Судове рішення #17842994

Справа № 2-1195/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.09.2009 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:

головуючого: судді Ключковича В.Ю. при секретарі: Казимірській Н.В. за участі позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Виноградові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла бабка позивача - ОСОБА_3, останнє місце проживання - с.Олешник Виноградівського району. На день її смерті відкрилася спадщина на належний їй будинок АДРЕСА_1. За життя ОСОБА_3 склала заповіт від 29.09.1997 року, посвідчений секретарем виконкому Олешницької сільради, який не змінено і не скасовано, і за яким все своє майно заповідала мені - своєму онуку. Крім того, заповідач ОСОБА_3 позбавила своїх рідних дітей права на спадкування після її смерті. Рідний син спадкодавиці ОСОБА_3 - ОСОБА_4 (батько позивача) - помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Рідна донька спадкодавиці - ОСОБА_2, відповідачка по справі, не вчинила дій на прийняття спадщини, що відкрилася на день смерті її матері, не має претензій на майно, що входить до спадщини та їй відомо про те, що все майно заповідане позивачу. Інших осіб, що б могли мати право на спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 - нема. Упродовж строку, який наданий законом для прийняття спадщини позивач знаходився за межами України на заробітках. З цієї причини ним не подано заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини. Тому просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася на день смерті ОСОБА_3, тривалістю один місяць.

У попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 повністю підтримав обставини та вимоги позовної заяви та просив такі задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2 не з’явилася в попереднє судове засідання, подала суду заяву, в якій просить розглянути справу у її відсутності, зазначає, що повністю визнає позов, не має претензій на майно, що ввійшло до складу спадщини і яке заповідано її племіннику - позивачу ОСОБА_1

Заслухавши пояснення позивача, оголосивши письмову заяву відповідачки, обстеживши матеріали справи, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд, розглянувши справу на підставі ч.4 ст.174, ч.4 ст.130 ЦПК України, так як визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує прав та інтересів інших осіб, приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлені ті обставини на які посилається позивач в своїй заяві.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_3, останнє місце проживання - с.Олешник Виноградівського району. На день її смерті відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1, належний їй на підставі Свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок. За життя ОСОБА_3 склала заповіт від 29.09.1997 року, посвідчений секретарем виконкому Олешницької сільради, який не змінено і не скасовано, і за яким все своє майно заповідала ОСОБА_1 -своєму онуку.

Також суд встановив, що рідний син спадкодавиці ОСОБА_3 - ОСОБА_4 (батько позивача) - помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Як вбачається із пояснень позивача, та що не заперечено відповідачем ОСОБА_2, рідна донька спадкодавиці - відповідач ОСОБА_2 - не вчинила дій на прийняття спадщини, що відкрилася на день смерті її матері, не має претензій на майно, що входить до спадщини та їй відомо про те, що все майно заповідане позивачу. Інших осіб, що б могли мати право на спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, в тому числі право на обов’язкову частку у спадщині, - нема.

Як встановлено із пояснень позивача ОСОБА_1, та що не заперечено відповідачем, упродовж строку, який наданий законом для прийняття спадщини, у 2008 році позивач знаходився за межами України на заробітках. З цієї причини ним не подано заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Правовідносини, що виникли, врегульовані нормами Глав 85, 87 Цивільного кодексу України.

Так, статтями 1269, 1270 ЦК України визначено порядок прийняття спадщини, за яким встановлюється шестимісячний строк для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. У відповідності до ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, оскільки під час розгляду справи встановлено всі обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, такі підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.10, 31, 60, 130, 169, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, ч.3 ст.1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк тривалістю в один місяць для подання до Виноградівської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася на день смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року у с.Олешник Виноградівського району, який обраховувати після вступу рішення суду в законну силу.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, через даний районний суд.

На рішення може бути подано апеляцію протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через даний районний суд до апеляціїйного суду Закарпатської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація