Судове рішення #17828663


  

Донецький окружний адміністративний суд  

 

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

02 вересня 2011 р.                                         Справа № 2а/0570/14842/2011

приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської Дивізії,17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., ознайомившись з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма» до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сигма» звернулося до суду з позовною заявою до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області  про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 2808382 від 11 серпня 2011 року.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів, виконавче провадження відкрито на підставі виконавчого документу, виданого господарським судом Донецької області.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно з ч. 1 ст. 181 цього Кодексу учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Виходячи зі змісту позовної заяви, суд дійшов висновку про те, що позивачем оскаржується постанова відповідача у зв’язку з виконанням рішення суду, ухваленого відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України про стягнення з боржника заборгованості.

Статтею 1212 Господарського процесуального кодексу України передбачений порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби, що мали місце під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.

Абзацом 3 п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» визначено, що стягувач, боржник або прокурор мають право оскаржити дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів тільки до господарського суду, який розглянув відповідну справу по першій інстанції (ст. 1212 ГПК). Враховуючи, що примусове виконання судових рішень, постановлених господарськими судами, згідно зі ст. 2 Закону України "Про виконавче провадження" N 606-XIV здійснюють державні виконавці, скарги на дії чи бездіяльність останніх розглядаються господарськими судами за правилами ст. 1212 ГПК.

Відповідно до абз. 3 п. 2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» ст. 1212 ГПК визначено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами господарського судочинства, тому такі спори не належать до юрисдикції адміністративних судів.

Отже, визначення суду, який має розглядати скарги на дії органів виконавчої служби, постановлено у залежність від суду, який видав виконавчий документ.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки чинним законодавством врегульовано порядок вирішення даної категорії справ шляхом подачі скарги в порядку господарсько-процесуального судочинства, у відкритті провадження в Донецькому окружному адміністративному суді позивачу слід відмовити.   

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 17, п.1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сигма» до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом п’яти днів з дня її отримання апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом із позовною заявою надіслати позивачу.


Суддя                                                                                                Голуб В. А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація