Справа № 2-6195/2008
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2008 року Київський районний суд р. Сімферополя
під головуванням судді Чумаченко Р.Д.
при секретарі Ліфінцової Я.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади, третіх осіб - третьої Сімферополь державної нотаріальної контори, Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації про встановлення факту прийняття спадщини , визнання права власності на жилий будинок,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезгаданим позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що її батьку ОСОБА_2 на праві власності належить земельна ділянка АДРЕСА_1 . На зазначеній земельній ділянці останній збудував будинок, в якою також зареєстрована вона та її син. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер. Вона є єдиним спадкоємцем після смерті останнього, прийняла спадщину фактично , до цього часу мешкає в спірному будинку. З дня смерті ОСОБА_2 і до цього часу до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини ні хто не звертався, тому і їй при зверненні в 2007 року було відмовлено в оформлені документів оскільки вона своєчасно не подала заяву про прийняття спадщини. Просить визнати за її батьком - ОСОБА_2 право власності на спірний будинок, встановити факт прийняття нею спадщини після смерті батька та визнати за нею право власності на зазначений будинок в порядку спадкування за законом, а також зобов'язати СМБРТІ зареєструвати за нею право власності на будинок АДРЕСА_1
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному об'ємі.
Представники відповідача та третіх осіб в судове засідання не явилися, Відповідач в судове засідання не явився, про дату та місце слухання справи повідомлений належно про причини неявки суд не повідомив, надав до суду письмовий відгук на позов.
Представники третіх осіб в судове засідання не явилися, надали до суду заяви з проханням розглянути справу за їх відсутності.
Відповідно до ст.. 169 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представників відповідача та третіх осіб, по доказах, що є в справі , шляхом винесення заочного рішення.
Вислухав представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд переходить до наступного.
Судом встановлено, що на підставі рішення Київського райвиконкому м. Сімферополя № 215 від 12.08.1966 року “Про відвід земельної дільниці” ОСОБА_2 відведена земельна ділянка, розташована АДРЕСА_1, під будівництво жилого будинку.
На зазначеній земельній ділянці останній збудував будинок , в якому крім нього були зареєстровані і мешкали його дочка - позивачка по справі ОСОБА_1 та її син - ОСОБА_3. На зазначений житловий будинок був виданий технічний паспорт, домова книга, повідомлення Сімферопольського міжміського бюро інвентаризації та технічної інвентаризації про зведення житлового будинку на земельній ділянці , виділеній в 1966 році під забудову ОСОБА_2, в якому вказано, що відхилень від затвердженого проекту немає. Мається узгоджений проект спірного будинку, генеральний план земельної ділянки.
Згідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах , що не заборонені законом.
У відповідності до ч. 2 ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно ( житлові будинок, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва.
Таким чином, суд вважає встановленим, що ОСОБА_2- батько позивачки, на виділеній йому правомірно під забудову земельній ділянці збудував жилий будинок, який не встиг здати до експлуатації.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер , що підтверджується свідоцтвом про смерть від 04 березня 1995 року, актовий запис № 7. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді спірної земельної ділянки та будинок , що розташований на ній, але не зданий до експлуатації.
Позивачка вказує, що з дня смерті батька до сьогодні вона разом із сином постійно мешкають в спірному будинку, є єдиною спадкоємицею на спадкове майно, за весь цей час до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини ні хто не звертався . Коли в 2007 році вона звернулася до нотаріуса з заявою про оформлення права власності на спадкове майно їх було відмовлено, оскільки вона пропустила строки на звернення з зазначеною заявою.
У відповідності до ч. 1 ст. 529 ЦК України ( 1963 року) . що діяв на день смерті ОСОБА_2, при спадкуванні за законом до спадкоємців першої черги відносяться в рівних частках діти, дружина (чоловік) та батьки.
Згідно до ч. 1 ст. 549 ЦК України ( 1963 року) , визнається , що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в керування та володіння спадковим майном.
Як вбачається з домової книги на будинокАДРЕСА_1 ОСОБА_1 з 01 07. 1982 року і досі зареєстрована за вказаної адреси. Крім того, той факт , що позивачка є донькою померлого підтверджується її свідоцтвом про народження від 18.06.1965 року, актовий запис № 1338, а також свідоцтвом про розірвання шлюбу між нею та ОСОБА_4, від 15.05.1986 року, актовий запис № 341, згідно якого позивачка після розірвання шлюбу залишила прізвище чоловіка.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що померлий ОСОБА_2 був власником домоволодіння АДРЕСА_1, вартістю 34190, 33 грн., його дочка прийняла вказане майно в порядку спадкування , фактично вступив в користування та володіння ним.
На підставі викладеного, ст. ст. 529, 549 ЦК України ( 1963 року), ст. ст. 328,331 ЦК України ( 2004р.), керуючись ст. ст.. 169, 213- 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на жилий будинок АДРЕСА_1
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді жилого будиноку АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом.
Зобов'язати Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок АДРЕСА_1
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 290 грн.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана через Київський районний суд м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя