ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
16 вересня 2011 р. Справа № 5010/1831/2011-24/48
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Надвірнянському районі (ідентифікаційний код 25925578) про стягнення 12 000 грн з відкритого акціонерного товариства Івано-Франківський завод "Промприлад" (ідентифікаційний код 05782912),
в с т а н о в и в:
відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Надвірнянському районі у своєму позові, як видно із його змісту, ставить питання про стягнення з ВАТ Івано-Франківський завод "Промприлад" в порядку регресу 12 000 грн моральної шкоди, яку позивачем було виплачено ОСОБА_1
Згідно викладених у ч. 2 ст. 54 ГПК України положень - позовна заява, у тому числі, повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов тощо. Також, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 57 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
При цьому, письмові докази, як передбачено у ч. 2 ст. 36 ГПК України, подаються суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. При цьому, необхідно враховувати, що згідно положень п. 5. 27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 р. № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Наведені вимоги процесуального закону позивач залишив без виконання. Зокрема, це стосується долучених до позовної заяви документів, які суд не може розглянути як докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, оскільки ці документи не відповідають згаданим вище положенням ст. 36 ГПК України.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 56 ГПК України, позивач зобов'язаний при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів листом з описом вкладення.
Копії позовної заяви та доданих до неї документів повинні надсилатися позивачем до моменту подання позовної заяви до суду, виходячи з того, що відповідно до ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються, зокрема, документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Перевіривши матеріали, які надійшли разом із позовною заявою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Надвірнянському районі, суд установив, що серед них наявний фіскальний чек від 13 вересня 2011 р. про направлення з відділення Укрпошти в м. Надвірна рекомендованого листа на ім'я - ВАТ ЗАВОД ПРОМПРИ. В своїй заяві позивач зазначив, що цей фіскальний чек є доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу. Однак, зазначене суперечить згаданим вище вимогам ч. 1 ст. 56 ГПК України.
За наведених обставин, позовну заяву і додані до неї документи слід повернути без розгляду на підставі пунктів 3 і 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
Оскільки, відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення, суд вважає доцільним також звернути увагу позивача на положення ч. 1 ст. 21 ГПК України та Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 28 липня 1994 р. № 02-5/492 "Про участь у судовому процесу відособлених підрозділів юридичних осіб", згідно яких сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, а не їх філії або інші відокремлені підрозділи, які не наділені відповідним статусом юридичної особи.
Керуючись статтями 56, 57, 63, 86 ГПК України, суд
у х в а л и в:
позовну заяву відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Надвірнянському районі про про стягнення 12 000 грн з відкритого акціонерного товариства Івано-Франківський завод "Промприлад" - повернути без розгляду.
Суддя І. В. Ткаченко
Виготовлено в КП "Документообіг госп. судів"
________________ 16.09.11
п. 3 ч. 1 ст. 63