ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2011 року < год:хв > Справа № 2а/0370/2361/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Горохівському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Горохівському районі звернулася з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як платник податків більше одного року не подає до Державної податкової інспекції у Горохівському районі документи податкової звітності. На момент звернення до суду у відповідача податковий борг відсутній. Позивач просить припинити підприємницьку діяльність відповідача та зобов’язати державного реєстратора здійснити заходи, спрямовані на припинення підприємницької діяльності відповідача.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.
Відповідач заперечень проти позову не подала. Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, надіслана відповідачу, повернулася до суду з відміткою відділення поштового зв’язку – адресат відсутній, тобто не вручена адресату з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) вважається, що остання належним чином була повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що 05.06.1998 року ОСОБА_1 зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності Горохівською районною державною адміністрацією Волинської області, що підтверджується листом державного реєстратора від 16.08.2011 року № 73/05-12 (а.с.4).
Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Горохівському районі від 16.08.2011 року № 3321 відповідач взята на облік як платник податків з 05.06.1998 року (а.с.5).
Відповідач не подає податкової звітності з І кварталу 2003 року, остання подана звітність – декларація про доходи, одержані за 2002 рік, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Горохівському районі № 2943/17-003 від 17.08.2011 року, копією декларації про доходи, одержані за 2002 рік, від 10.02.2003 року № 837 (а.с.6,9-10).
Станом на 17.08.2011 року заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) у відповідача відсутня, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Горохівському районі від 17.08.2011 року № 2936/24-007 (а.с.8).
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” (чинного до 31.12.2010 року) платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (чинного з 01.01.2011 року) встановлює, що платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно із частиною другою статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Відповідно до частини першої статті 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи – підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Таким чином, оскільки відповідач не подавала більше одного року до Державної податкової інспекції у Горохівському районі документи податкової звітності, тому суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення.
Керуючись статтею 183-2 КАС України, на підставі статей 46, 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та вчинення інших дій, передбачених статтею 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю. Ю. Сорока