необхідні фактичні витрати на виплату і доставку пенсій за списком № 1 за період  з 01.03.2011 року по 30.06.2011 року по шахті № 2 «Новогродівська» - 622 945, 88 грн., по шахті «Гірник» - 786 208, 63 грн.,  а всього 1 409 154, 51 грн. Тому позивач просить стягнути з відповідача вказану заборгованість.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав заперечення на позов, в якому зазначив наступне.

В п. 3.9 Статуту ДП "Донвуглереструктуризація" зазначено, що підприємство не є правонаступником прав і обов'язків збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, що ліквідуються. Отже, ДП "Донвуглереструктуризація" не являється правонаступником шахт «№ 2 «Новогродівська», «Гірник».

Також, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.1997 року № 939 «Про затвердження Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості» визначено особливості ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, на які поширюється дія Закону України «Про порядок списання заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами». Відповідно до п. 5 даного Порядку, рішення про ліквідацію підприємства приймається Кабінетом Міністрів України за поданням Мінвуглепрому в установленому порядку. Згідно до п. 6 Порядку, Мінвуглепром створює ліквідаційну комісію та визначає підприємство, яке виконуватиме роботи з фізичної ліквідації підприємства. Як визначено п. п. 9, 10 Порядку, фізична ліквідація підприємства передбачає демонтаж обладнання, ліній електропередач і зв'язку, засипання стволів, шурфів, ліквідацію непридатних будівель, гірничих виробок та здійснення природоохоронних заходів, спрямованих на розв'язання проблем водовід відливу, запобігання вибухам та викидам газу, гасіння та озеленення відвалів, проведення рекультиваційних робіт. Роботи з фізичної ліквідації підприємства здійснює підприємство, визначене Мінвуглепромом.

Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт згідно свого положення створена з метою некомерційної (без одержання прибутку) господарської діяльності, а саме - для організації та виконання робіт з фізичної ліквідації шахт, фізична ліквідація гірничого підприємства передбачає виконання робіт з демонтажу обладнання та устаткування, ліній електропередачі та технологічного зв'язку, засипання стовбурів, шурфів, свердловин, інших гірничих виробок, руйнування будівель, споруд та здійснення заходів, спрямованих на розв'язання проблем водовідливу. Роботи з фізичної ліквідації гірничого підприємства виконуються відповідно до затвердженого проекту за умови забезпечення захисту територій і водоносних горизонтів від небезпечного впливу, пов'язаного з відновленням рівня ґрунтових вод та гідроекологічної безпеки на діючих підприємствах та прилеглих територіях де внаслідок попередньої діяльності підприємства і після його фізичної ліквідації погіршується або може погіршитися геологічна та гідроекологічна ситуація.

Державні підприємства шахти «№ 2 «Новогродівська», «Гірник», ліквідувались без правонаступника, зі створенням ліквідаційної комісії, котра і повинна була здійснювати погашення кредиторської заборгованості, і тому числі і відшкодування пільгових пенсій.

Як зазначає представник відповідача, ніяких належних доказів УПФУ стосовно правонаступника шахт на розгляд суду не представило.

Ніяких зобов'язань по виплаті пільгових пенсій та відшкодуванню фактичних витрат на їх доставку від державних підприємств шахт № 2 «Новогродівська», «Гірник» до ДП "Донвуглереструктуризація", як замовнику виконання робіт по ліквідації, не передавалось.

Джерелом фінансування виконаних робіт та утримання ДП «Донвуглереструктуризація» є кошти Державного бюджету за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості України» та відшкодування пільгових пенсій було б нецільовим використанням бюджетних коштів, спрямованих виключно на фізичну ліквідацію та реструктуризацію.

Таким чином, ДП «Донвуглереструктуризація» діє тільки як замовник виконання будівельно-демонтажних робіт та фізичної ліквідації об'єктів шахт, та не повинна відповідати по зобов'язанням інших уповноважених органів по відшкодуванню пільгових пенсій.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме п. 7 ч. 1 ст. 106, в разі реорганізації страхувальника зобов'язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до закону перейшли його права та обов'язки (правонаступників страхувальника, що ліквідується). Зазначена норма стосується сплати недоїмки зі страхових внесків, а не фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Також представник відповідача зазначає, що Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в" - "є" та "ж" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 цього Закону.

На підставі викладеного, відповідач просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011.

Відповідач - Державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» - зареєстрований виконавчим комітетом Макіївської міської ради 03.07.2003 року, ідентифікаційний код – 32442610, що підтверджується Довідкою АБ № 218371 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Відповідно до п. 1.1 Статуту Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» скорочене найменування підприємства – ДП «Донвуглереструктуризація».

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України (далі - Міністр). Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Згідно зі ст. 7 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663.

Згідно з абз. 3 п. 6.1 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України у розмірі:  90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році.

Відповідно до п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Згідно п. 6.8 вищевказаної Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У відповідності до п. 6.3 Інструкції № 21-1 у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.  

Позивач зазначає, що у відповідача як правонаступника шахт  № 2 «Новогродівська», «Гірник», виникло зобов’язання щодо відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійному фонду у розмірі 1 409 154, 51 грн.

Суд не погоджує такі доводи позивача з наступних підстав.

Наказом Міністерства Палива та енергетики  України  № 207 від 05 травня 1999 року, прийнято рішення про ліквідацію ДВАТ шахта № 2 «Новогродівська», призначено підприємством з виконання робіт із фізичної ліквідації шахти ДК «Укрвуглереструктуризація».

Наказом Міністерства Вугільної промисловості  України  № 73 від 13 лютого 1998 року, прийнято рішення про ліквідацію ДП «Шахта Гірник», призначено підприємством з виконання робіт із фізичної ліквідації шахти ДК «Укрвуглереструктуризація».

Наказом Міністерства палива та енергетики України № 280 від 05 червня 2003 року «Про удосконалення структури управління процесом ліквідації вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств, що належать до сфери управління Мінпаливенерго» реорганізоване ДП «Укрвуглереструктуризація» шляхом злиття з іншим підприємством та створення на їх базі об’єднання «Українська державна об’єднана дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних і торфодобувних підприємств» (Об’єднана дирекція «Укрвуглеторфреструктуризація»). У складі Об’єднаної дирекції «Укрвуглеторфреструктуризація» на базі структурних підрозділів створена «Донецька об’єднана дирекція» ДП «Укрвуглереструктуризація» - Державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств».

Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 29.12.2007 року № 612 створено Державне підприємство з ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» та припинено діяльність Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств ДП «Донвуглереструктуризація» та інших підприємств шляхом їх реорганізації – приєднання до ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» (а.с. 7-8).

Згідно з наказом Державного підприємства «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвуглеторфреструктуризація» від 29 лютого 2008 року № 10 створено Донецьку виконавчу дирекцію з ліквідації шахт як відокремлений структурний підрозділ ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» без утворення юридичної особи, до складу якої введено, у тому числі, шахти № 2 «Новогродівська», «Гірник» (а.с. 9).

Наказом Міністерства вугільної промисловості України № 99 від 02.04.2010 року  припинено діяльність ДП «Укрвуглеторфреструктуризація» (з урахуванням його структури) шляхом реорганізації - поділу на державні підприємства «Донвуглереструктуризація» (код ЄДРПОУ 32442610, юридична адреса: 86102, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Успенського, 4), "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктуризація" (код ЄДРПОУ 32449971, юридична адреса: 94000, Луганська обл. м Стаханов, вул. Дзержинського, 14) та "Центрально-Західна Компанія "Вуглеторфреструктуризація" (код ЄДРПОУ 32112705, юридична адреса: 03164, м. Київ, проспект Академіка Палладіна, 46/2) (а.с. 11).

Позивач помилково посилається на п. 7 ч. 1 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким передбачено, що у разі реорганізації страхувальника зобов’язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до закону перейшли його права та обов’язки (правонаступників страхувальника, що ліквідується), оскільки зазначена норма стосується сплати недоїмки зі страхових внесків, а не фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Разом з тим, аналіз вищезазначених наказів свідчить про те, що відповідач Державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» (скорочене найменування ДП «Донвуглереструктуризація») не є правонаступником шахт № 2 «Новогродівська», «Гірник» щодо обов’язків по відшкодуванню органам Пенсійного фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Згідно з положеннями п. 11 Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 року № 939, фізична ліквідація гірничого підприємства передбачає виконання робіт з демонтажу обладнання та устаткування, ліній електропередачі та технологічного зв'язку, засипання стовбурів, шурфів, свердловин, інших гірничих виробок, руйнування будівель, споруд та здійснення заходів, спрямованих на розв'язання проблем водовідливу. Роботи з фізичної ліквідації гірничого підприємства виконуються відповідно до затвердженого проекту за умови забезпечення захисту територій і водоносних горизонтів від небезпечного впливу, пов'язаного з відновленням рівня ґрунтових вод та гідроекологічної безпеки на діючих підприємствах та прилеглих територіях, де внаслідок попередньої діяльності підприємства і після його фізичної ліквідації погіршується або може погіршитися геологічна та гідроекологічна ситуація.

Законом України «Про порядок списання заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закону) визначено порядок списання заборгованості збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, з метою скорочення видатків на ліквідацію таких підприємств. Відповідно до ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону заборгованість збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, які ліквідуються (далі - підприємств), по податках, зборах та інших обов'язкових платежах до Державного бюджету України та по внесках до державних цільових фондів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ (станом на момент виникнення спірних правовідносин) (крім внесків до Пенсійного фонду України), а також по нарахованих відповідно до законодавства України та несплачених пені, фінансових санкціях на цю заборгованість списується за станом на дату прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про ліквідацію таких підприємств з урахуванням пасивів і активів цих підприємств.

Відповідно до ст. 2 Закону заборгованість підприємств по внесках до Пенсійного фонду України погашається у першочерговому порядку перед задоволенням вимог інших кредиторів, у тому числі за рахунок реалізації майна таких підприємств.

Відповідно до ст. 3 Закону порядок ліквідації підприємств, на які поширюється дія цього Закону, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 року № 280 «Про хід структурної перебудови вугільної промисловості» затверджено Програму закриття неперспективних вугільних шахт і розрізів, шахта Жовтнева міститься у переліку вугільних шахт, що підлягають закриттю, відповідно до даної Програми.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 року № 93 «Про затвердження Порядку ліквідації збиткових вугледобувних і вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості» визначено особливості ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, на які поширюється дія Закону України «Про порядок списань заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п. 5 даного Порядку рішення про ліквідацію підприємства приймається Кабінетом Міністрів України за поданням Мінвуглепрому після узгодження в установленому порядку із заінтересованими органами виконавчої влади, в тому числі з обласними державними адміністраціями, пропозицій щодо ліквідації підприємства. Відповідно до п.6 Порядку Мінвуглепром створює ліквідаційну комісію та визначає підприємство, яке виконуватиме роботи з фізичної ліквідації підприємства. Пунктами 9, 10 Порядку визначено, що фізична ліквідація підприємства передбачає демонтаж обладнання, ліній електропередач і зв'язку, засипання стволів, ліквідацію непридатних будівель, гірничих виробок та здійснення природоохоронних заходів, спрямованих на розв'язання проблем водовідливу, запобігання вибухам та викидам газу, гасіння та озеленення відвалів, проведення рекультиваційних робіт. Роботи з фізичної ліквідації підприємства здійснює підприємство, визначене Мінвуглепромом.

Згідно свого статуту ДП «Донвуглереструктуризація», створено з метою здійснення некомерційної (без одержання прибутку) господарської діяльності, саме, для організації та контролю за виконанням робіт з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, здійснення заходів для соціально захисту працюючих.

Отже, оскільки відповідача призначено підприємством з виконання робіт із фізичної ліквідації шахт № 2 «Новогродівська», «Гірник», і правонаступником шахт на період ліквідації згідно з передавальним балансом, ДП «Донвуглереструктуризація» не може відповідати по зобов’язанням цих шахт перед Пенсійним фондом України, які не охоплюються процедурою фізичної ліквідації.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

На підставі викладеного,  керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 121, 158-163, 167, 185, 186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Управління Пенсійного фонду України у Пролетарському районі м. Донецька до Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з 01.03.2011 року по 30.06.2011 року по шахті № 2 «Новогродівська» - 622945, 88 грн., по шахті «Гірник» - 786 208, 63 грн.,  а всього 1 409 154, 51 грн., – відмовити повністю.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 08 вересня 2011 року. Постанову у повному обсязі виготовлено 13 вересня 2011 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

                    

Суддя                                                                                                Голуб В. А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація